skrzynia, brak 2 i 3 biegu

Odpowiedz
michas730i
Posty: 6
Rejestracja: 2017-04-14, 07:16
GG: 0
Moje maszyny: wsk 125
Kontaktowanie:

skrzynia, brak 2 i 3 biegu

Post autor: michas730i » 2017-04-18, 08:55

witam,
niedawno nabylem silnik wsk 125,
po wlozeniu go do ramy odpalilem silnik, lecz okazalo sie ze jedynka wchodziła dobrze, by byla dwojka trzeba bylo stopke trzymac do gory, po popuszczeniu stopki, bieg automatycznie wyskakiwał, wdawał sie luz. Trojki wcale nie dało sie włożyć. Biegi tak jakby wogole sie nie zazebiały, nie zatrzaskiwały...? sprezynka od biegow dzialala bez zarzutu.
Po rozpolowieniu silnika nic nie wyglada niepokojąco, tryby w dobrym stanie, podkładka dystansowa miedzy wałkiem glownym a zdawczym jest.
Jedynie kosz sprzegła był słabo dokręcony.
I co rzuciło mi sie jeszcze w oczy... najwyrazniej cos było kombinowane z tymi widełkami co sa przymocowane do wałka od biegów. Jakby jeden z "kłów" był nadspawywany, widoczne szlify po spawie.
Czy to moze byc przyczyną? Czy po prostu ten cały mechanizm od biegów był zle zlozony czy cos? Nie wiem do konca bo przy rozpolawianiu skrzynia mi sie w czesci wysypała, a silnik tego typu skladałem ostatnio jakies 13 lat temu i nie wszystko sie pamieta.
prosze o pomoc
pozdrawiam

Awatar użytkownika
mietek009
Posty: 532
Rejestracja: 2015-08-23, 15:56
GG: 0
Moje maszyny: 125,175 i takie tam
Kontaktowanie:

Re: skrzynia, brak 2 i 3 biegu

Post autor: mietek009 » 2017-04-18, 10:26

Jak masz inny wybierak i cały mechanizm zmiany biegów na podmianę to je zamień i skręć na sucho z uszczelką, zobacz jak wskakują biegi. Obracaj przy tym wałkiem zdawczym i głównym. Wstaw zdjęcia jak masz poskładane.

michas730i
Posty: 6
Rejestracja: 2017-04-14, 07:16
GG: 0
Moje maszyny: wsk 125
Kontaktowanie:

Re: skrzynia, brak 2 i 3 biegu

Post autor: michas730i » 2017-04-18, 11:33

sęk w tym ze nie mam czesci na podmiane... Musiał bym zamawiac z allegro, bo na miejscu dostać cos graniczy z cudem, nikt sie niczego nie wyzbywa.
wogole, to tak jakby ten kieł z wałka(nie wiem jak on sie fachowo nazywa) dziwnie wchodzi na cały zmieniacz. Tak jakby raz dobrze zaskakiwał a za drugim razem cos mu brakuje. Obserwowałem to gdy skrzynia była tylko w lewym karterze, Moze na dwoch karterach bylo by dobrze. Narazie nie moglem tak sprobować bo nie wyjałem jeszcze walu z lewego karteru, dzis dopiero wyjme go sciagaczem.

michas730i
Posty: 6
Rejestracja: 2017-04-14, 07:16
GG: 0
Moje maszyny: wsk 125
Kontaktowanie:

Re: skrzynia, brak 2 i 3 biegu

Post autor: michas730i » 2017-04-18, 17:36

no i chyba znam winowajce braku biegow.
Najprawdopodoniej nie było sprezynki pod kulka ktora podtrzymuje zmieniacz.
Była tam tylko kulka a po wyjeciu jej mozna było wlozyc przez karter wkretak.
Jak to ma tam wygladac? ma byc kulka, sprezynka i jakis dekielek od spodu? z czego dopasowac ta sprezynke?
Jak sie nazywa fachowo ta tulejka ,zaslepka, ktora wchodzi od dolu w karter ktora trzyma sprezynke i kulke?
Czy to jest ta czesc: https://klasykmoto.pl/?wpsc-product=wsk ... ka-skrzyni ???


ok, doszedlem do tego ze wałek z linki sprzegła, ten mocujący linke w klamce idealnie nada sie na zaslepkę karteru.
Teraz takie pytanie, jakie wymiary ma miec sprezynka ta co wchodzi pod kulke? Znalazlem w pracy sprezynki o dlugosci 9mm i srednicy 7mm. Obawiam sie ze sprezynka ta moze byc jednak za krotka. Wiec powiedzcie mi tylko to, jaka dlugosc ma miec sprezyna??????

michas730i
Posty: 6
Rejestracja: 2017-04-14, 07:16
GG: 0
Moje maszyny: wsk 125
Kontaktowanie:

Re: skrzynia, brak 2 i 3 biegu

Post autor: michas730i » 2017-04-28, 08:21

mietek009 pisze:
2017-04-18, 10:26
Jak masz inny wybierak i cały mechanizm zmiany biegów na podmianę to je zamień i skręć na sucho z uszczelką, zobacz jak wskakują biegi. Obracaj przy tym wałkiem zdawczym i głównym. Wstaw zdjęcia jak masz poskładane.
a wiec tak,
silnik rozerbany, na 1 rzut oka wszystko wydaje sie ok.
Po zlozeniu skrzyni w kartery na sucho 1 wchodzi ok, 2 tez ale za cholere nie wejdzie 3.
Wogole nie slychac zeby automat chciał wskoczyc w rowek 3 biegu. zas jak skrzynia jest tylko w lewym karterze automat wchodzi na trojke, nawet wrzuciłem ta trojke i wtedy zlaczyłem razem kartery. Trojka byla fajnie, nie wyskakiwała ani nic, ale po redukcji na 2, juz 3 nie wchodzi.
W czym problem?

Awatar użytkownika
mietek009
Posty: 532
Rejestracja: 2015-08-23, 15:56
GG: 0
Moje maszyny: 125,175 i takie tam
Kontaktowanie:

Re: skrzynia, brak 2 i 3 biegu

Post autor: mietek009 » 2017-04-29, 23:34

Zobacz czy kły zazębiają sie z automatem zmieniacza w momencie ruszania dźwigni z 2 na 3. Jeśli nie to pora rozejrzeć sie za innym kompletem.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości