Głośna trójka

Odpowiedz
Awatar użytkownika
andy2004f
Posty: 208
Rejestracja: 2011-09-25, 22:33
Moje maszyny: WSK 175 "Kobuz" '78
Lokalizacja: Zgierz
Kontaktowanie:

Głośna trójka

Post autor: andy2004f » 2013-07-08, 00:48

Pytałem o to w temacie o moim motocyklu, ale jakoś odpowiedzi brak, więc zrobię to po bożemu - w odpowiednim dziale.

Jestem w trakcie remontowania silnika w moim Kobuzie i chciałbym rozwiązać problem, z którym borykam się od początku jazdy na nim. Polega on na tym, że zawsze na trzecim biegu z silnika dobiegał dość nieprzyjemny dźwięk, takie "szuranie", odgłos dobrze znany ludziom, którzy mieszkają blisko torowisk tramwajowych. Poza tym nic niepokojącego się nie działo.

Po oględzinach skrzyni stwierdziłem, że zębatki są w dobrym stanie, natomiast wyraźnie wytarte są wodziki. Gdyby nie ten irytujący hałas, to nawet bym się skrzynią nie zajmował, bo biegi wchodziły elegancko (po co ruszać jak działa).

Pytanie: czy wytarte wodziki mogą powodować problem, który opisałem, a jeśli nie, to na jakie elementy powinienem zwrócić dokładniejszą uwagę, aby znaleźć przyczynę?

Awatar użytkownika
AudioBas
Administrator
Posty: 4114
Rejestracja: 2011-03-15, 19:07
GG: 3615115
Moje maszyny: www.WSK.AudioBas.pl
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Głośna trójka

Post autor: AudioBas » 2013-07-08, 08:13

Wymień zużyte elementy, porządnie zdystansuj skrzynię (jakbyś potrzebował podkładki daj znać) i powinno być OK.
Profesjonalne zapłony CDI WSK i nie tylko... KLIKNIJ :super:
Uważaj na podróby! ---> ZOBACZ

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości