Podkładki , automat zmiany biegów .

Odpowiedz
Awatar użytkownika
zamela
Posty: 120
Rejestracja: 2015-12-10, 19:09
GG: 3213296
Moje maszyny: WSK 125 , DR 350s , ER5
Lokalizacja: Pleszew
Kontaktowanie:

Podkładki , automat zmiany biegów .

Post autor: zamela » 2016-05-28, 20:13

Witam
jestem w trakcie składania silnika i nie bardzo wiem gdzie były te 4 podkładki
1- najbardziej pasuje pomiędzy koszem sprzęgłowym a łożyskiem wałka głównego ale pewności nie mam
2i3 - cieniutkie podkładeczki
4 - coś mi świta ze była pod koszem sprzęgłowym . bardzo cienka .

kolejna sprawa dotyczy automatu zmiany biegów ten działał bez zarzutów ale po rozkręceniu widzę ze te kły ledwo co łapią i nie wiem czy tak ma być czy jakoś to regenerować , naprawiać , wymieniać .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Grzegorz wfm
Posty: 43
Rejestracja: 2015-12-19, 22:07
GG: 0
Moje maszyny: wfm
shl m11
pony m2
Junak M10
WSK M21W2
Pannonia t1
SHL M17
Lokalizacja: Zawiercie
Kontaktowanie:

Re: Podkładki , automat zmiany biegów .

Post autor: Grzegorz wfm » 2016-05-28, 23:39

Pod kosz sprzęgła ta na 15mm w środku , jeżeli będzie trzeba wyrównać kosz z zębatką aby był w linii prostej i Nie kosił lańcuszka podkładki te kolejne cieńsze następna jest w koszu sprzęgła pod zabierakiem i nakrętka z zabezpieczeniem. Te kły to takie mają być , w telefonie kiepsko widzę, więc jeżeli coś przeoczyłem proszę mnie poprawić. Acha w tym silniku jest jeszcze jedna podkładka dość gruba z pod toczeniem wkładasz ja do wałka zdawczego płaską stroną wybraniem w kierunku skrzyni biegów. 123 obstawiam pod kosz a 4 20 mm w środku mogła być na wątku startera lub pod zabierakiem w sumie są mocno zmęczone , tą z pod toczeniem masz dobrze założoną
Pozdrawiam Grzegorz.

Awatar użytkownika
zamela
Posty: 120
Rejestracja: 2015-12-10, 19:09
GG: 3213296
Moje maszyny: WSK 125 , DR 350s , ER5
Lokalizacja: Pleszew
Kontaktowanie:

Re: Podkładki , automat zmiany biegów .

Post autor: zamela » 2016-05-28, 23:44

tą z podtoczeniem mam zamontowaną w kierunku sprzęgła ale na zdjęciu zauważyłem ze koło zębate 23z ma uszkodzone 2 zęby więc wstrzymuje się z montażem do czasu zakupu zębatki.

1- pod kosz sprzęgła wypukłą stroną do kosza czy łożyska ?
jak włożę kosz sprzęgłowy i zabierak to jest osiowy luz kosza około 1-2mm czy tak powinno był ? luz jest także promieniowy na tulejce .
4- pasuje jako miseczka sprężyny bo tak nie mam gdzie jej dopasować a na dodatek jest bardzo zmęczona .

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości