Gwizd z pod wirnika.

Wał korbowy, tłok, cylinder, głowica
Odpowiedz
Awatar użytkownika
Joker92
Posty: 34
Rejestracja: 2010-02-03, 18:03
GG: 0
Lokalizacja: Lubin
Kontaktowanie:

Gwizd z pod wirnika.

Post autor: Joker92 » 2010-03-19, 21:33

Witam.Proszę o pomoc.Dzis odpalając swoją wsk po kopnieciu w starter usłyszałem pisk.Jak by wirnik ocierał o cewki.Po odkręceniu stojana wszystko gra a odgłos idzie z pod prawego łożyska na wale.Po odpaleniu słychać pisk jakby zacierało się łożysko.Po pojechaniu do lasu nagle usłyszałem syczenie i dmuchanie od wirnika.Czy to moze być symmering? Motor ma buta jakiego miał ale pisk pozostał syczenie sie uspokoiło.Przy zmianie biegów w jezdzie po wciśnieciu sprzegła dostaje lewych obrotów.Również po dodaniu gazu wolno schodzi z obrotów.Nierówno pracuje.Prosze o pomoc silnik wczesniej chodzil bardzo dobrze dziś coś sie stalo.Myśle że to symmering i łożyska mają swoje przepracowane.Silnik od nowości nie rozpoławiany.Nie wiem jaki jego przebieg po minimalnym luzie na wale i stanie skrzyni uznalem ze jeszcze długo posłuży.A posłużył z miesiąc do dziś. Z góry dzięki. :-)

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Gwizd z pood wirnika.

Post autor: Brat » 2010-03-19, 21:47

Ciężko można coś stwierdzić bo musielibyśmy to usłyszeć, na pewno nie odpalaj już silnika, bo co jeśli koronka łożyska pękła? może się odłamać, potem wpadnie pod wał i będzie wyssane z mieszanką i mogą być spore szkody - dokładnie taki przypadek miał mój kumpel z shl gazelką.

Szczerze pisk to pisk, ale na przykład darcia metal o metal czy taki typowy dla zimmeringu??

Zapewne nie dostaniesz od nikogo słusznej odpowiedzi dopóki sam tego nie rozłożysz i sam nie zdiagnozujesz :)

Miłego dłubania życzę :)

Awatar użytkownika
Joker92
Posty: 34
Rejestracja: 2010-02-03, 18:03
GG: 0
Lokalizacja: Lubin
Kontaktowanie:

Re: Gwizd z pood wirnika.

Post autor: Joker92 » 2010-03-19, 22:05

No cóż jak to się mówi trzeba w końcu rozdziewiczyć silnik. To jest takie coś jak metal o gume coś takiego.Jak powoli ruszam starterem to takie piszczenie jak hmmm gumą grubą. o kafelki taki pisk.Silnik chodzi dobrze przy wyższych obrotach pisk zanika.Hm cholera jeszcze sciągaczy nie mam...

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Gwizd z pood wirnika.

Post autor: wujcio » 2010-03-19, 22:08

sproboj wykrecic swiece i od dolu ta srube spustowa i sprawdz czy dalej bedzie syczalo jesli nie bedzie to znaczy ze to simering puszcza cisnienie ze skrzynki korbowej a jak dalej bedzie cos piszczalo to jednak trzeba rozebrac silnik albo od strony magneta zbadac co jest z lozyskiem i simerem moze sprezynka spadla z simeringa i ociera o lozysko

Awatar użytkownika
KoSzU
Posty: 666
Rejestracja: 2008-03-22, 20:24
GG: 8813802
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Gwizd z pood wirnika.

Post autor: KoSzU » 2010-03-19, 22:15

Ja na początek bym rozebrał wirnik i stojan. potem masz przecież dojście do dekielka łożyska i możesz zobaczyć w jakim stanie jest simering zresztą po po zdjęciu dekielka widzisz czy łożysko jest dojechane :)
Co Boskie Bogu, resztę temu co Kocham! Wueska! :D
http://imageshack.us/g/11/dsc04225hc.jpg/

Awatar użytkownika
Joker92
Posty: 34
Rejestracja: 2010-02-03, 18:03
GG: 0
Lokalizacja: Lubin
Kontaktowanie:

Re: Gwizd z pood wirnika.

Post autor: Joker92 » 2010-03-19, 23:38

Jutro sprawdze.Napisze co to za przyczyna jeśli ją znajde.Nie uśmiecha mi sie rozpoławianie ponieważ jeszcze tego silnika nie rozpoławiałem.Mam na koncie silnik komara i jawki.Jakoś dam rade jak bedzie trzeba..pozdro dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Gwizd z pood wirnika.

Post autor: wujcio » 2010-03-20, 00:14

KoSzU pisze:Ja na początek bym rozebrał wirnik i stojan. potem masz przecież dojście do dekielka łożyska i możesz zobaczyć w jakim stanie jest simering zresztą po po zdjęciu dekielka widzisz czy łożysko jest dojechane :)
no właśnie mi o to chodziło :p

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Gwizd z pood wirnika.

Post autor: Brat » 2010-03-20, 10:29

Ja nie dawno napisałem poradnik jak rozebrać silnik od 175, jeszcze nie jest opublikowany, ale jak byś chciał to mogę Ci go udostępnić, może by Ci to pomogło ;)

Awatar użytkownika
Joker92
Posty: 34
Rejestracja: 2010-02-03, 18:03
GG: 0
Lokalizacja: Lubin
Kontaktowanie:

Re: Gwizd z pood wirnika.

Post autor: Joker92 » 2010-03-20, 20:30

Otóż dziś po odpaleniu maszyny wszystko chodzi jak należy.Dziwne i gaz sie uspokoił dziwne gwizdanie i pisk.Chodzi tak jakpowinno.Nie wiem co byłą przyczyną być może zacierające sie łożysko tak myśślałem i wczoraj nalałem sporo oleju do paliwa.Dziś kopciła jak parowóz.Hmmm wkońcu to czwórka nie ma co sie dziwić silniki zbytnio udane nie są....Dziekuje za pomoc.

Awatar użytkownika
NeoN
Posty: 153
Rejestracja: 2008-08-05, 20:24
Moje maszyny: Wueska
Emzety
Komarzątka
Lokalizacja: Grójec
Kontaktowanie:

Re: Gwizd z pood wirnika.

Post autor: NeoN » 2010-03-23, 19:26

Co najwyżej są nieodpowiednio eksploatowane !

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość