Olej w tłumiku?

Gaźnik, filtr powietrza, kolanko wydechowe, tłumik
Odpowiedz
zawada55

Olej w tłumiku?

Post autor: zawada55 » 2011-12-01, 18:18

Witam,
mam problem z dymiącym na biało silnikiem, tzn tak: siagalem koło do wymiany dętki i motor oparłem na przednim widelcu bo kombinowalem jeszcze cos z tylu dlatego bylo mi tak wygodnie ze tylne musialo byc w gorze? I teraz pytanie za 10pkt <bez 500zl> :-) czy od tych przechyłów mógł olej poleciec do tłumika bo delikatnie kapie z tłumika a jak odpale strasznie kopci, dodam tylko ze dzien wczesniej bylo okey...
Pozdrawiam! :papa:

Irek.S.

Re: Olej w tłumiku?

Post autor: Irek.S. » 2011-12-01, 19:41

Simering od strony sprzęgła walnięty
Trzeba kupić nowy ,rozpołowić silnik i wymienić

zawada55

Re: Olej w tłumiku?

Post autor: zawada55 » 2011-12-01, 20:17

i to tak z dnia na dzien bez jezdzenia by simmering szczelil? narazie jestem na fazie płukania zbiornika, czyszczenia gaznika itd. po wyczyszczeniu wlalem strzykawka paliwo do gaznika i nawet nie zdazyl sie zagrzac, silnik byl odpalany na 30sek gora 1 min a w przechyle troche stal wiec i stad moje przypszczenia... zaloze zbiornik olej z kolanka i tlumika sie wypali jak troche przejade, zobaczymy co dalej bedzie sie dzialo...

A nadal sie nie dowiedzialem czy przy takim przechyle jest mozliwosc przedostania sie oleju do tlumika...
Ostatnio zmieniony 2011-12-01, 20:26 przez zawada55, łącznie zmieniany 1 raz.

Irek.S.

Re: Olej w tłumiku?

Post autor: Irek.S. » 2011-12-01, 20:25

Tak może być.
Wydech to wypal w ognisku; olej sie nie wypali z wydechu tak łatwo podczas jazdy

Awatar użytkownika
WSK
Posty: 423
Rejestracja: 2009-02-21, 12:47
GG: 9912702
Moje maszyny: Kilka..
Lokalizacja: Łąki
Kontaktowanie:

Re: Olej w tłumiku?

Post autor: WSK » 2011-12-01, 21:59

zawada55 pisze:A nadal sie nie dowiedzialem czy przy takim przechyle jest mozliwosc przedostania sie oleju do tlumika...
Przecież logicznym jest że olej nie wziął się z kosmosu lecz z komory skrzyni korbowej, prosto ujmując zdechł Ci simmering przez co olej przedostał się do komory korbowej a co za tym idzie do tłumika powodując ekstremalne dymienie.

1.Zobacz czy nie ubywa Ci oleju w skrzyni. Będziesz wiedział szybciej zanim wypalisz i zdiagnozujesz to poprzez tłumik.
MoTór nie umiera nigdy!- MoTór jest wieczny!
"make love, not war"

Irek.S.

Re: Olej w tłumiku?

Post autor: Irek.S. » 2011-12-02, 09:49

Po przechyle właśnie tak będzie gdyż simering znajduje sie z przodu silnika; przy przechyle olej spływa właśnie w miejsce gdzie jest łożysko a za nim simmering , poziom oleju przy uszkodzonym simmeringu jest wystarczająco duży żeby został zassany stąd ten cały objaw przy przechylaniu motoru . Jak dolejesz oleju do skrzyni w normalnej pozycji to samo będzie

zawada55

Re: Olej w tłumiku?

Post autor: zawada55 » 2011-12-02, 11:17

czyli nieunikniona jest wymiana... więc kolejne wieczory w garażu:) nie wiem czy moja wątroba to wytrzyma:P ale będzie fajnie bo rozłożyć to dam radę ale złożyć może być mały problem:) wiec oczekujcie nowych postów:P dzieki za pomoc!

Awatar użytkownika
AudioBas
Administrator
Posty: 4115
Rejestracja: 2011-03-15, 19:07
GG: 3615115
Moje maszyny: www.WSK.AudioBas.pl
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Olej w tłumiku?

Post autor: AudioBas » 2011-12-02, 11:26

Ale dymi Ci na biało czy niebiesko?
Ma problemy z odpalaniem?

Jak wygląda świeca?
Profesjonalne zapłony CDI WSK i nie tylko... KLIKNIJ :super:
Uważaj na podróby! ---> ZOBACZ

Awatar użytkownika
Kamil*
Posty: 164
Rejestracja: 2011-04-25, 19:08
GG: 4510460
Moje maszyny: WSK 125 M06B3 79'
WSK 175 M06B3 86'
YAMAHA DT 125 98'
Lokalizacja: Świeżawy
Kontaktowanie:

Re: Olej w tłumiku?

Post autor: Kamil* » 2012-01-30, 19:29

zawada55 pisze:czyli nieunikniona jest wymiana... więc kolejne wieczory w garażu:) nie wiem czy moja wątroba to wytrzyma:P ale będzie fajnie bo rozłożyć to dam radę ale złożyć może być mały problem:) wiec oczekujcie nowych postów:P dzieki za pomoc!

Budwa silnika jest prosta jak budowa cepa spokojnie dasz radę ;) A co do dymienia to jak koledzy piszą padł ci simering od strony sprzęgła... Miałem to samo wsk kopciła jak stara ku** i mocy nie miała. Przyczyna simering.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość