Kleszczące się biegi wsk 175

Odpowiedz
Awatar użytkownika
WSKarz
Posty: 185
Rejestracja: 2007-11-05, 17:09
GG: 960779
Lokalizacja: świdnica
Kontaktowanie:

Kleszczące się biegi wsk 175

Post autor: WSKarz » 2013-03-05, 20:26

Witam, jako że nie znalazłem tematu podobnego do dolegliwości mojej malutkiej łobuziary to rozpocząłem nowy, sory moderatorzy :D A więc problem jest dość dziwny bo gdy jadąc zrzucam biegi (głównie w dół) z reguły z czwórki na trójkę to nóżka się klinuje i nie idzie wbić czwórki ani trójki, dopiero po lekkim popuszczeniu sprzęgła i przegazowaniu udaje się zejść na inną pozycję. Nigdy wcześniej nic takiego nie występowało dodam że silnik nie był rozbierany od 3 lat i od tamtej pory wszystko grało. Czy jest to wina zmieniacza, tarczy zmiany biegów czy może trybów ( mniej prawdopodobne) ? Nie jestem pewien czy przy zrzucaniu z trójki na dwójkę też tak się dzieje... Zjawisko podobne do tego które występuje w ursusach c360 jak ktoś ma :D Ponadto wajcha zmiany biegów pracuje z podejrzanie dużym rozmachem, trzeba podnieść nogę na 15 cm żeby wskoczył bieg, czy takie duże wahnięcia to norma?
Jedzie wielki ociężały,brudny,stary traktor polami kopci,dymi
tah tah tah gdzie po mojej miedzy!!!!

Awatar użytkownika
fryko112
Posty: 55
Rejestracja: 2012-07-17, 16:25
GG: 0
Moje maszyny: Romet Kadet, WSK M06-64, WSK M06b1, WSK M06b3, WSK M21W2
Lokalizacja: Jabłoń
Kontaktowanie:

Re: Kleszczące się biegi wsk 175

Post autor: fryko112 » 2013-03-06, 20:22

Mi to wygląda na automat.
Ja też mam już wyrobiony i czasem wajcha się "zatnie".
Musisz rozebrać silnik to sprawdzić :P
Nie chcę kotka ani pieska radość sprawi mi WSK !!! :D

Awatar użytkownika
AudioBas
Administrator
Posty: 4114
Rejestracja: 2011-03-15, 19:07
GG: 3615115
Moje maszyny: www.WSK.AudioBas.pl
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Kleszczące się biegi wsk 175

Post autor: AudioBas » 2013-03-06, 20:49

Silnik w pół i oglądać - tak to sobie możemy wróżyć@
Profesjonalne zapłony CDI WSK i nie tylko... KLIKNIJ :super:
Uważaj na podróby! ---> ZOBACZ

motolis
Posty: 157
Rejestracja: 2013-02-19, 11:07
GG: 0
Moje maszyny: Iż 56 , WSK M21W2
Lokalizacja: Szwecja k .wałcza
Kontaktowanie:

Re: Kleszczące się biegi wsk 175

Post autor: motolis » 2013-03-06, 22:49

Kiedyś kupiłem WSK za 50 zł , bo nikt nie mógł jej naprawić , był ten sam problem. Po rozebraniu okazało się że mosiężna tulejka pod wałkiem zdawczym nie była centryczna tylko mimośrodowa i wałki nie były do siebie równoległe ,obróciłem ją o 180 stopni i cieszyłem się jazdą :)
Może i w Twoim silniku się obróciła ?
Zaś w silniku który teraz mam jest centryczna, zwróć na to uwagę i tak musisz rozbierać silnik.

Awatar użytkownika
WSKarz
Posty: 185
Rejestracja: 2007-11-05, 17:09
GG: 960779
Lokalizacja: świdnica
Kontaktowanie:

Re: Kleszczące się biegi wsk 175

Post autor: WSKarz » 2013-03-07, 20:09

Dzięki motolis, trafna uwaga, czyli wygląda na to że jak w świdniku składali motocykle to osiowali gniazda wałków z obsadzonymi już tulejkami :/ głowę bym dał że najpierw kartery powinno doprowadzić się do ładu :D Chłopaki sam nie jestem zwolennikiem gdybania wtedy gdy niczego nie widać, ale... Niech sobie motórek jeszcze pojeździ, sypnie się całkiem, to wtedy będzie okazja rozbierać, gwinty wymęczone w silniku nie ma co ich nadmiernie forsować ;)
Choć właśnie dzisiaj zauważyłem że dotyczy to tylko przejścia z czwórki na trójkę na innych biegach na razie spokój.
Jedzie wielki ociężały,brudny,stary traktor polami kopci,dymi
tah tah tah gdzie po mojej miedzy!!!!

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości