Wałek pośredni różnice

Odpowiedz
Olek1
Posty: 33
Rejestracja: 2015-02-03, 18:09
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06 B1
68r.
Lokalizacja: Krapkowice
Kontaktowanie:

Wałek pośredni różnice

Post autor: Olek1 » 2016-01-30, 17:49

Witam,
składam silnik S01 i niestety mam problem. Po skręceniu karterów wałek pośredni się nie kręci. Po oględzinach i dochodzeniu doszedłem, że nowy wałek pośredni ( współczesny )różni się od starego. Szczególnie jeżeli chodzi o czopy wałka. Niestety w nowym są krótsze i nie wchodzą tak głęboko w tuleje jak w starym. Dodatkowo długość zębów w środku też się różni. To powoduje że po skręceniu karterów wałek się klinuje. I teraz pytanie czy różnice w wymiarach mogą być tak duże czy może mam zły wałek. Dodam, ze kupowałem w skuterze więc raczej sprawdzone źródło. Poniżej załączam zdjęcie nowego starego i porównanie. Na czarno są wymiary starego na czerwono nowego.
Teraz pytanie co z tym zrobić, szukać nowego wałka ( nie wiadomo czy będzie lepszy) czy może trochę podtoczyć kołnierze tulejek brązowych , żeby zrobił się luz. I pytanie dodatkowe jaki tam powinien być luz ( bo stary wałek tam tak lata , że jest ok 1mm luzu )
Pytanie dodatkowe czy ktoś mógłby podać wymiary nowego oryginalnego wałka z epoki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
profss
Posty: 118
Rejestracja: 2014-12-30, 20:16
GG: 0
Moje maszyny: Ural M66
Wsk 125 B3
Komar mr232
Junak
MZ-ETZ 250
Simson sr50
Lokalizacja: Twardogóra
Kontaktowanie:

Re: Wałek pośredni różnice

Post autor: profss » 2016-01-30, 21:39

jutro po południu wejdę w garażową otchłań i pomierzę

Awatar użytkownika
profss
Posty: 118
Rejestracja: 2014-12-30, 20:16
GG: 0
Moje maszyny: Ural M66
Wsk 125 B3
Komar mr232
Junak
MZ-ETZ 250
Simson sr50
Lokalizacja: Twardogóra
Kontaktowanie:

Re: Wałek pośredni różnice

Post autor: profss » 2016-01-31, 18:53

wałek zmierzony,tylko dziwi mnie ten twój wymiar 18,zastanawia mnie ze niby twój org wałek i ten mój a jednak tez się różnią
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Olek1
Posty: 33
Rejestracja: 2015-02-03, 18:09
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06 B1
68r.
Lokalizacja: Krapkowice
Kontaktowanie:

Re: Wałek pośredni różnice

Post autor: Olek1 » 2016-01-31, 20:13

Dzięki za odpowiedz. Mała korekta do pomiarów ( zdjęcie poniżej ). Nie wiem jak to się stało ale trochę mi się pomiary pomyliły ;-( Jak widać wymiary są trochę różne, jednak bardziej zbliżone do oryginalnego, niż do tego nowego. Będę szukał jakiegoś nowego z wymiarami zbliżonymi do oryginału, a jak nie to pozostanie podtoczenie kołnierzy. Trochę się obawiam, o wymiar wieloklinu ponad 2mm , czy to nie może później powodować problem z przełączaniem biegów ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

DeDallus
Posty: 29
Rejestracja: 2016-12-20, 00:15
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 Gil
Lokalizacja: Staszów
Kontaktowanie:

Re: Wałek pośredni różnice

Post autor: DeDallus » 2017-07-15, 16:10

Jak rozwiązałeś ten problem ? Też kupiłem wałek na SD i nie pasuje.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości