Łańcuch sprzęgłowy - co kupić?

Awatar użytkownika
KoSzU
Posty: 666
Rejestracja: 2008-03-22, 20:24
GG: 8813802
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Łańcuch sprzęgłowy - co kupić?

Post autor: KoSzU » 2013-02-18, 15:26

Mi chłopaki łańcuszek rozpadł się po ok 500km. Karlicek jaki koszt wyszedł za skrócenie+frezowanie+ łańcuch?

Zwróciliście uwagę w jaki sposób rozwala się ten współczesny łańcuszek? Nie pęka żadne z ogniw tylko się rozkłada ...
Tak było w moim przypadku. Ja planuje narazie zakupić ten uwcześnie dostępny łańcuszek i przeklepać go dokładnie myślę ze powinno pomóc i działać podobnie jak łańcuchy z epoki. Warto jeszcze sprawdzić czy zębatka na wale jest dobrze ustawiona względem zębatki kosza sprzęgłowego. W jawach czasem zdarzają się takie przypadki i w starciu z koszeniem się łańcucha czeskie też się poddają...
Co Boskie Bogu, resztę temu co Kocham! Wueska! :D
http://imageshack.us/g/11/dsc04225hc.jpg/

Awatar użytkownika
Karlicek
Posty: 193
Rejestracja: 2010-07-08, 12:53
GG: 7162090
Moje maszyny: M21 W2
M06 B3
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Re: Łańcuch sprzęgłowy - co kupić?

Post autor: Karlicek » 2013-03-02, 21:31

Mój rozleciał się dokładnie w taki sam sposób. Co do kosztów to niestety Ci nie powiem. Sprawę załatwiałem u znajomego i kosztowało mnie to przysłowiową flaszkę. Ja się specjalnie na tym nie znam, ale fachowiec tłumaczył, że to dość kłopotliwy zabieg.
Wybacz, że tak późno. Pozdrawiam
Ja się z panem zgadzam. Oczywiście, że jest to ukartowana robota określonych kół.

Dymacz

Re: Łańcuch sprzęgłowy - co kupić?

Post autor: Dymacz » 2013-03-03, 16:10

Również czeka mnie wymiana łańcuszka sprzęgła, luz oryginalnego mam bardzo duży. A co powiecie o tym łańcuszku ze skuterdebica?

milenium5
Posty: 50
Rejestracja: 2010-10-18, 17:51
GG: 0
Moje maszyny: simson wsk
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Kontaktowanie:

Re: Łańcuch sprzęgłowy - co kupić?

Post autor: milenium5 » 2013-03-04, 00:32

Na to kiedy nam się rozleci łańcuszek nie mamy wpływu. Mi się rozleciał oryginał zmd po 3000 spokojnej jazdy. Pękać będzie zawsze w tym samym miejscu mianowicie na nitach. Mam ten sam problem , oryginał pękł teraz mam jakiś byle był i zrobiłem na nim 1000km ale latem jade nad morze 400 km wiec nie ma żartów. Podobno może rozwalić kartery jak strzeli ale osobiście takie coś widziałem tylko w 125. w skuter debica maja chyba te same co wszędzie , przynajmniej nie zauważyłem różnicy.

Awatar użytkownika
adamson
Posty: 49
Rejestracja: 2012-08-20, 16:32
GG: 0
Moje maszyny: m06-64
Lokalizacja: Przasnysz
Kontaktowanie:

Re: Łańcuch sprzęgłowy - co kupić?

Post autor: adamson » 2013-03-04, 19:58

A ja podchodzę do tego zagadnienia z drugiej strony, zamiast dorabiać łańcuch, mam w planach "wystruganie" kół zębatych pod lepszy jakościowo łańcuch. Według mnie łatwiejsze do wykonania , niż dorabianie łańcucha. :-)

Awatar użytkownika
zmyngut
Posty: 686
Rejestracja: 2011-07-01, 10:20
GG: 0
Moje maszyny: wsk 125
Lokalizacja: Poniatowa
Kontaktowanie:

Re: Łańcuch sprzęgłowy - co kupić?

Post autor: zmyngut » 2013-03-07, 00:21

Szczerze mówiąc jak żyję nie widziałem pękniętego (rozerwanego) ogniwa w łańcuchu- zawsze łańcuchy mi się zwyczajnie rozłaziły- powody były chyba dwa: 1. zużycie, 2. brak liniowości zębatek i to zarówno w napędowym jak i w sprzęgłowym. Napędowy wiadomo- kwestia ustawienia tylnego koła, natomiast w sprzęgłowym zdystansowanie kosza sprzęgłowego to ważna rzecz, chociaż kiedyś w ogóle na to nie zwracałem uwagi- ot wiadomo pod kosz w wsk 125 idzie podkładka, tulejka i kosz i (teoretycznie) gotowe. Jeżeli będzie ok to będzie ;-), a jeżeli nie to albo zwyczajnie wytrze się zębatka na wale albo po jakimś niezbyt długim czasie i przebiegu mamy rozje... łańcuch- tak jak wyżej pisali koledzy- zwyczajnie się rozejdzie. Jeżeli się nie rozejdzie to zje zębatki. Po za tym cała przekładnia o wiele ciężej pracuje. Poniżej mały przykład:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 416
Rejestracja: 2012-08-22, 14:01
GG: 0
Moje maszyny: kiedyś - WSK 175 Kobuz z 1982
obecnie - Honda Transalp 650
Lokalizacja: Korsyka- Francja
Kontaktowanie:

Re: Łańcuch sprzęgłowy - co kupić?

Post autor: szymon_wolebez » 2013-05-22, 20:39

Miały być w sklepie łańcuszki sprzęgłowe favorit do wsk 175 ale jeszcze nie ich nie widział.
Dziś napotkałem na aukcji czeski łańcuszek sprzęgłowy 48 ogniwa ale z rolką 6mm. Cena prawie taka jak za napędowy ale powinien być dobry do starego typu zębatek
http://allegro.pl/lancuszek-lancuch-spr ... 73478.html

Miałem dość czekania i nabyłem jakiś przechowany/zakonserwowany łańcuszek ze starych zapasów.
Mam małą nadzieję, że może jednak pojawią się favority z rolką na 5mm.

Awatar użytkownika
AndrzejJ
Posty: 389
Rejestracja: 2013-05-19, 13:14
GG: 0
Moje maszyny: VF750 '83
ZX6R '97
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontaktowanie:

Re: Łańcuch sprzęgłowy - co kupić?

Post autor: AndrzejJ » 2014-03-09, 21:20

ja założyłem favorita do wsk 125 ( o taki: http://allegro.pl/wsk-125-lancuch-sprze ... 51970.html) i nie narzekam. Nie frezowałem zębatek ani nic.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości