Jaki dobrać tłok do cylindra Wsk 175 / 61 mm

Wał korbowy, tłok, cylinder, głowica
Odpowiedz
DNV
Posty: 181
Rejestracja: 2016-11-08, 18:56
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 125 M06B3
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:

Jaki dobrać tłok do cylindra Wsk 175 / 61 mm

Post autor: DNV » 2021-05-02, 00:28

Panowie ze wstępnych pomiarów wynika ze mam średnice cylindra 61 mm . Gładz cylindra wyglada na przyzwoita wiec chciałbym tylko tłok wymienić bo ten co jest wyglada tragicznie i chyba ktoś go założył bo poprostu taki miał . Napiszcie jaki prawidłowy wymiar tłoka powinienem zakupić żeby to poprawnie działało . Z tego co widzę to wymiary najmniejszych tłoków są 61 mm. A z tego co czytam powinna być różnica o 0,05 mm . Dlatego obawiam się żeby taki zestaw cylinder 61 mm na tłok 61 mm sie nie zatarł .

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Posty: 2044
Rejestracja: 2011-09-25, 20:51
GG: 0
Moje maszyny: M06B3
KoBuz
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Jaki dobrać tłok do cylindra Wsk 175 / 61 mm

Post autor: jjaworskyy » 2021-05-02, 05:17

DNV pisze:
2021-05-02, 00:28
Panowie ze wstępnych pomiarów wynika ze mam średnice cylindra 61 mm . Gładz cylindra wyglada na przyzwoita wiec chciałbym tylko tłok wymienić bo ten co jest wyglada tragicznie i chyba ktoś go założył bo poprostu taki miał . Napiszcie jaki prawidłowy wymiar tłoka powinienem zakupić żeby to poprawnie działało . Z tego co widzę to wymiary najmniejszych tłoków są 61 mm. A z tego co czytam powinna być różnica o 0,05 mm . Dlatego obawiam się żeby taki zestaw cylinder 61 mm na tłok 61 mm sie nie zatarł .

Oddaj cylinder do szlifierni, zmierzą porządnie średnicówka i powiedzą jaki kupić nadwymiarowy tłok...

DNV
Posty: 181
Rejestracja: 2016-11-08, 18:56
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 125 M06B3
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:

Re: Jaki dobrać tłok do cylindra Wsk 175 / 61 mm

Post autor: DNV » 2021-05-02, 12:40

Myślałem ze na podstawie tych wymiarów które podałem coś się dowiem . No nic zamówiłem dokładniejsza suwmiarke to może wtedy będą lepsze pomiary . Ogólnie gładź cylindra jest dobra nie porysowana a szlifu za bardzo nie chce robić i bawić się w docieranie już nie mówiąc ze na starym tłoku motor dobrze jeździł tyle ze się tłukło na wolnych obrotach takie uderzenia w cylindrze stad tez decyzja o wymianie tłoka.

Ale może i racja w szlifierni doradza co i jak .

bayu

Re: Jaki dobrać tłok do cylindra Wsk 175 / 61 mm

Post autor: bayu » 2021-05-02, 17:11

No raczej suwmiarką cylindra nie pomierzysz. A wymiarów nie podałeś żadnych. Z tego co napisałeś nic nie wynika, więc trudno być jasnowidzem, co jest nie tak, a tym bardziej co jest jak. Aby można było co kolwiek zweryfikować, to takie rzeczy trzeba mieć możliwość sprawdzić namacalnie. Bo to co się moze wydawać a to co jest przyczyną, lub specyfiką, to czasem dwie różne rzeczy.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości