coś stuka tak jakby od sprzęgła-pomocy

Odpowiedz
Konrad
Posty: 13
Rejestracja: 2008-12-31, 01:41
GG: 6723423
Kontaktowanie:

coś stuka tak jakby od sprzęgła-pomocy

Post autor: Konrad » 2009-01-02, 23:32

Witam
Jestem nowy na forum,dlatego proszę o wyrozumiałość.Dwa dni temu kupiłem WSK 125 rok prod 1970.od starszego pana wszytko ok, ładnie pali.Silnik cicho chodzi. postanowiłem się dzisiaj nią przejechać i nagle coś zaczęło stukać tak, jakby ocierać w okolicy sprzęgła.Koledzy czytałem, ze to może być łańcuszek sprzęgła zbyt luźny.Jutro rozbiorę i popatrzę co jest. Koledzy na co zwrócić jeszcze uwagę,i jak rozebrać ten łańcuszek ? co jeszcze przy okazji wymienić sprzęgło bardzo ładnie chodzi.
Bardzo proszę o jakieś rady.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Fuga
Posty: 78
Rejestracja: 2008-12-29, 14:23
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 125 Mo6b3, mz etz 251 .91r.mz etz 150 91r.
Lokalizacja: Klonowa (Sieradz)
Kontaktowanie:

Re: coś stuka tak jakby od sprzęgła-pomocy

Post autor: Fuga » 2009-01-02, 23:52

witam jeśli chcesz ściągnąć łańcuszek to musisz rozebrać koszyczek później po rozłożeni ciężko go złożyć jak byś już rozbierał ten koszyczek to przed rozłożeniem zobacz czy nie masz luzu na tulejce kosza sprzęgłowego jeśli mówisz ze sprzęgło ładnie ci chodzi to nie musisz brać pod uwagę tarcz sprzęgłowych chyba ze uznasz ze są do wymiany jak będziesz go wymieniał ten łańcuszek to kupuj tylko oryginalne jeśli to jest przyczyną tego stukotu ale mi się wydaję ze to jego sprawka pozdr ;)

Konrad
Posty: 13
Rejestracja: 2008-12-31, 01:41
GG: 6723423
Kontaktowanie:

Re: coś stuka tak jakby od sprzęgła-pomocy

Post autor: Konrad » 2009-01-02, 23:55

A może się coś odkręciło ?

Awatar użytkownika
Jarek_kam
Posty: 306
Rejestracja: 2007-12-06, 21:26
GG: 0
Lokalizacja: Kamieńsk woj. Łódzkie
Kontaktowanie:

Re: coś stuka tak jakby od sprzęgła-pomocy

Post autor: Jarek_kam » 2009-01-03, 01:17

A skąd my mamy przepraszam bardzo wiedzieć czy coś odkręciło się w Twoim motorze??
Mógłbyś się już wysilić spuscić olej, odkręciś te 5 śrobek i zobaczyć co jest nie tak.

Awatar użytkownika
shlmatis
Posty: 156
Rejestracja: 2007-12-12, 12:39
GG: 12412133
Lokalizacja: Świniarsko / Nowy Sącz
Kontaktowanie:

Re: coś stuka tak jakby od sprzęgła-pomocy

Post autor: shlmatis » 2009-01-03, 01:21

Nie musisz odrazu go obsuwać.
Może on chce najpierw dowiedzieć się o wszystkich możliwościach, a dopiero potem będzie robił.
Przecieżpisał, że jest nowy.
Rozumiem, że Cię to grzeje, ale jak masz takie rzeczy pisać to po co??
Dla ilości postów??
Grono motorków rośnie jak na drożdżach :)

Ekipa Południe

Awatar użytkownika
WSKarz
Posty: 185
Rejestracja: 2007-11-05, 17:09
GG: 960779
Lokalizacja: świdnica
Kontaktowanie:

Re: coś stuka tak jakby od sprzęgła-pomocy

Post autor: WSKarz » 2009-01-06, 21:21

Co wy tak z tymi postami, już w którymś temacie to widzę, non stop tylko posty i posty. Co nagroda jakaś za to jest czy jak? Ale prawda nie trza było nowego opierdylać, będzie doświadczony to sam sobie odkręci i sprawdzi i już :D
Jedzie wielki ociężały,brudny,stary traktor polami kopci,dymi
tah tah tah gdzie po mojej miedzy!!!!

squorpion
Posty: 17
Rejestracja: 2008-08-12, 21:34
GG: 0
Kontaktowanie:

Re: coś stuka tak jakby od sprzęgła-pomocy

Post autor: squorpion » 2009-01-07, 01:05

jak trze to może troche wyskoczył seger z jednej strony i ociera, a z koszem złożyć to prosta sprawa jest dla ułatwienia
potrzebne rzeczy :
klocek w kształcie walca o średnicy takiej jak jest między sprężynkami na koszu
łańcuch od rowera (może byś i sznurek albo coś innego ja używam łańcucha )
gwóźdź taki żeby przeszedł przez ogniwo w łańcychu (jeśli macie sznurek to go zwiążecie)
rurka ( ze dwa metry )
to tak teraz
kładziesz klocek na koszu (poukładane sprężynki itp itd)
łańcuch wiążesz za rame przed cylindrem w okolicach uchwytu i ustawiasz tak mniej wiecej żeby jego pętla nie była dłuższa niż wysokość klocka, jak wsk leży na ziemi to tak mniej więcej potem przekładasz pręt przez łancuch spierając go na klocku i po prostu siadasz na nim wtedy elegancko sobie zakładasz seger na kosz nic prostszego, ten sposób jest super prosto nawet założyć 9 nowych sprężynek z podkładkami pod kapkami

Konrad
Posty: 13
Rejestracja: 2008-12-31, 01:41
GG: 6723423
Kontaktowanie:

Re: coś stuka tak jakby od sprzęgła-pomocy

Post autor: Konrad » 2009-01-09, 23:37

Witam
Koledzy właśnie odkręciłem ten dekiel i co, sie okazało , że wyskoczyło to zabezpieczenie i wszytko muszę złożyć.Przy okazji wymiennie sobie tarcze sprzęgłowe.
dziękuje i pozdrawiam

ps. Forum jest po to żeby pomagać innym a nie ich "gnoić" :evil:

Awatar użytkownika
Tukan
Posty: 386
Rejestracja: 2008-04-01, 12:24
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: pl
Kontaktowanie:

Re: coś stuka tak jakby od sprzęgła-pomocy

Post autor: Tukan » 2009-01-10, 14:48

squorpion pisze:łańcuch wiążesz za rame przed cylindrem w okolicach uchwytu
Bardziej wieśniaczego sposobu już chyba nie ma...? Śmierdzi WT, nie lepiej po prostu użyć zwykłego ściągacza na trzech łapach?
squorpion pisze:super prosto nawet założyć 9 nowych sprężynek z podkładkami pod kapkami
Po co komu 9 sprężynek z podkładkami? Pewnie do "super krosowej wueski"... Z reszta twój profil na PJ tłumaczy wszystko. :wstyd: :razz:

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości