Tłok, pierścienie, szlif cylindra.

Wał korbowy, tłok, cylinder, głowica
Odpowiedz
Awatar użytkownika
Kamil
Posty: 197
Rejestracja: 2009-05-23, 12:10
GG: 8246388
Moje maszyny: Kilka WSK
Komar
Pony 301
Lokalizacja: Mazowsze
Kontaktowanie:

Tłok, pierścienie, szlif cylindra.

Post autor: Kamil » 2019-07-16, 09:03

Witam
Zdaje sobie sprawę, że temat nie jednokrotnie poruszany na forum (zapoznałem się z temacie) jednak większość postów jest z przed kilku lat. Moje pytania krótkie i na temat. Posiadam oryginalny cylinder, do szlifu i tutaj rodzi się pierwsze pytanie, kogo aktualnie najbardziej polecacie, jeśli chodzi o szlif, honowanie, fazowanie. Pytanie drugie: jaki tłok i pierścienie wybrać. Dodam, iż swoim kosem jeżdżę w trasy po kilkaset kilometrów, często we dwoje i tutaj priorytet aby tłok nie puchł. Aktualnie jeżdżę na oryginalnym żeliwnym cylindrze (4 szlif) i tłok gorzycki. Przebieg na tym zestawie dochodzi do 10000 km, więc czas pomyśleć, aby przygotować nowy zestaw. Ogólnie motocykl pracuje bez zarzutu, jednak czasmi na zimnym silniku oraz na rozgrzanym pod dużym obciążeniem słychać bardzo nieregularne "jakby pstrykanie". Szkoda mi się rozstawać z obecnym zestawem, jednak obawiam się, że pewnego dnia może "pstryknąć" bardziej. Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość.

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1298
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: Tłok, pierścienie, szlif cylindra.

Post autor: czankete » 2019-07-16, 11:17

Kamil pisze:
2019-07-16, 09:03
kogo aktualnie najbardziej polecacie, jeśli chodzi o szlif, honowanie, fazowanie. Pytanie drugie: jaki tłok i pierścienie wybrać.
...z czystym sumieniem polecam Mućka. Natomiast tłok i pierścienie Aliena. Zresztą oddając do roboty cylinder Mućkowi po dokonaniu pomiarów i wstępnym dobraniu właściwego tłoka sam go zamawia u Aliena, więc nie płacisz x 2 za przesyłkę :D ...

Awatar użytkownika
Kamil
Posty: 197
Rejestracja: 2009-05-23, 12:10
GG: 8246388
Moje maszyny: Kilka WSK
Komar
Pony 301
Lokalizacja: Mazowsze
Kontaktowanie:

Re: Tłok, pierścienie, szlif cylindra.

Post autor: Kamil » 2019-07-22, 11:38

Dzięki :)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości