Czy rozebranie silnika pogorszy stan gniazd łożysk?

Odpowiedz
Awatar użytkownika
jimmi1206
Posty: 44
Rejestracja: 2007-07-22, 17:41
GG: 0
Lokalizacja: Pietkowo
Kontaktowanie:

Czy rozebranie silnika pogorszy stan gniazd łożysk?

Post autor: jimmi1206 » 2007-08-25, 16:15

Mam taki dylemat kumpel poprosił mnie żebym mu silnik w jego wiesi zrobił a dokładnie chodzi o wymiane walu korbowego na nowy! Wykryłem tam taki problem, gdy złapać mocno dwiema rękami za kolo zamachowe i pociągnąć je do siebie to czuć jak łożyska sie z walem suwają w tą a potem, w tamta stronę co prawda trzeba mocno sie zaprzeć żeby to zrobić ale sie suwają!! I mam taki problem jak rozbiorę ten silnik i złoże juz z nowym walem i łożyskami to składając silnik nie pogorszę jego luzów w karterach( bo przecież wiadomo ze każde rozebranie silnika wpływa negatywnie na jego gniazda) ?? Prosiłbym o wasza opinie PS a może by wkleić na jakiś klej te łożyska żeby wzmocnić ich mocowanie w gniazdach??
WSK M06 B3 77r super maszyna

Awatar użytkownika
lukiszka
Posty: 131
Rejestracja: 2007-01-03, 00:13
GG: 0
Lokalizacja: Gdańsk/Niestępowo
Kontaktowanie:

Post autor: lukiszka » 2007-08-25, 16:31

Nie bój nic ja moją 1 125tke rozbierałem 13 razy w ciągu pół roku aż uzyskałem 100% sprawność tegoż silnika.
Żebyś się nie martwił o wyrobienie gniazd łożysk polecam nagrzanie karterów przy wkładaniu nowych łożysk. Kleje można też zastosować ale to tylko w uzasadnionych przypadkach np "Loktike"(nie wiem czy dobrze napisałem). W każdym razie nie ma co się przejmować i radzę ci odłóż głęboko stalowe młotki w swoim warsztacie i wymień je na gumowe, pomogą ci one w remoncie.
Garaż: wsk 175 Kobuz

Awatar użytkownika
qwert45
Posty: 234
Rejestracja: 2007-02-22, 17:34
GG: 0
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: qwert45 » 2007-08-25, 20:31

Jest taki klej Lock Bond, albo właśnie Loctice i on może do tego posłużyć.

Awatar użytkownika
ŻbiKu
Posty: 1624
Rejestracja: 2007-01-02, 22:10
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 KOBUZ CUSTOM 82`,
YAMAHA YZF 1000R THUNDERACE
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Post autor: ŻbiKu » 2007-08-25, 23:14

Jeśli łożyska siedzą ciasno w swoich gniazdach to nie używamy żadnych klejów! Tak jak napisał łukiszka... podgrzać karter przy wyciąganiu łożysk (samo wypadnie) i przy wkładaniu, po prostu "wpadnie" do karteru a po ostygnięciu żadna siła go nie wyjmie. Ewentualnie przy wyciąganiu można je wybić, jeśli prosto było osadzone to i prosto wyjdzie, proste i logiczne.
Do podgrzania najlepiej nam posłuży elektryczna kuchenka (ja używam turystycznej), słyszałem nie sprawdzałem i nie chce, że wolny ogień nie służy karterom. pozdro

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości