Dziwne cykanie w cylindrze. Czyżby pierścienie ?

Wał korbowy, tłok, cylinder, głowica
Odpowiedz
Awatar użytkownika
maykii
Posty: 792
Rejestracja: 2008-04-11, 20:02
GG: 6056769
Moje maszyny: M21W2 74r.
M21W2 83r
M06B3 79r.
Lokalizacja: Piaseczno / Siemiatycze
Kontaktowanie:

Dziwne cykanie w cylindrze. Czyżby pierścienie ?

Post autor: maykii » 2011-05-10, 19:13

Mam dziwny problem od jakiegoś czasu... Kiedy silnik osiąga normalną temperaturę pracy lub troszkę wyższą na trzecim ewentualnie czasami na drugim biegu przy większym obciążeniu tj. górka, próba wyprzedzenia występuje dziwne cykanie w cylindrze. Nie jest to typowe brzęczenie pierścieni (chociać pierścieni nie wykluczam, bo to najbardziej prawdopodobne), po prostu jest to takie cykanie jakby dwie cienkie blaszki obijały o siebie i to dość szybko. Ciężko jest to opisać. Najczęście występuje to na trzecim biegu w nizszych partiach obrotów i prz jeździe około 70-75km/h. Jest to denerwujące, bo kiedy słychać ten dźwięk motocykl jakby troszkę jest słabszy... Po prostu zwracam się do z pytaniem czy mieliście taki problem ? Po remoncie, który odbył się w tamtą zimę przejechałem 5 600km.
(-; Jak to mówią, "Za motórem, panny sznurem". ;-)

Irek.S.

Re: Dziwne cykanie w cylindrze. Czyżby pierścienie ?

Post autor: Irek.S. » 2011-05-10, 20:53

Wg mnie to może być uszkodzenie: pierścienia, tulejki korbowodu lub łożyska igiełkowego korby.

A co dokładnie wymieniałeś/robiłeś podczas remontu.

Awatar użytkownika
maykii
Posty: 792
Rejestracja: 2008-04-11, 20:02
GG: 6056769
Moje maszyny: M21W2 74r.
M21W2 83r
M06B3 79r.
Lokalizacja: Piaseczno / Siemiatycze
Kontaktowanie:

Re: Dziwne cykanie w cylindrze. Czyżby pierścienie ?

Post autor: maykii » 2011-05-10, 21:07

Chłopie na bank nie jest to ani tulejka sworznia tłokowego ani łożysko igiełkowe... Jeśli weźmiesz to na chłopski rozum to dojdziesz, że jeżeli byłaby to któraś z tych opcji to powtarzałaby się niezależnie od obciążenia i obrotów... Póki co stawiam na pierścienie... User Kamil w swoim KOSie także ma te same pierścienie z epoki i u niego też występuje takie cykanie lecz w mniejszym stopniu..
(-; Jak to mówią, "Za motórem, panny sznurem". ;-)

Awatar użytkownika
rafalgb
Posty: 479
Rejestracja: 2011-02-16, 05:20
GG: 6822956
Moje maszyny: wsk175
wsk125
junak m10
XTZ 750
Lokalizacja: 64-980 trzcianka
Kontaktowanie:

Re: Dziwne cykanie w cylindrze. Czyżby pierścienie ?

Post autor: rafalgb » 2011-05-10, 21:54

chłopie ja widzę że wszystko wiesz to po co pytasz a na wszystko z epoki w dzisiejszych czasach trzeba brać poprawkę ;) zdejmij cylinder to tylko 5 śrub :)
WSK 175 CDI POWER
Wysłane z mojego Laptopa :)

Awatar użytkownika
Karlicek
Posty: 193
Rejestracja: 2010-07-08, 12:53
GG: 7162090
Moje maszyny: M21 W2
M06 B3
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Re: Dziwne cykanie w cylindrze. Czyżby pierścienie ?

Post autor: Karlicek » 2011-05-10, 22:03

maykii pisze:Jeśli weźmiesz to na chłopski rozum to dojdziesz, że jeżeli byłaby to któraś z tych opcji to powtarzałaby się niezależnie od obciążenia i obrotów...
Ja bym się nie zgodził z tym zdaniem. W przypadku luzów na łożysku igiełkowym łba, stuki pojawiają się z reguły przy zmianie obciążenia silnika; a luzy na tulei główki dają o sobie znać wraz z obrotami.
Ja się z panem zgadzam. Oczywiście, że jest to ukartowana robota określonych kół.

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Dziwne cykanie w cylindrze. Czyżby pierścienie ?

Post autor: wujcio » 2011-05-10, 22:20

u mnie przy wysokich obrotach i dużym obciążeniu też dzwoni w cylindrze a mam wsk 175 ;) wiec raczej to normalne ;p

Awatar użytkownika
maykii
Posty: 792
Rejestracja: 2008-04-11, 20:02
GG: 6056769
Moje maszyny: M21W2 74r.
M21W2 83r
M06B3 79r.
Lokalizacja: Piaseczno / Siemiatycze
Kontaktowanie:

Re: Dziwne cykanie w cylindrze. Czyżby pierścienie ?

Post autor: maykii » 2011-05-10, 22:57

rafalgb pisze:chłopie ja widzę że wszystko wiesz to po co pytasz a na wszystko z epoki w dzisiejszych czasach trzeba brać poprawkę ;) zdejmij cylinder to tylko 5 śrub :)
Po pierwsze użytkuje motocykl na codzień więc jeśli rozbiore góre i nic tam nie znajdę to po cholere ją raozbierać... Zapytałem tylko czy ktoś miał podobny problem i oczekuje odpowiedzi, a nie post typu "wszystko wiesz to po co pytasz" czy "weź sobię odkręć"... Głupi nie jestem i wiem co zrobić. Nie po to zadaje pytanie na forum, żeby usłyszeć powyższe cytaty tylko po to żeby miec jakieś rozeznanie...

Karlicek pisze:Ja bym się nie zgodził z tym zdaniem. W przypadku luzów na łożysku igiełkowym łba, stuki pojawiają się z reguły przy zmianie obciążenia silnika; a luzy na tulei główki dają o sobie znać wraz z obrotami.
Wiem jakie są stuki kiedy jest luz na stopie korbowodu i jaki jest stuk jeśli jest wylatana tulejka w główce korbowodu. To nie jest to...
wujcio pisze:u mnie przy wysokich obrotach i dużym obciążeniu też dzwoni w cylindrze a mam wsk 175 ;) wiec raczej to normalne ;p
Miałeś tak od początku u siebie ? Czy cykanie pojawiło się po okresie docierania ? Jak tak to mniej więcej po ilu ilometrach ? Wysoko kręcisz swoją czwórkę ?


Motocykl cały czas jeździ bez problemów tylko pojawiło się to cykanie i im więcej kilometrów przejeżdżam tym cykanie się nasila... Przeregulowałem gaźnik, zapłon jest ustawiony jak trzeba, luzy na zamkach już nie pamiętam jakie robiłem ale wiem, że zgodnie z instrukcją, szlif zrobiony mam na 0,06mm, gorzycki tłok i pierścienie z epoki, wał po generalce, nowe łożyska. Obstawiam póki co pierścionki. Zamówie moze nowe z PIRMY i coś się może polepszy.

P.S. Ma ktoś pod ręką serwisówkę ? Przy eksploatacji silnika S01 co ile kilometrów powinno wymieniać się pierścienie ?
(-; Jak to mówią, "Za motórem, panny sznurem". ;-)

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Dziwne cykanie w cylindrze. Czyżby pierścienie ?

Post autor: wujcio » 2011-05-10, 23:19

ogólnie to pierścienie mogą uderzać o próg który jakiś już jest albo poprostu dużo paliwa idzie ;d
Przejechane mam 2500 km pojawiło się to oczywiście po okresie docierania nie wiem czemu luzu na korbowodzie nie ma na łożysku stopy też pierścienie wymieniłem ostatnio na nowe szczelina na zamku była spora ;).
W serwisówce chyba zalecają jakoś po docieraniu wymienić pierścienie.

Stukanie jest tylko na wysokich obrotach kręcę wysoko 5-7 tysięcy ;)

PS sprawdź czy masz dobrze uszczelniony wydech i czy jest on drożny możliwe też że to gazy i olej powodują stukanie pierścieni na kanale wydechowym.

Awatar użytkownika
sopi220
Posty: 272
Rejestracja: 2010-02-16, 23:43
GG: 0
Moje maszyny: wsk...i jescze troszkę
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Dziwne cykanie w cylindrze. Czyżby pierścienie ?

Post autor: sopi220 » 2011-05-11, 00:52

co do pierścieni to ja też czytałem że trzeba je wymienić po okresie docierania.Maykii od remontu ,szlifu cylindra wymieniałeś pierścienie?ja jednak na twoi miejscu zajżał bym do cylindra i zmieżył szczeliny na pierścieniach(tak dla świętego sokoju) ;)

Awatar użytkownika
maykii
Posty: 792
Rejestracja: 2008-04-11, 20:02
GG: 6056769
Moje maszyny: M21W2 74r.
M21W2 83r
M06B3 79r.
Lokalizacja: Piaseczno / Siemiatycze
Kontaktowanie:

Re: Dziwne cykanie w cylindrze. Czyżby pierścienie ?

Post autor: maykii » 2011-05-11, 17:10

wujcio pisze:ogólnie to pierścienie mogą uderzać o próg który jakiś już jest albo poprostu dużo paliwa idzie ;d
Przejechane mam 2500 km pojawiło się to oczywiście po okresie docierania nie wiem czemu luzu na korbowodzie nie ma na łożysku stopy też pierścienie wymieniłem ostatnio na nowe szczelina na zamku była spora ;).
W serwisówce chyba zalecają jakoś po docieraniu wymienić pierścienie.

Stukanie jest tylko na wysokich obrotach kręcę wysoko 5-7 tysięcy ;)

PS sprawdź czy masz dobrze uszczelniony wydech i czy jest on drożny możliwe też że to gazy i olej powodują stukanie pierścieni na kanale wydechowym.

Wydech 100% drożny, bo go wypalałem ostatnio :) W sumie zalecają zmienić pierścienie ale po docieraniu stwierdziłem że kompresja lux motocykl lata jak trzeba więc stwierdziłem że bez sensu :) Przy najbliższej wolnej okazji zdejme góre i zobaczę co się dzieje. Wiedziałem już że góre i tak będe musiał ściągać i tak.
(-; Jak to mówią, "Za motórem, panny sznurem". ;-)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości