Znów ciagnie na jedynce - sprzęgło nie odciąga najwidoczniej

Odpowiedz
loony

Znów ciagnie na jedynce - sprzęgło nie odciąga najwidoczniej

Post autor: loony » 2008-03-09, 14:22

Czyli jak w temacie. Mam M06B3.
Gdy wcisnę sprzęgło i jedynkę to motor jedzie do przodu. Tak samo gdy redukuję np. z 3 na 2 to czuć, że motor zwalnia ostro i podnosi obroty mimo, że jeszcze nie puściłem sprzęgła.
Linka przy rącze wykręcona na max...

Awatar użytkownika
rezik
Posty: 196
Rejestracja: 2007-08-11, 20:14
GG: 667778
Moje maszyny: WSK 175 Kobuz
Lokalizacja: Lubin/Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Znów ciagnie na jedynce - sprzęgło nie odciąga najwidoczniej

Post autor: rezik » 2008-03-09, 15:02

mam ten sam problem
moga byc tylko 3 przyczyny:
1.(latwa do rozwiazania) regulacja sprzegla sruba ktora jest pod prawo pokrywa silnika(od zaplonu)
2. (TO jest bardziej prawdopodobne jesli nadal po regulacji ciagnie) ZŁY olej przekładniowy!! nie wiem jaki powinnien byc dobry, popytaj innych na forum jaka zala olej ze im na biegu nie ciagnie np. Żbika 8-)
3. (malo prawdopodobne) uszkodzony popychacz

jak juz mowilem mam tak samo jak ty i wiesz co robie? poprostu nie ruszam=nie wrzucam biegu, ruszam sprzeglo,bieg i odrazu jade albo robie przygazowke(poslizg sprzegla ale silnik nie gasnie)
dodatkowo zauwazylem ze po dosc intensywnej jezdzie olej jest na tyle rozgrzany ze nie skleja tarcz i jest w pozadku...
Piszę poprawnie po polsku!

Awatar użytkownika
ŻbiKu
Posty: 1624
Rejestracja: 2007-01-02, 22:10
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 KOBUZ CUSTOM 82`,
YAMAHA YZF 1000R THUNDERACE
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Re: Znów ciagnie na jedynce - sprzęgło nie odciąga najwidoczniej

Post autor: ŻbiKu » 2008-03-09, 16:01

odpowiednim olejem do skrzyni jest Hipol 15F (80W, czasami 85W).

Nalałem raz odpowiednik Hipolu i skutek był taki, że sprzęgło zaczynało ciągnąć w najmniej odpowiednim momencie (np. na środku krzyżówki).

Najpierw zastosuj się do tego, co napisał Rezik. Polecam dokładnie zbadać linkę, ponieważ mój znajomy miał ten sam problem i było to spowodowane nadszarpniętą linką.

Awatar użytkownika
Wężu
Posty: 1149
Rejestracja: 2007-06-26, 12:36
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06 B1, WSK M06 B3 3x, Iż 49
Lokalizacja: Rdziostów
Kontaktowanie:

Re: Znów ciagnie na jedynce - sprzęgło nie odciąga najwidoczniej

Post autor: Wężu » 2008-03-09, 17:20

Ja leje tylko Hipol. Raz wlałem półsyntetyka to mi sprzęgło ciągło.
Jeżdżę motocyklem WSK ;)

Ekipa Południe®

Awatar użytkownika
Xabi
Posty: 292
Rejestracja: 2007-11-02, 17:26
GG: 0
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontaktowanie:

Re: Znów ciagnie na jedynce - sprzęgło nie odciąga najwidoczniej

Post autor: Xabi » 2008-03-09, 18:35

Ja nalałem pół roku temu jakiś niemiecki olej 20 W/ 40 i do dziś dnia nie mam problemów ze sprzęgłem. Kilometrów zrobiłem dużo, silnik był palony w niskich temperaturach, jak i grzany do wysokich. A ze sprzęgłem się nic nie działo. A jak Hipol na 80 W to jest bardzo ogromna różnica w lepkości.

Kolego Loony a w jakim stanie masz tarczki sprzęgłowe ? Może są już nadmiernie przetarte i to jest powodem tego, ze na zaciągniętym sprzęgle na postoju z włączonym biegiem motocykl jedzie... ? !
->>.¸¸.¤*¨¨*¤.¸¸ < O.S.T.R. >.¸¸.¤*¨¨*¤.¸¸.<<-

loony

Re: Znów ciagnie na jedynce - sprzęgło nie odciąga najwidoczniej

Post autor: loony » 2008-03-09, 20:35

Nie mam pojecia w jakim są stanie, bo staram się jak najmniej grzebać jeśli to niepotrzebne :P

zastosuje się do rad Rezika i jesli nie pomoże to się rozbierze co trzeba ;]

loony

Re: Znów ciagnie na jedynce - sprzęgło nie odciąga najwidoczniej

Post autor: loony » 2008-03-10, 19:40

A problem już rozwiązany :P Pojechałem do znajomego w odwiedziny i on mówi, że chyba wie co trzeba zrobić. Odkręcił prawą osłonę i nasmarował końcówki druciku (nie pamiętam nazwy... ten z zębatki zdawczej). Teraz lata, aż miło :)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości