Ciekawe znalezisko

Tematy nie pasujące do pozostalych dzialów
Odpowiedz
choose

Ciekawe znalezisko

Post autor: choose » 2011-08-05, 22:57

Witam wczoraj u babci znalazłem tajemniczą WSK chwile temu użytkownik Borewicz powiedział ze jest to model M06b3 rocznik 71-74 i mam pytanie jaki byłby kosz odrestaurowania tego motocykla dodam ze posiadam jeszcze drugi tylko nie mogłem go odkopać spod sterty śmieci (tak niestety motory były przywalone różnymi rzeczami )motocykl był cały niestety babcia powiedziała mi że pracownicy pracujący koło domu rozkradli trochę części :] niestety papiery chyba zaginęły wraz ze skradziona rejestracja . jest jakaś możliwość na ponowna rejestracje ?. i jeszcze jedno pytanie dotyczące tym razem motoroweru ogar 200 znalazłem go w garażu niestety rozebranego na czynniki pierwsze i ma ktoś może szczegółowe plany budowy ? razem z dopiskami jakie smary wlać itd i jeszcze pytanko czy śruby muszą być oryginalne a jak tak to gdzie je dostać bo raczej nie ocalała żadna. Mam także następujący problem motorower jest zarejestrowany (mam tablicę )ale nie mam żadnych papierów i czy istnieje szansa na ponowne zarejestrowanie czy po prostu dać sobie spokój (a chciałbym nim jeździć bo właśnie zrobiłem kartę motorowerową ) Kompletnie się na tym nie znam jak to poskręcać a niestety dziadek który się na tym znał zmarł 2 lata temu dlatego potrzebuje szczegółowe plany budowy . I jeszcze ostatnia sprawa może ktoś zidentyfikuje od jakiego motoru to licznik (podejrzewam ze jakaś WSK ale nie wiem jaka . Z góry dziękuje za odpowiedzi
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

hartman

Re: Ciekawe znalezisko

Post autor: hartman » 2011-08-05, 23:01

1500+ jak silnik do remontu ,a jak malowanie do tego to ponad 2.5 koła za wske wg mnie

Awatar użytkownika
jakemdural
Posty: 412
Rejestracja: 2011-02-01, 13:23
GG: 0
Moje maszyny: wski wfmki
cezeta komarki
i inne
Lokalizacja: Skierniewice
Kontaktowanie:

Re: Ciekawe znalezisko

Post autor: jakemdural » 2011-08-05, 23:03

Licznik jest od samochodu marki Żuk i/lub Warszawa

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Ciekawe znalezisko

Post autor: Savier » 2011-08-05, 23:09

Hartmanm, nie przesadzajmy. Z tego co widzę, to wueska wygląda bardzo ładnie. Logo zachowało się w super stanie, są nawet szparunki - obczaj licznik tej bryki, musiała mieć niski przebieg. Wg. Tam są do zrobienia tylko i wyłącznie chromy, uzupełnienie braków, polerka lakieru i masz super maszyne. Podejrzewam, że silnik też będzie w dobrym stanie.

życzę powodzenia :-)

Johnny
Posty: 634
Rejestracja: 2011-05-26, 17:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 B1
WSK 125 B3
WSK 125 B3 Bąk
JAWA TS 350
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

Re: Ciekawe znalezisko

Post autor: Johnny » 2011-08-05, 23:13

Taki stan zachowania chromów świadczy jednoznacznie o środowisku w jakim moto było przechowywane - WILGOĆ. Skoro chromy tak wyglądają to nawet nie chcę sobie wyobrażać jak wygląda wnętrze silnika :( No chyba, że był zabezpieczony ale w to akurat powątpiewam. Jednej rzeczy nie umiem zrozumieć. Wszyscy chcecie żeby robić wszystko jak najlepiej - proszki, chromy, nowe szprychy, szkiełkowanie, oryginalne części, a jak ktoś napisze 2000 to oburzenie co tak drogo. A ja pytam co tak tanio :!: :!: :!: :!:

choose

Re: Ciekawe znalezisko

Post autor: choose » 2011-08-05, 23:21

No niestety motocykl byl trzymany na polu ( dalej jest stoi pod domem okryty folia bo nie miale sily taszczyc tak ciezkiego sprzetu do srodka do domu )i pewnie jeszcze postoi z 3 lata bo nie mam pieniedzy na renowacje a chcialbym to zrobic ladnie i zeby sie dao jezdzic no ale te papiery :/

Awatar użytkownika
Jakub
Posty: 854
Rejestracja: 2010-06-23, 15:40
GG: 4657132
Moje maszyny: Jubilat
Lokalizacja: Okolice Sieradza
Kontaktowanie:

Re: Ciekawe znalezisko

Post autor: Jakub » 2011-08-05, 23:22

Nie maluj na razie umyj i pokarz zdjęcia może nie potrzeba malować czyli koszta zajdą .
Problem to silnik kapitalka to trochę kasy ale dasz rade nie musisz w tydzień zrobić ;)
Na razie poczytaj na ten temat
Mów mi Kuba. Zielony w 175
Raz sierpem , raz młotem w czerwoną hołotę
Magister Kebeb

Master

Re: Ciekawe znalezisko

Post autor: Master » 2011-08-06, 13:18

sprzedajesz ten silnik od wski? :) bo widzę, że leży :P

hartman

Re: Ciekawe znalezisko

Post autor: hartman » 2011-08-06, 18:45

Savier pisałem z własnego doświadczenia i wiem ile kosztuje remont..jak taniej umiesz zrobić jeśli cały "napęd" jest do wymiany i naprawy to gratuluję.Jak ktoś ktoś ma dojście do tanich części ,że kupuje nowy wał,cylinder i tłok za 200zł to...wiadomo

Johnny
Posty: 634
Rejestracja: 2011-05-26, 17:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 B1
WSK 125 B3
WSK 125 B3 Bąk
JAWA TS 350
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

Re: Ciekawe znalezisko

Post autor: Johnny » 2011-08-06, 18:48

Za pochromowanie dolnych lag przedniego zawieszenia facet zaśpiewał mi 200zł. Oczywiście może znajdzie się ktoś, kto zrobi taniej. Czy tak samo dobrze - się okaże. Ziarnko do ziarnka i 3000 nie wystarczą ....

Master

Re: Ciekawe znalezisko

Post autor: Master » 2011-08-06, 20:23

przestańcie.. za malowanie baka + błotników zapłaciłem 50 zł.. za pochromowanie obreczy zapłacił bym niewiele więcej.. takie rzeczy naprawde mozna robić taniej, a nie odrazu zakład który jest ceniony przez wszystkich.. przyszlo by mi dać 3000 zł za odrestarowanie to bym sobie 2 takie wski kupił bez koniecznosci grzebania przez nastepne 3 lata.. Johnny, Twoja koncepcja troszeczke mnie przerasta.. no ale cóż.

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Ciekawe znalezisko

Post autor: wujcio » 2011-08-06, 20:24

Master1309 pisze:przestańcie.. za malowanie baka + błotników zapłaciłem 50 zł.. za pochromowanie obreczy zapłacił bym niewiele więcej.. takie rzeczy naprawde mozna robić taniej, a nie odrazu zakład który jest ceniony przez wszystkich.. przyszlo by mi dać 3000 zł za odrestarowanie to bym sobie 2 takie wski kupił bez koniecznosci grzebania przez nastepne 3 lata.. Johnny, Twoja koncepcja troszeczke mnie przerasta.. no ale cóż.
To gratuluje znajomości ;]

Johnny
Posty: 634
Rejestracja: 2011-05-26, 17:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 B1
WSK 125 B3
WSK 125 B3 Bąk
JAWA TS 350
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

Re: Ciekawe znalezisko

Post autor: Johnny » 2011-08-06, 20:37

Nie chce mi się dyskutować z takimi argumentami .... Wiem jedno :! : Nikt po znajomości jeżeli nie ma w tym interesu nie zrobi dobrze. Żeby zrobił dobrze musisz mu zapłacić :!: No chyba że to rodzina ale tutaj też mam wątpliwości. Czasy robienia za flaszkę powoli się kończą. Można czasami coś gdzieś zrobić ale raczej małe rzeczy i raczej jednorazowo. No chyba, że się robi samemu.

Jak widzę pomimo wzniosłych haseł o ratowaniu zabytków i 100% oryginału, wielu dalej postrzega WSK jako motocykl za "pół litra" od sąsiada naprawiany drutem, młotkiem i kątówką (jeszcze parę lat temu do tego samego używało się przecinaka). Smutne to :?

A tak z innej beczki - to malowanie za 50zł było takie zgodne ze sztuką :?: tzn. podkład antykorozyjny + grunt + szpachla + grunt + lakier :?: Czy tak od razu podkład + lakier byle szybko :?: Za 50zł to puszki Śnieżki na ściany nie kupisz no chyba że na promocji w Biedronce ;D

Sorry za reklamowanie konkurencji ale jest to świetny opis lakierowania: http://www.czarprlu.pl/?p=1013
Ostatnio zmieniony 2011-08-06, 21:24 przez Johnny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pawel15
Posty: 1247
Rejestracja: 2007-01-31, 19:41
GG: 2782862
Moje maszyny: WSK B3 i "Kos" 1980, WSK B3 1977, WSK B1 1969
Lokalizacja: Dąbie
Kontaktowanie:

Re: Ciekawe znalezisko

Post autor: pawel15 » 2011-08-06, 21:02

Taki licznik występował też w samochodzie Syrena :-). A nawiasem mówiąc, to ta WSK ma swój urok ;).

choose

Re: Ciekawe znalezisko

Post autor: choose » 2011-08-07, 10:27

Ten silnik jest od wsk ? Sądziłem ze od rometa ogara :/ bo jak od wsk to z rometa bedą nici

Awatar użytkownika
Szczepan
Posty: 1771
Rejestracja: 2009-05-14, 15:05
Moje maszyny: B3 Promot
Lokalizacja: Gródki k.Działdowa
Kontaktowanie:

Re: Ciekawe znalezisko

Post autor: Szczepan » 2011-08-07, 11:27

Kolego zanim zaczniesz cokolwiek robić to jednak poedukuj się jeszcze, bo z taką wiedzą nie brałbym się za robotę.
Ekipa WSKTurbo.pl
Dawniej Borewicz.

Awatar użytkownika
Tukan
Posty: 386
Rejestracja: 2008-04-01, 12:24
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: pl
Kontaktowanie:

Re: Ciekawe znalezisko

Post autor: Tukan » 2011-08-11, 22:44

Zanim zaczniesz myśleć o malowaniu to te WSKe umyj i wypoleruj dobrą pastą bo coś mi się mocno wydaje, że lakier pod tą cienką utlenioną warstwą, którą masz spolerować jest idealny.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości