luz na koszu

Odpowiedz
nowy
Posty: 55
Rejestracja: 2015-01-19, 18:42
GG: 0
Moje maszyny: wsk125
Lokalizacja: krzeszowice
Kontaktowanie:

luz na koszu

Post autor: nowy » 2015-09-22, 13:36

Koledzy po złożeniu sprzęgła dokręcenia nakrętki na ''siłę'' występuje niewielki luz na koszu góra dół prawo lewo zaznaczam ze podkładka dystansowa na łożysku jest i pod nakrętką na koszu też jest, jaki powinien być luz czy w ogóle ma być luz.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1300
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: luz na koszu

Post autor: czankete » 2015-09-22, 14:16

nowy pisze:Koledzy po złożeniu sprzęgła dokręcenia nakrętki na ''siłę'' występuje niewielki luz na koszu góra dół prawo lewo zaznaczam ze podkładka dystansowa na łożysku jest i pod nakrętką na koszu też jest, jaki powinien być luz czy w ogóle ma być luz.Pozdrawiam
....sprecyzuj co znaczy "niewielki luz"? Może coś nie tak złożyłeś? Kosz powinien być osadzony bez wyczuwalnego luzu, o bujaniu się na boki nie wspomnę - inaczej błyskawicznie postępuje zużycie łańcuszka, łożyskowania i samych kół o dyskomforcie podczas jazdy nie wspomnę. W razie czego zdemontuj kosz i ustal czy wszystko złożyłeś jak trzeba ewentualnie z czego wynika luz tzn. czy z pasowania wałek - tulejka czy tulejka - koszyk sprzęgłowy. Czasami pomaga zmiana samej tulejki. ;-)

nowy
Posty: 55
Rejestracja: 2015-01-19, 18:42
GG: 0
Moje maszyny: wsk125
Lokalizacja: krzeszowice
Kontaktowanie:

Re: luz na koszu

Post autor: nowy » 2015-09-22, 15:14

Mam luz na koszu około 1 do 2 mm wygląda jakby była za długa tulejka,myślałem jakby podłożyć dodatkową podkładkę pod nakrętkę ale czy to jest dopuszczalne

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1300
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: luz na koszu

Post autor: czankete » 2015-09-22, 16:17

nowy pisze:Mam luz na koszu około 1 do 2 mm wygląda jakby była za długa tulejka,myślałem jakby podłożyć dodatkową podkładkę pod nakrętkę ale czy to jest dopuszczalne
...nie bardzo rozumiem w jaki sposób kasując niemalże na zero luz poosiowy chcesz skutecznie wyeliminować luz promieniowy dochodzący jak napisałeś do 2mm występujący na koszu ? Proponuję jednak zdemontować kosz i ustalić gdzie jest przyczyna. Jak napisałem być może wystarczy zmiana samej tulejki a ewentualnie i kosza a może obejdzie się bez wymiany wałka ;-) .

nowy
Posty: 55
Rejestracja: 2015-01-19, 18:42
GG: 0
Moje maszyny: wsk125
Lokalizacja: krzeszowice
Kontaktowanie:

Re: luz na koszu

Post autor: nowy » 2015-09-22, 16:49

OK.zdemontuje kosz sprzęgłowy zobaczę jak to wygląda,na razie dzięki za pomoc jak coś ustalę to się odezwę

WSK_Poznań
Posty: 108
Rejestracja: 2015-01-25, 23:49
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06b1 1971
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: luz na koszu

Post autor: WSK_Poznań » 2015-12-12, 21:09

Mam podobnie, kolega pewnie mówił o luzie osiowym na samym koszu, sam wybierak wewnątrz siedzi sztywno. Zastanawiam się czy cały kosz do wymiany czy nowa tuleja załatwi temat.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości