Jak prawidłowo osadzić wał w karterach wsk 125?

Odpowiedz
Awatar użytkownika
comodo52
Posty: 5
Rejestracja: 2016-05-27, 18:56
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Kos
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Jak prawidłowo osadzić wał w karterach wsk 125?

Post autor: comodo52 » 2017-02-13, 00:12

Witam, ostatnio wziąłem się za składanie silnika S01, kupiłem nowy wał na korbowodzie duells i chcę osadzić go metodą na gorąco. Przeszukałem forum i nigdzie nie moge znaleźć jak sie za to wziąć.Wydaje mi sie, żeby najpierw podgrzac gniazda karterów i osadzic łożyska, a poźniej podgrzac bieżnie wewnetrzne łożysk i włożyć wał... Tylko, że.. simmering od strony sprzęgła znajduje się pomiedzy dwoma łożyskami i w czasie podgrzewania bieżni może sie uszkodzić od temperatury. Po przeszukaniu w googlach też nie ma konkretnego sposobu na społowienie silnika. Wiec prośba do Was jak złożyć ten środek?

franq87
Posty: 1096
Rejestracja: 2012-11-05, 20:52
GG: 0
Moje maszyny: KILKA ŚWIDNIKÓW, RESZTA NIEWAŻNA
Kontaktowanie:

Re: Jak prawidłowo osadzić wał w karterach wsk 125?

Post autor: franq87 » 2017-02-13, 07:41

Grzejesz obudowy do 80- 100 st.C ,montujesz łożyska od strony skrzyni korbowej, czyli po jednym na obudowę, podgrzewasz łożysko lewej obudowy, montujesz wał i resztę, grzejesz prawą obudowę, nakładasz, skręcasz, wciskasz uszczelniacz w lewą obudowę, następnie wbijasz łożyska w lewą obudowę,później w prawą, wciskasz uszczelniacz w prawą obudowę ,odprężasz wał poprzez uderzenie w lewą oś z czoła, tyle.

Awatar użytkownika
comodo52
Posty: 5
Rejestracja: 2016-05-27, 18:56
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Kos
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Jak prawidłowo osadzić wał w karterach wsk 125?

Post autor: comodo52 » 2017-02-13, 11:45

To wychodzi na to że metoda książkowa bedzie najlepsza? Bo opisałeś tak jak jest w książce o naprawach wsk. A czy do wbicia łożysk tych od zewnątrz karterów potrzebne będą jakieś specjalne pobijaki?

franq87
Posty: 1096
Rejestracja: 2012-11-05, 20:52
GG: 0
Moje maszyny: KILKA ŚWIDNIKÓW, RESZTA NIEWAŻNA
Kontaktowanie:

Re: Jak prawidłowo osadzić wał w karterach wsk 125?

Post autor: franq87 » 2017-02-13, 15:21

Stary, to ty przeczytałeś w literaturze jak to skladac i dalej się pytasz jak bo ta metoda jest zla? Jak kupisz zmywarke to instalujesz wg. Instrukcji, czy szukasz informacji w necie jak to zrobic? Nie możesz zamontować wszystkich łożysk ,bo nie dasz rady zamontować wału ,jesli jakimś cudem zdążył byś go wcisnąć to z pewnością uszkodzisz uszczelniacz. Do montażu łożysk zewnetrznych najlepiej dorobić u tokarza przyrząd. Niech ci wytoczy kawalka stalowego walca taki pobijak po zewnatrz milimetr mniejszy jak otwor w obudowie, a wewnatrz milimetr wiecej jak ośka wału i długości równej półtorej długości osi wału.

Awatar użytkownika
comodo52
Posty: 5
Rejestracja: 2016-05-27, 18:56
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Kos
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Jak prawidłowo osadzić wał w karterach wsk 125?

Post autor: comodo52 » 2017-02-13, 16:05

No tak "książka prawde Ci powie". Choć lepiej się upewnić i dopytać kogoś kto składał żeby nic nie uszkodzić.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość