Szarpie na drugim biegu :(

Odpowiedz
Awatar użytkownika
jawamustang
Posty: 163
Rejestracja: 2013-01-29, 00:04
GG: 0
Moje maszyny: Jawa p223, Wfm M06 ,SHL Gazela, WSK M21W2, WSK B1
Lokalizacja: Wołomin
Kontaktowanie:

Szarpie na drugim biegu :(

Post autor: jawamustang » 2014-08-31, 23:20

Witam. Mam pewien problem z moją WSK M21W2. Wymieniłem w niej skrzynie biegów na używaną z kobuza ponieważ moja posypała się z powodu ukruszonego karteru przy kopniaku który wpadł w tryby ale pomijając ten fakt... na obecnej skrzyni wyjechałem z garażu, przejechałem ze 2 km i przyspieszając na 2 biegu coś przeskoczyło (myślałem że łańcuch), wbiłem 3 i pojechałem ale wczoraj coraz częściej zaczeło szarpać na 2 aż zrobiło się tak że szarpie gdy tylko ją wrzucę... Co to może być? Tryb się wyciął? sprawdzałem na korku i przy magnesie są wyłącznie drobne opiłki ale większych kawałków nie ma ale to też jest zastanawiające bo zrobiłem może ze 25km a już się opiłków nazbieralo????? Wiem jedno ŁUPAĆ będzie trzeba tylko nie wiem czy mam te tryby które odpowiedzialne są za 2 bieg i teraz gdyby ktoś mógłby mi dać jakieś zdjęcia tych elementów to byłbym wdzięczny.
PS. Spotkałem gościa który powiedział że miał 4 i często mu się 2 bieg wycinał ale w internetach jakoś się z tym nie spotkałem tyle że ten facet mówił że ostro jeździł swoją czwórą :D

Awatar użytkownika
T3rroR
Posty: 60
Rejestracja: 2012-12-11, 14:24
GG: 0
Moje maszyny: Komar 2320 '69
WSK 175 '83
WSK 175 '74
WSK 125 '76
Lokalizacja: Toszek
Kontaktowanie:

Re: Szarpie na drugim biegu :(

Post autor: T3rroR » 2014-09-02, 22:25

U mnie działo się coś takiego - podczas nagłego przyśpieszania, na 1,2 biegu coś tak jakby przeskakiwało. Pozostałe biegi chodziły idealnie. Co się okazało, łańcuch był zużyty, źle naciągnięty. Wymieniłem łańcuch i jak na razie spokój ...
Kupie części do Hondy CB 500 Twin

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości