Tłumik LELEK

Gaźnik, filtr powietrza, kolanko wydechowe, tłumik
Odpowiedz
ushol

Tłumik LELEK

Post autor: ushol » 2009-06-02, 14:12

Mam pytanie. W tłumiku od LELKA przy potrząsaniu słychać niewielkie stukania, jak rozebrać ten tłumik (nigdy się w to niebawiłem więc nie chce spieprzyć, szczególnie tego tłumika), bądź co zrobic, żeby przestało brzęczeć.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Anzel
Posty: 615
Rejestracja: 2008-05-15, 11:06
GG: 0
Moje maszyny: Kilkanaście
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Tłumik LELEK

Post autor: Anzel » 2009-06-02, 21:25

To,o czym piszesz to główna i powszechna przypadłosc sportowych tłumików.Większosc używanych egzemplarzy na nią cierpi.Osobiście odradzam rozpruwanie wnętrzności,ponieważ nie byłbyś w stanie poskladac tego tak jak fabryka.Biorąc pod uwagę,że nie ma możliwosci słyszenia tego obluzowanego elementu w czasie jazdy,odradzam interwencję.Jeśli motocykl nie pracuje głośniej lub nie jest stłumiony i słaby,to po co ruszac?
""Yes Rico...Kaboom""


Ekipa Południe® ;)

ushol

Re: Tłumik LELEK

Post autor: ushol » 2009-06-02, 22:58

No właśnie narazie nie wiem jaka jest praca silnika przy tym tłumiku, bo silnik leży w kawałkach. Wiem, że nie będzie słychać, ale mimo wszystko chciałem sie tego pozbyc, ale skoro twierdzisz, że jest to skomplikowana sprawa, to może rzeczywiscie nie będe ruszał. A propo co to szczela? jakieś odłamki czy co?

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Tłumik LELEK

Post autor: wujcio » 2009-06-02, 23:11

tam są wytłumienia w środku

rutkowski
Posty: 220
Rejestracja: 2008-03-25, 11:25
GG: 9296900
Moje maszyny: FSM 126 BIS '89
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Tłumik LELEK

Post autor: rutkowski » 2009-06-03, 08:05

Jeśli coś grzechocze w tłumiku to mogą być to kawałki nagaru

Awatar użytkownika
Anzel
Posty: 615
Rejestracja: 2008-05-15, 11:06
GG: 0
Moje maszyny: Kilkanaście
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Tłumik LELEK

Post autor: Anzel » 2009-06-03, 09:06

Miałem wiele górnotłumikowców i w każdym coś brzęczało,mniej lub bardziej.Same tłumiki nieźle hałasują więc nawet do głowy mi nie przyszło żeby go wybebeszac.
""Yes Rico...Kaboom""


Ekipa Południe® ;)

ushol

Re: Tłumik LELEK

Post autor: ushol » 2009-06-03, 16:29

Nie rozbierałem tego tłumika, ale po włożeniu drewnianego kija od zmiotki :-D od strony wlotu dochodził do miejsca na śrube, a zdrugiej strony nie, uderzyłem nim kilka razy i prosze doszło do końca :-) a z tłumika, wyleciały rozdrobnione kawałki nagaru, więc myśle, że przydałoby mu sie konkretne czyszczenie i byłby git malina. Dzięki za info i temat można zamknąć, dopiołem swego ;-)

Awatar użytkownika
Skinder
Posty: 2220
Rejestracja: 2007-03-22, 15:49
Moje maszyny: Perkoz 0001
Lokalizacja: Lubicz
Kontaktowanie:

Re: Tłumik LELEK

Post autor: Skinder » 2009-07-02, 18:20

Chciałem skorzystać z tematu, ponieważ mam podobny problem tyle, że z tłumikiem górnym od 175 (również coś w środku stuka). Mój jest już dosyć mocno zniszczony, posiada jeden dosyć głęboki wgniot, przeglądając kiedyś forum widziałem zdjęcie rozciętego tłumika (od 175 górnego bo ktoś prawdopodobnie porównywał wnętrze z tym od 125), niestety nie mogę go odnaleźć. Może ma ktoś je na dysku i byłby tak miły i wrzucił tutaj? Swoją drogą, macie jakiś pomysł na "wyciągnięcie" wgniotu? Myślałem aby szlifierką uciąć ten kawałek i próbować prostowania w imadle/delikatnie młotkiem i wtedy wspawać spowrotem na swoje miejsce. Jeszcze jedna sprawa to pognieciona końcówka i brak wkładu tłumiącego (akurat to chyba częste zjawisko niestety), postaram się zrobić dziś jakieś zdjęcia i wgrać. Jeżeli jest już taki temat to przepraszam, niestety nic satysfakcjującego nie udało mi się znaleźć. Krótko mówiąc - coś w środku stuka, z racji stanu (kiepski) chciałbym się do środka dostać i przy okazji go odnowić, tj. odprostować go jakoś i wyczyścić w środku. Rozważam rozcięcie tłumika i dokładne wyczyszczenie w środku, ewentualnie tego kawałka uszkodzonego i wtedy wypalić go. Co proponujecie? Może ma ktoś te zdjęcie wnętrza? Pozdrawiam

EDIT: A jednak zdążyłem zrobić zdjęcia zanim ktoś napisał: http://img36.imageshack.us/gal.php?g=p1010222m.jpg

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości