Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Wał korbowy, tłok, cylinder, głowica
franq87
Posty: 1096
Rejestracja: 2012-11-05, 20:52
GG: 0
Moje maszyny: KILKA ŚWIDNIKÓW, RESZTA NIEWAŻNA
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: franq87 » 2015-04-02, 22:02

Sebastian440 może by zrobić jakiś porządek z "minister"? Co to ma być?
Minister- słuchaj tym postem właśnie pokazałeś swój honor a w zasadzie jego brak.
Twój dziadek może i pracował na "tokarni", ale tłoków stamtąd to miec nie mogłeś, bo w Świdniku nie było ich produkcji, a silniki przychodziły gotowe. Mama ci nie mówiła?
Oferowane przedmioty powinny być jawnie opisywane, ich ewentualne wady zwłaszcza.
Alien sam kiedyś napisał "jak się za coś kasuje to się bierze za to odpowiedzialność".
Każdy bez wątpienia popiera inicjatywę wyrobu, jednak niech że wszystko będzie czarno na białym .

Awatar użytkownika
BikerDS
Sponsor
Posty: 743
Rejestracja: 2013-07-17, 07:44
GG: 4533379
Moje maszyny: WSK M06B3 1977
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: BikerDS » 2015-04-02, 23:06

minister pisze:nie sprowadzę się do niskiego poziomu aby z tobą dyskutować; matka w biurowcu piła kawę z resztą załogi; Proponuję abyś głowę pochylił do dołu i zamilkł w tym temacie; Nie zaczynaj ze mną dyskusji w takich tematach i nie szukaj zaczepki z ludźmi; Stać mnie na to; Nie zachowuj się jak księżniczka na ziarnku grochu; Nie podejmuj więcej ze mną takich zaczepek; Powiedzmy sobie szczerze, że wielu z was nie ma nawet na zapałki; Marzycie o tym że odda wam kasę za to, że coś jest nie tak; Jestem człowiekiem honoru; ....Przewrócił Ci życie do góry nogami tymi tłokami.
Czy ty się dobrze czujesz?

Miko
Posty: 83
Rejestracja: 2014-09-11, 12:44
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 Lelek
Lokalizacja: Ząbki
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: Miko » 2015-04-02, 23:48

minister pisze:BikerDS nie sprowadzę się do niskiego poziomu aby z tobą dyskutować na takie tematy to raz. Tłoków mam z zielonymi, czerwonymi, żółtymi, różowymi i sinokoperkowobrązowymi kropkami na najbliższe kilka lat to dwa(dziadek pracował na tokarni na linii wsk, drugi dziadek był mistrzem na linii wsk, jedna babka robiła wiązki później awansowała na siodła, druga jeździła wózkiem na galwanizerni, wujek jeden drugi i trzeci stryjek spawali ramy Bóg wie co jeszcze. Ojciec na praktykach segregował blachę nad wielką lupą- co lepsza to na śmigłowiec, a jak gorsza z ubytkami to na motocykl, matka w biurowcu piła kawę z resztą załogi, ciotka opracowywała rysunek techniczny nie tylko do motocykli). Nie ma nad czym dyskutować to trzy. Proponuję abyś głowę pochylił do dołu i zamilkł w tym temacie bo niesmaczne są twoje wywody wywyższania się na tematy o których nie masz za wiele pojęcia. Nie zaczynaj ze mną dyskusji w takich tematach i nie szukaj zaczepki z ludźmi. Na liście z zamiennikami i replikami nigdy mnie nie będzie. Żebym za tłok oryginalny miał zapłacić trzysta zł to w ogóle mnie to nie zaboli i stać mnie na to. Popieram myśl tworzenia na nowo takich detali, zawszę będę za i będę cenił tych ludzi, że nie siedzą i pierdzą w stołek oraz, że nie krytykują innych tylko działają sumiennie nie robiąc nikomu nic złego. Nie zachowuj się jak księżniczka na ziarnku grochu. Nie podejmuj więcej ze mną takich zaczepek.
Po raz kolejny udowadniacie i da się to odczuć, ze ALIEN powinien te tłoki oddać wam za darmo. Zapewne i on też tak odczuł. Powiedzmy sobie szczerze, że wielu z was nie ma nawet na zapałki. Wychodzi na to, że próbujecie zgłaszać pretensje i marzycie o tym że odda wam kasę za to, że coś jest nie tak. Zero honoru, zero szacunku, zero pomyślunku.

BikerDS powiem Ci tak. Gdybym nawet zamówił dwadzieścia tych tłoków i każdy był by wadliwy, nie nadających się do użytku to napisał bym prywatną wiadomość do Aliena i powiedział mu grzecznie po koleżeńsku, że taka i taka sprawa... słuchaj są słabe popraw to i to. Automatycznie zamilkł bym i więcej słowem się nie odezwał ale po krótkim czasie zamówił bym kolejne dwadzieścia bo wiedział bym, że będą lepsze. Jestem człowiekiem honoru i tak do tego podchodzę. Nie ma co ukrywać, że przewrócił Ci życie do góry nogami tymi tłokami. Wyluzuj wszystko będzie dobrze i pamiętaj, że wsk nie kończy się na tłoku.
O kurde, dawno takich głupot nie czytałem :D
Co do pytań kolegi BikerDS to jak najbardziej popieram, chłopak coś kupił, ma jakieś wątpliwości/pytania to dobrze że pyta bo kto pyta nie błądzi.

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
Posty: 1960
Rejestracja: 2007-01-02, 00:48
Moje maszyny: .
www.mr16bp.blogspot.com
Lokalizacja: Thorn Kupie polskie motocykle sportowe seba440t2@wp.pl
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: Sebastian440 » 2015-04-03, 00:23

Narazie czytam i obserwuje. Sorry Alien że jeszcze nie wywaliłem ale na razie brak czasu.
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: seba440t2@wp.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: Savier » 2015-04-03, 07:24

Hahahaha, dziadek na tokarni i pięć ciotek na rysunku technicznym.
Seba, nie kasuj :D specjalnie wchodzę na forum, żeby obczaić ten temat :D.

Awatar użytkownika
Skinder
Posty: 2220
Rejestracja: 2007-03-22, 15:49
Moje maszyny: Perkoz 0001
Lokalizacja: Lubicz
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: Skinder » 2015-04-03, 14:26

Nic nie kasować, porobić zrzuty i wybiórczo poprzenosić do działu humor. Kolega minister poszedł jak polonez w stodołe, dajmy mu chwile może ochłonie, przeprosi i włączy się do normalnej dyskusji. A to że wujostwo spawało ramy to raczej powód do dumy nie jest. Przypadkiem z Twojej rodziny nie pracował ktoś przy produkcji karterów do 125tek ?

Gondek
Posty: 158
Rejestracja: 2013-03-18, 17:44
GG: 0
Moje maszyny: jawa
shl
gnom
perak
sport 2(sprzedany )

Velorex 560
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: Gondek » 2015-04-03, 20:03

A po co od razu kasować ? Przecież w tym temacie nikt nie obarcza p. Aliena. Z reszta wypowiedzi prócz p. Ministera trzymają poziom. Pan Alien Sprzedaje tłoki AK20 i chwała mu za to :!: dla mnie jest kocurem w swojej dziedzinie ;-) , tylko plucie żółcią zbędne można było bez nerwów odpowiedzieć i tyle. Proszę administracji nie wywalać tematu, choćby dla tego ze dzięki temu tematowi poznałem swojego guru w dziedzinie stant-upu i rzeczowej wypowiedzi.. Minister 8-) Ty chłopie miałeś pół klanu w wytwórni a w profilu masz tylko komarka na pedały..nie rozumiem :lol:

A co do tłoków AK20 do 175 od p. Aliena przecież chyba nikt nie miał problemów

Awatar użytkownika
BikerDS
Sponsor
Posty: 743
Rejestracja: 2013-07-17, 07:44
GG: 4533379
Moje maszyny: WSK M06B3 1977
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: BikerDS » 2015-04-03, 21:29

Nie dość, że nie miał problemów to Bałkany objechały.

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: Alien » 2015-04-04, 01:13

Z tym 'Panem' to nie przesadzajcie..na pana trzeba mieć wygląd i pieniądze :mrgreen:

Odpisze teraz konkretnie bo z kompa, a nie koślawo z telefonu. Temat proponuje zostawic bo sie juz mocno rozkrecil 8-) wiec reszte kwestii dotyczace tlokow mozna tu omowic.

BikerDS, sorry ze troche nadpobudliwie zareagowalem w pierwszym poscie. Zjadlem kabanosa w domu i juz jestem spokojniejszy. Co do samego stopu AK20 to po swietach sprobuje zalatwic certyfikat materialowy, mysle ze nie powinno byc problemu.

franq87, postaram sie teraz odpisac po kolei. Ogolnie doceniam Cie za podejscie do tematu bo czytam Twoje posty i widac masz pojecie i dobrze rozkminiasz ten temat.
Zacznę może od szczegółu ,który pierwszy rzuca się w oczy "Tłoki będą świeżo odlane" - Nieprawda. (nie obniża to jednak ich poziomu jakości)
Piszac swiezo mialem na mysli 20-30 lat roznicy pomiedzy gorzycami, nie rozdrabniam sie na miesiace. Nie chodzilo mi tu rowniez o to ze swieze alu jest lepsze tylko o prawdopodobienstwo ze prze 20 kilka lat przechowywania/przenoszenia tloka kiedys upadl i sie zdeformowal. Kiedy jakis czas temu robilem szlify uslugowo w duzych ilosciach to zdarzalo mi sie trafic na gorzyce ktore byly swietnie zachowane z zewnatrz i pukniete na 'nozkach'. Czasem doprawki pilnikiem pomoga ale mozna by to zrobic lepiej.
"Po podwójnej kontroli jakości" - nie widzę żadnej kontrolki, metki.
Ta druga kontrola to JA, nie da sie ukryc ze w partii ktore ja dostaje z firmy sa buble. Kiedy nie moge ich odeslac to wyrzucam je do kosza. Bo wole nie zarobic paru groszy wiecej zamiast psuc sobie marke. Ale metka/pieczatka to jest dobra mysl - na pewno do rozwazenia w przypadku ewentualnych kolejnych serii. Ucze sie na bledach i staram sie zeby kazda kolejna seria byla lepsza, ze 175 sie udalo co nie znaczy ze zakonczylem poprawki. Juz teraz wiem ze seria do 125 ma jedna chorobe wieku dzieciecego - niektore egzemplarze maja drobne zadziory alu po nacinaniu rowka na segery. Po to powstanie manual zeby kazdy wiedzial jak popatrzyc na tlok i sprawdzic przed montazem.
"Kupując taki tłok wiesz, że nie dostaniesz koślawego bubla" - nie wiem, chciał bym aby ktoś mnie przekonał faktami.
Wyjdzie w praniu jak ludzie zaczna jezdzic. Przy serii 175 nie bylo zadnej reklamacji.
"seria tłoków rowerowych ze stopu AK20 trafi pod strzechy" - rozumiem humor, ale czy każdy go rozumie?
W gusta wszystkich nigdy nie trafisz ;-) ogolnie uwazam ze serie z AK20 zasluguja na miano tloka trafiajacego pod strzechy bo jego cena jest przystepna.

Pozdro,
Alien

Awatar użytkownika
wiete
Posty: 24
Rejestracja: 2014-03-20, 12:19
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 , WSK 175, Komar S38, Ogar 200, Simson Sr50, ETZ 250
Lokalizacja: Widowo
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: wiete » 2015-04-04, 08:52

Może trochę teraz na temat,
zamawiając R1 i oddając cylinder na szlif warto ten tłok AK20 przedtem wygotować w oleju ?

rss
Posty: 445
Rejestracja: 2014-04-14, 18:18
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 '80;
HondaXR600R '93; Varadero 125, Junaki
Lokalizacja: Jablonna
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: rss » 2015-04-04, 10:29

nie gotuj, nie ma takiej potrzeby.
Troche o naszym Wieslawie: viewtopic.php?f=72&t=18728

Awatar użytkownika
AudioBas
Administrator
Posty: 4112
Rejestracja: 2011-03-15, 19:07
GG: 3615115
Moje maszyny: www.WSK.AudioBas.pl
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: AudioBas » 2015-04-04, 10:59

grzechu212 pisze:
przez BikerDS » 2015-04-02, 16:18
Dokładnie tak :) Ja sam uważam, że obok szerokiej sprzedaży CDI zapoczątkowanej przez AudioBasa na forum, tłoki Aliena mogą również troszkę namieszać w świecie WSK :) Trzymam kciuki.
Jeżeli chodzi o pomysł to audio tylko i wyłącznie udoskonalał CDI do 125 i 175, a prekursorami byli inni koledzy z forum ;).
Przeczytaj jeszcze raz wypowiedź kolegi...
"szerokiej sprzedaży CDI zapoczątkowanej przez AudioBasa"

Ale wiem, wiem nadal się denerwujesz - wiesz o czym piszę....




Wracając do tłoków Aliena, nie będę zachęcał, bo zaraz będzie, że Alien to mój kumpel i robię mu dobrą reklamę.
Z całym szacunkiem, ale ja Alienowi robić reklamy nie muszę :)
On też mógłby na forum w ogóle się nie ogłaszać, wystawić wszystko na allegro jeszcze drożej i tak wszystko by się sprzedało i tak :)
Tłoki AK20 zostały naprawdę ***zajeb*** przetestowane w zeszłym roku na Bałkanach.

Z ciekawostek opowiem dwie sytuacje, które upewniły mnie, że to ciekawy produkt:

1. Matej złożył świeżo silnik. Jedziemy do Częstochowy ujechaliśmy może z 10-30 km i nagle coś Matejowi przytkał się kranik paliwa (jeszcze nie wiedzieliśmy, że to kranik). I co 10 km się zatrzymywaliśmy. Po 5 zatrzymaniu Matej się wkurwił i wcisnął gaz na maxa trzymajac wueskę na max max obrotach przez dobre 20-30 sekund (jeszcze ona się dławiła, kichała itp). Silnik świeżo poskładany wszystko spasowane ciasno. Patrząc na to jak Matej odreagowuje wkurwienie czekałem tylko, aż tłok przyłapie czy tam pęknie :D Ku mojemu zdziwieniu nic!

2. Bałkany. Matej grzebał w gaźniku i zassało mu prowadnicę iglicy. Oczywiście uwaliło tłok! Co robić? No cóż. Alien z magicznej sakwy wyciągnął zapasowy tłok AK20. Zamontowaliśmy całość. Upomnieliśmy Mateja, aby jechał wolniej, żeby się wszystko ułożyło dotarło. Ci co znają motto życiowe Mateja ("Ogień na Tłok") wiedzą, że on po prostu nie potrafi jechać 60-70 km/h :D
Ruszyliśmy w trasę i pół godziny później ścigałem się z Matejem kto ma lepszy v-max :D :D


Tak wiem, że mogło też tak być mając Gorzyka czy tam zwykłego Almota.
5 wuesek zrobiło trasę bliską 4 000 km w naprawdę konkretny upał, dawaliśmy ostro w palnik tam i nie było żadnych problemów.



Ja bym nie bił piany w tym temacie. Kto chce niech kupi, niech przetestuje i powie jakie ma problemy/odczucia.
Trzeba się cieszyć, że wybór się powiększa, że mamy co raz to lepsze części do wyboru na rynku. Że znajdują się osoby, które czują potrzebę rozwoju tej motoryzacji "mrożąc" w to kupę kasy. Tak, tak wyskakujcie od razu, że nie robi tego za darmo.
Ale tą kasę, którą trzeba zamrozić na parę miesięcy mógł rozdysponować inaczej. Zresztą na tym to kokosów nie ma. Znam Aliena i wiem, że on to robi bardziej dla własnej satysfakcji niż zarobku. Swoją drogą na waciki to Alien jeszcze ma :D Wszystkim się wydaje, że to jest tak, że dzwonisz do fabryki i robią... Nikt nie patrzy na to ile poprawek na życzenie Aliena było tam zastosowanych, ile prób, pomiarów zostało wykonanych. Każdy tłok Alien ogląda i robi selekcję. Nawet te, które dla mnie mogły być dobre są odrzucane.


Ci co zakupili niech montują i piszą swoje uwagi i spostrzeżenia :)
Profesjonalne zapłony CDI WSK i nie tylko... KLIKNIJ :super:
Uważaj na podróby! ---> ZOBACZ

Awatar użytkownika
Cienias
Posty: 314
Rejestracja: 2014-10-30, 22:55
GG: 0
Moje maszyny: WSK125,Dantom,Kadet,Komar,Yamaha 1E7,Honda Deauville,Ogar
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: Cienias » 2015-04-04, 11:18

AudioBas pisze:Ja bym nie bił piany w tym temacie.
Ale tu wcale nikt nie bije piany, rzeczowa rozmowa na temat oferowanego produktu z dawką humoru ( sponsorowaną przez Ministra) może tylko pomóc Alienowi :!:
Umiemy mówić i właśnie dlatego powinniśmy rozmawiać.

Awatar użytkownika
grzechu212
Posty: 404
Rejestracja: 2013-07-03, 10:45
Moje maszyny: WSK KOBUZ 175
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: grzechu212 » 2015-04-04, 14:09

przez AudioBas » 2015-04-04, 10:59
Przeczytaj jeszcze raz wypowiedź kolegi...
"szerokiej sprzedaży CDI zapoczątkowanej przez AudioBasa"
1. Wbrew temu co piszesz to akurat nie mam problemów z czytaniem ;). Post BikerDS brzmiał zupełnie inaczej tylko został edytowany prawdopodobnie parę sekund przed moim i wyszło jak wyszło...
przez AudioBas » 2015-04-04, 10:59
Ale wiem, wiem nadal się denerwujesz - wiesz o czym piszę....
2. Akurat nie wiem :). O co chodzi?
Destroyers of the system

franq87
Posty: 1096
Rejestracja: 2012-11-05, 20:52
GG: 0
Moje maszyny: KILKA ŚWIDNIKÓW, RESZTA NIEWAŻNA
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: franq87 » 2015-04-04, 14:16

Audiobas ,nie będę cytował poszczególnych Twoich zdań odniosę się do całej Twojej wypowiedzi. Masz oczywiście 100% racji, i zgadzam się że inicjatywa Aliena jest godna pochwały, że Alien nie żyje z produkcji i sprzedaży tłoków, że to duże zaangażowanie.
Zdaje sobie doskonale sprawę, że dobry wyrób wymaga poświęceń ,ale nie od razu Kraków zbudowano. Myślę ,że gdyby te tłoki pokazały jakieś wady trzeba je -być może z sugestiami innych po prostu usunąć. Tłoki w Wiatrach przeszły próbę ,wiem o tym, jednak pamiętajmy że te silniki nie są tak podatne na zatarcia jak S01. Nie możemy tutaj porównywać ,że tak powiem jednego wyrobu w dwóch różnych maszynach. Silniki W2 o wiele lepiej odprowadzają ciepło do otoczenia, głównie przez zastosowane zmiany konstrukcyjne (cylinder o szerokim użebrowaniu- aluminowy z zatopioną tuleją, tłok z cienkim płaszczem, oraz denkiem o bardzo dobrym kształcie). Dlatego, niech te tłoki przejdą próbę, a gdyby coś się działo może udało by się je jeszcze ulepszyć ,docelowo aby ten tłok był bezkonkurencyjny. Wiem, że nie łatwo jest wprowadzać takie zmiany (sam jestem na co dzień handlowcem) ale może gdyby jeszcze skompletować go z dobrymi pierścieniami , sworzniem można by się tutaj pokusić o monopol w tej dziedzinie.
Alien cieszę się ,że odpisałeś teraz na spokojnie. Tak też później pomyslałem ,że poprostu chodzi Ci o stop "dzisiejszy" .
Tzw. leżaki magazynowe bez uszkodzeń mechanicznych są pełnowartościowe, w przypadku obić ,przeróżnych rys ,dziur, zadrapań taki tłok trzeba poprawiać ,bo szlifierz jak pasuje tłok na czucie( jak jest baran a nie szlifierz i nie bierze pod uwagę, że tłok może byc poobijany) to się może okazać, że przewali dychę na plus i pozornie się wydaje że tłok ładnie pasuje, a po jego ułożeniu się i dotarciu jest bardzo luźny. Dlatego lepiej jest cylindry honować do zera ,a jak tłok jeszcze "nie wchodzi" szukać przyczyny.
Twoje tłoki są już nie złe, nie zniechęcaj się, lecz gdyby przy ew. następnej partii udało się wprowadzić kilka poprawek sądzę, że uczciwie należała by Ci się dużo większa marża.

Awatar użytkownika
BikerDS
Sponsor
Posty: 743
Rejestracja: 2013-07-17, 07:44
GG: 4533379
Moje maszyny: WSK M06B3 1977
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: BikerDS » 2015-04-04, 17:16

franq87 pisze:...uczciwie należała by Ci się dużo większa marża.
Dokładnie tak, nawet patrząc oczami zwykłego wueskowicza, lepiej mieć kilka dobrych tłoków o różnych szlifach niż mieć multum tandetnych tłoków typu CX etc. Jestem przekonany Alien, że Twoje tłoki będą po raz pierwszy świetną alternatywą dla Gorzyców. My jako użytkownicy chętnie Ci w tym pomożemy, a ewentualną cenę każdy z nas zrozumie jeśli będą one zwyczajnie dobre. A będą :)

Awatar użytkownika
AudioBas
Administrator
Posty: 4112
Rejestracja: 2011-03-15, 19:07
GG: 3615115
Moje maszyny: www.WSK.AudioBas.pl
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: AudioBas » 2015-04-04, 21:57

No to widzę, że większości z nas chodzi o to samo, tylko źle niektóre rzeczy odbieramy :)

Żeby coś ulepszać trzeba z czegoś wyjść. Mamy pierwszą serię tłoków rowerowych, które trzeba przetestować i zobaczymy jak to będzie wyglądało :)
Wszystko może się zdarzyć. Czas zweryfikuje!

A tak z innej beczki, ktoś już wsadził AK20 do WSK 125?
Jakie wrażenia?


A tak przy okazji widzę, że mamy na forum kilka ludzi co mają pojęcie. Może warto przedyskutować wszystko i zebrać do kupy?
Mi się marzy tłok AK20 do WSK 175 z mega cieniutkimi pierścieniami wosnera :P
Nie wspominając, ze do WSK 125 takie coś byłoby czymś mega! Może by nie dzwoniły te pierścienie :P
Profesjonalne zapłony CDI WSK i nie tylko... KLIKNIJ :super:
Uważaj na podróby! ---> ZOBACZ

jannex
Posty: 665
Rejestracja: 2008-09-28, 10:33
GG: 0
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: jannex » 2015-04-05, 12:30

Ja mam dwa pytania:- czy są jakieś szczególne wytyczne jak bym chciał użyc tego tłoka w zestawie z aluminiowym cylindrem?
Ponadto jakbyś jeszcze robił serię to można zamówić z otworem na sworzeń 12 mm?

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: Alien » 2015-04-05, 17:48

Hej, cylindry oczywiscie inaczej oddaja cieplo, ale nie robil bym z tego wzgledu odmiennej procedury czy ciasniejszego szlifu. Tlokow pod 12mm raczej nie planuje, chociaz kiedys mowilem ze nie bede robil rowerowych - tylko krowa nie zmienia zdania :-o
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
man on the WSK
Posty: 295
Rejestracja: 2007-12-09, 22:09
Moje maszyny: M06B3 1985
DUDEK 1976
KOBUZ 1979
KOBUZ 1983
Lokalizacja: Iwonicz-Zdrój
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: man on the WSK » 2015-04-05, 20:31

Pamiętam jak w temacie o tłokach do 175 z I serii zareagowałeś na moją propozycję zrobienia takich tłoków do rowera mówiąc, że nie podejmiesz się tego ;-) . Użytkownicy SHLek też mają problemy z dostępnością dobrych tłoków do swoich maszyn, a te CX-y to wiadomo... To też potencjalni klienci, ale trzeba by zrobić rozeznanie....

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości