Jaki to silnik?

Odpowiedz
max1814
Posty: 25
Rejestracja: 2014-09-16, 08:18
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125
Lokalizacja: Jarocin
Kontaktowanie:

Jaki to silnik?

Post autor: max1814 » 2023-06-08, 10:50

Witam, na wstępie przepraszam, że posługuję się czyimiś zdjęcia ale nie ma mnie teraz w domu i nie mam jak ich zrobić. Otóż mam "kombinowany" silnik od wski i nie wiem, w którą stronę to odkręcić aby był oryginał. Silnik ten ma pokrywę olejową z dużym napisem WFM a od zapłonu dzieloną z wysprzęglika i pokrywy osłaniającej magneto, ale cylinder i gaźnik ma z wski. I teraz nie wiem czy jest to silnik wfm ze zmienionym cylindrem i gaźnikiem, czy silnik wsk ze zmienioną pokrywą olejową od wfm a powinna być z napisem ZM Dęba. Jak to sprawdzić? W linkach zdjęcia silników, z których mój jest kombinowany.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/silnik-wfm-uw2

https://allegrolokalnie.pl/oferta/silni ... do-wfm-wsk

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1300
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: Jaki to silnik?

Post autor: czankete » 2023-06-09, 16:20

...nie wiem jakiej odpowiedzi się spodziewasz ale na podstawie tego co podajesz raczej nikt konkretnie Ci nie odpowie na zadane pytanie. To co opisałeś to części, którymi można doposażyć / wymienić z częściami z innego silnika wsk/wfm. Np. pokrywa sprzęgła, którą przykładowo tu pokazałeś jest ze znakiem jakości "1" który jest cechą konkretnego rocznika i modelu WSK, więc już do opisanej reszty nijak pasuje. Według mnie punktem wyjścia są tu kartery i od nich wypadałoby zacząć - czyli czy są przede wszystkim od pary, do jakiego rodzaju zapłonu są przystosowane itp.. Wówczas będzie wiadomo z czym mamy do czynienia. Najprościej jednak by było jakbyś pofatygował się i zrobił zdjęcia silnika ;-) ....

max1814
Posty: 25
Rejestracja: 2014-09-16, 08:18
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125
Lokalizacja: Jarocin
Kontaktowanie:

Re: Jaki to silnik?

Post autor: max1814 » 2023-06-10, 07:42

Nr karterów to: nadlane 22-22, wybite 28-28 nr silnika jest u góry silnika nad numerami nadlanymi 571888. Silnik ma 3 wyjścia prądowe a typ zapłonu to 31-06.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości