Tłumik Hartmann WSK 125

Gaźnik, filtr powietrza, kolanko wydechowe, tłumik
Awatar użytkownika
BikerDS
Sponsor
Posty: 743
Rejestracja: 2013-07-17, 07:44
GG: 4533379
Moje maszyny: WSK M06B3 1977
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Re: Tłumik Hartmann WSK 125

Post autor: BikerDS » 2016-03-28, 16:19

Potwierdzam, tłumik do wersji 125 jest nierozbieralny.

Awatar użytkownika
Walther77
Posty: 237
Rejestracja: 2014-09-24, 05:19
GG: 0
Moje maszyny: B3-83 jest
Yamaha XJ600S -96 jest XJ600 N-97 (była)
Lokalizacja: Inowrocław
Kontaktowanie:

Re: Tłumik Hartmann WSK 125

Post autor: Walther77 » 2016-03-28, 19:09

O kurfa :-( I co tero ... Może dla tego brak basu...pewnie te z alledrogo tez nie maja wkładki .

P.S. Jak skończę projekt "zwykła" Wueska to na gwiazdkę dostanie ori wydech z kolankiem za 1000 PLNów z OLX i będzie lala. A na razie polatam na Hartmanie bez basu ...hehehehe

Awatar użytkownika
fuel123
Posty: 123
Rejestracja: 2012-09-30, 16:35
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06 B1 '69
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Tłumik Hartmann WSK 125

Post autor: fuel123 » 2016-03-31, 09:46

yazimoo pisze:
Grinch pisze:
jakością wykonania, położenie powłoki chromowej oraz ogólnego całokształtu...
Cena = Jakość...

Wszystko jest zależne od portfela osoby, która odrestaurowuje motocykl.
Jeśli ktoś chce niech kupuje z allegro, jeśli ktoś chce jakość kupuje u Grzegorza, jeśli ma jeszcze inną koncepcją robi całkiem inaczej!
Wesołych Świąt :)
I w sumie dalej nic konkretnego się nie dowiedziałem, czym konkretnie się różnią, nie sprecyzowałeś znaczenia jakości w tym kontekście, a co do powłoki chromowej to zrozumiałem ;)

Te z allegro chromowane kosztują tyle samo co chromowany Hartmana, wiec pewnie wybiorę Hartmanowski tłumik :)
Dodam komentarz potwierdzony własnymi doświadczeniami.

Kupiłem tłumik i kolano na allegro. Kupiłem też wiele innych przedmiotów na allegro dorabianych na wzór oryginału. Rzeczony tłumik i kolano okazały się złomem. M.in. rdzawe zacieki na kolanie, odpryski po spawaniu na tłumiku. Nie wspominając, że nie udało mi się Tego zamontować do motocykla... krzywizna kolana była źle wykonana. Po długich rozmowach odesłałem wydech ponosząc dodatkowe koszty, bo za przesyłki nikt nie zwraca. Taką samą historię miałem z osłoną stacyjki... nie dało jej się zamontować, czy z kluczykiem, który był za krótki... Podsumowując wiele razy dałem się nabrać na złom i złodziei, bo jak inaczej nazwać człowieka, który sprzedaje coś co miało być do twojego motocykla a jest od niczego bo do niczego nie pasuje.

Po ww. doświadczeniach kupiłem wydech u Hartmanna: kolano chrom, tłumik czarny z gwintem i obejmę dużą. Poprosiłem sprzedawcę o sznurek szklany i też otrzymałem.

Po pozytywnym montażu, temat wydechu został zamknięty. Żeby nie wyglądało to na reklamę, dodam, że musiałem koniec kolana przyciąć o ok. 5cm. Ale lepiej przyciąć niż by miało brakować np. 5mm.

Brat kupił szprychy do kamara na allegro, za kilkadziesiąt złotych. Zaczęły rdzewieć po miesiącu. Ja kupiłem robione w Częstochowie za 180zł. Trzy lata są eksploatowane i nie ma żadnych śladów zużycia, korozji.

Dywagacje na temat jaka jest różnica pomiędzy produktem za 30zł a 100zł pozostawiam do własnych przemyśleń, a
podbijanie cen gówna z Chin do cen polskiej produkcji jest bandyctwem godnym pożałowania i napiętnowania; cytując " Te z allegro chromowane kosztują tyle samo co chromowany Hartmana"

Tyle moich żali w temacie gówien z allegro-chińskich gówien.

Awatar użytkownika
Walther77
Posty: 237
Rejestracja: 2014-09-24, 05:19
GG: 0
Moje maszyny: B3-83 jest
Yamaha XJ600S -96 jest XJ600 N-97 (była)
Lokalizacja: Inowrocław
Kontaktowanie:

Re: Tłumik Hartmann WSK 125

Post autor: Walther77 » 2016-03-31, 12:06

AMEN

P.S. Otrzymałem bardzo szybko paczkę od Hartmanna. Jutro wrzucę foty zawartości paczki, bo nie miałem nawet czasu rozpakować kartonu. Zamówiłem czarne cygaro malowane proszkowo i obejmy oraz kolano kwadrat. Jakość wykonania pozostawiam Wam do oceny. Chciałem z połyskiem ale widać matowe są ze względu na zastosowaną farbę proszkową. Duży minus to brak wkładki wyciszającej. Na dźwięk musicie poczekać, bo dopiero składam silnik.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
piotrBe
Posty: 492
Rejestracja: 2012-06-26, 23:01
GG: 0
Moje maszyny: ~
`77 B3 Red Garbi
`75 Komar 2350-2
`75 M21W2 059
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:

Re: Tłumik Hartmann WSK 125

Post autor: piotrBe » 2016-04-01, 06:54

Walther77 pisze:AMEN

.... Duży minus to brak wkładki wyciszającej. Na dźwięk musicie poczekać, bo dopiero składam silnik.

Dawno temu zmieniałem też wydech, był już bez wkładki, blokował moc, silnik się dławił i nie jechało to, po dużym przelocie a jeżdżone na mixolu. Po zmianie na początku była głośniejsza moja 125, a po przejechaniu ok 3500km wydech się trochę wyciszył.

Ja widzę plus braku wkładki:
- dźwięk jest świetny!
- zawsze wkładkę wywalali bo raz się zaklejało tam wszystko (luxy i mixole lali, ale pewnie wiesz co teraz lać :) ),
- na nowym wydechu będzie mieć trochę większego kopa, ale to dalej 125 :x

Awatar użytkownika
Szczepan
Posty: 1771
Rejestracja: 2009-05-14, 15:05
Moje maszyny: B3 Promot
Lokalizacja: Gródki k.Działdowa
Kontaktowanie:

Re: Tłumik Hartmann WSK 125

Post autor: Szczepan » 2016-04-01, 09:38

Widzę, że Hartmann poprawił się z jakością, jeszcze 3 lata temu część jego produktów pozostawiała sporo do życzenia.
Ekipa WSKTurbo.pl
Dawniej Borewicz.

Awatar użytkownika
Walther77
Posty: 237
Rejestracja: 2014-09-24, 05:19
GG: 0
Moje maszyny: B3-83 jest
Yamaha XJ600S -96 jest XJ600 N-97 (była)
Lokalizacja: Inowrocław
Kontaktowanie:

Re: Tłumik Hartmann WSK 125

Post autor: Walther77 » 2016-05-11, 19:02

Tak gada Hartmann:

https://www.youtube.com/watch?v=GkYC5wIsZk0

Brać i śmigać :-)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości