Początkowe ustawienie gaźnika, przed rozgrzaniem

Gaźnik, filtr powietrza, kolanko wydechowe, tłumik
Odpowiedz
Awatar użytkownika
pawel198804
Posty: 6
Rejestracja: 2011-09-04, 22:57
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06 B1
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Początkowe ustawienie gaźnika, przed rozgrzaniem

Post autor: pawel198804 » 2011-09-07, 21:40

Witam.
Czy mógłby ktoś z Was opisać jak początkowo ustawić gaźnik, aby mieszanka była odpowiednia?
W mądrej książce, którą posiadam opisane jest to w sposób dość nie logiczny, bo zaczyna się od "Gaźnik ustawiamy na rozgrzanym silniku". A jak mam go rozgrzać skoro nie wiem, co jak na początek ustawić.... :roll:

Z góry dzięki za pomoc.
Wszystko co polskie: Fiat 126p FL, a teraz jeszcze WSK 125 M06B1.

Johnny
Posty: 634
Rejestracja: 2011-05-26, 17:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 B1
WSK 125 B3
WSK 125 B3 Bąk
JAWA TS 350
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

Re: Ustawienie nowego gaźnika

Post autor: Johnny » 2011-09-07, 21:47

Do rozregulowanego gaźnika osobiście podchodziłem w taki sposób, że iglicę ustawiałem jak książka mówi. Przepustnicę śrubką podnosiłem nieznacznie i do tego powietrze od stanu całkowitego dokręcenia okręcałem o 3-4 obroty. Silnik zwykle zapalał na wysokich obrotach, które w/w śrubkami dało się na szybko zregulować do przyzwoitego poziomu. Jeżeli nie zapalał dodawało się trochę gazu i jakoś zapalał. Ale jak silnik ciężko łapie na dobrze wyregulowanym gaźniku (bo np. zapłon jest źle ustawiony albo jest mocno zużyty) to może być problem zapalić na tak ustawionym gaźniku.

hartman

Re: Ustawienie nowego gaźnika

Post autor: hartman » 2011-09-07, 22:19

Wysoko przepustnica ,książka podaje 3/4 wykręconej długości śruby.do tego jak johny pisze od dodatkowego powietrza wkręcić na max i wykręcić 2-4 obroty.Próbować odpalić z gazem bo chyba nawet książka tak zaleca,jak obroty są za wysokie to opuszczasz przepustnica i dalej czekasz aż się zagrzeje ;d

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości