Tłumik WSK 175

Tematy nie pasujące do pozostalych dzialów
Odpowiedz
Awatar użytkownika
Gracjan
Posty: 102
Rejestracja: 2008-04-28, 14:39
GG: 621142
Lokalizacja: Młodoszowice woj. opolskie
Kontaktowanie:

Tłumik WSK 175

Post autor: Gracjan » 2010-04-05, 11:03

Witam, nie znalazłem podobnego tematu, więc przedstawię problem.

W swoim motorze widocznym na awatarze mam tłumik samoróbkę od kiedy tylko wsiadłem na ten motor (czyli od kiedy go odziedziczyłem :D ). Tłumik jest w stylu "ścigaczowskim".
Obrazek
No cóż fajnie wygląda, ale jak wiadomo dwusuw musi mieć dyfuzor czego w tym przypadku nie ma. Cylinder ma też troche rysek i motor fajnie chodził na niskich biegach ale prędkość maksymalna wahała się w granicach 80-90.
Dodam że jak cylinder był dobry to nie miał problemu rozpędzić się w 2 osoby do 100 i dalej się rozpędzał.

Ale w tej sytuacji kiedy na szlif cylindra muszę jeszcze trochę poczekać, postanowiłem wzmocnić go inaczej. Postanowiłem zdobyć oryginalny tłumik i wypróbować silnik. Udało mi się jak narazie pożyczyć tłumik z Jawy 350 TS i ku mojemu zdziwieniu silnik dostał spory przyrost mocy, mniej więcej taki jak na poprzednim tłumiku ale na dobrym cylindrze.

I teraz pytanie. Nigdy nie miałem oryginalnego tłumika, więc nie wiem jak silnik na nim pracuje, jak przyspiesza itp., wiem tyle że na tym z Jawy jest mocny i pracuje świetnie. Więc teraz gdybym chciał kupić tłumik to który byłby lepszy - oryginalny z Kobuza, czy może ten z Jawy :?: A może z innego motoru np. MZ :?:
WIEM, wiem że najlepiej oryginalny bo jest obliczony pod ten silnik ale nigdy takiego nie miałem więc nie wiem jak on się sprawuje. Może ktoś z was kiedyś porównywał oryginalny tłumik do innych tłumików :?: Co możecie mi poradzić :?:

Awatar użytkownika
Magnum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-06-20, 20:49
GG: 8098788
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Tłumik WSK 175

Post autor: Magnum » 2010-06-08, 20:08

Podłączam się do pytania. Również w swoim Kobuzie nie mam odpowiedniego tłumika i czegoś szukam. Najlepiej, aby na niskich obrotach miał dużą moc. Pod koniec już nie musi. Chodzi o zbieranie się z dołu. Ktoś porównywał różne tłumiki? Myślałem nad spawanym pod pojemność (indywidualnie), ale jego wygląd mnie nie przekonuje.

jannex
Posty: 665
Rejestracja: 2008-09-28, 10:33
GG: 0
Kontaktowanie:

Re: Tłumik WSK 175

Post autor: jannex » 2010-06-10, 23:13

Można zastodować tłumik z jawy Ts. Pojemność cylindra i czas otwarcia okna wydechowego podobne więc zamiana będzie możliwa. Do tego z jawy ma ładny chrom, czego o oryginalnych nie można powiedzieć :D

Awatar użytkownika
Magnum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-06-20, 20:49
GG: 8098788
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Tłumik WSK 175

Post autor: Magnum » 2010-06-12, 23:20

Dziś na moto bajzlu Pan miał fajny tłumik do 175. W każdym razie mała puszka w kształcie walca i wypuszcona z niej rurka o długości +/- 10-15cm. Chrom śliczny, wraz z kolankiem. Szczególnie, iż nie odbudowauje klasyka, tylko usprawniam zwykłe moto. Patrząc w naszej galerii najbardziej zbliżony tłumik ma wersja w2, ale też nie do końca taki jak był na giełdzie :)

Coś w tym stylu: download/fil.php?id=2627&mode=view (pozolę sobie zapożyczyć fotke z innej galerii na tym forum).

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 88
Rejestracja: 2009-08-26, 20:42
GG: 0
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Tłumik WSK 175

Post autor: qwerty » 2010-06-13, 15:44

może taki jaki był w pierwszych sportach?
http://polmot.skip.pl/index.php?mod=art ... lot07&c=11
Silnik, 2 koła i mina wesoła :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Magnum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-06-20, 20:49
GG: 8098788
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Tłumik WSK 175

Post autor: Magnum » 2010-06-13, 18:51

Otóż to :) Kolega chyba trafił w sedno. Wydaje mi się, iż to był taki tłumik. Szkoda, że nie zrobiłem zdjęć. Pamiętam, że na moto bajzlu w marcu jakiś Pan również miał taki, tylko bez kolanka za 1000zł :D No a wczoraj był u innego człowieka, z kolankiem. Chromy chyba nowe, za 600zł. Nie wiem czy to dużo czy mało jak na ten tłumik. Jednak dla mnie za dużo, a szkoda, bo ładny :)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości