Wyłamany odbojnik półksiężyca w karterze

Odpowiedz
Puzel
Posty: 41
Rejestracja: 2016-01-06, 23:40
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 175 Kobuz
K750
Romet Ogar 200
Romet Pony M2
Żak MR2
Lokalizacja: Słupsk
Kontaktowanie:

Wyłamany odbojnik półksiężyca w karterze

Post autor: Puzel » 2016-05-29, 11:48

Zauważyłem że w silnikach czterobiegowych to chyba standardowa przypadłość. Chodzi mi o miejsce gdzie wchodzi końcówka sprężyny startera a i zarazem opiera się o nie półksiężyc w stanie spoczynku. U mnie jeszcze to jakoś zdaje egzamin aczkolwiek już jest "na wykończeniu". W dwóch silnikach od gazeli, które wcześniej remontowałem było to również wyłamane tak, że półksiężyc zatrzymywał się na śrubie od lewego dekla. Rozwiązałem to w ten sposób że śrubę zastąpiłem szpilką na stałe wkręconą w karter a na szpilkę założyłem kawałek gumowego węża paliwowego aby robiło to za odbój. Zarazem też bez tej szpilki nie dałoby się zamontować lewego dekla. Zastanawiam się jakie wy macie na to rozwiązania, wg. mnie jedynym słusznym to spawanie aluminium i obróbka mechaniczna

marcpol
Posty: 11
Rejestracja: 2016-02-21, 18:38
GG: 0
Moje maszyny: M21W2
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Wyłamany odbojnik półksiężyca w karterze

Post autor: marcpol » 2016-06-15, 14:00

Miałem ten sam problem, rozwiązałem najprościej jak się dało, czyli poprzez spawanie, później obrobiłem frezem. Stop tych karterów dość dobrze się spawa.

Lajas
Posty: 86
Rejestracja: 2013-06-08, 09:57
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 B1 x2, WSK 125B3 x2, OGAR 205
WSK 175,
WSK 175 S1
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontaktowanie:

Re: Wyłamany odbojnik półksiężyca w karterze

Post autor: Lajas » 2016-10-13, 10:24

Mam to samo. Ja mam póki co mam utwardzoną śrubę wkrecona bo standardowa ulega systematycznemu piłowaniu przez półksiężyc. Guma zostanie uszkodzona w niedalekiej przyszłości, bankowo. Ja myślę o obróbce u specjalisty ale póki co śruba zdaje egzamin i moto śmiga.
Tylko WSKa!!!

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości