WSK 175 Tłumik dolny z konfuzorem i bez.

Gaźnik, filtr powietrza, kolanko wydechowe, tłumik
Awatar użytkownika
daroohd
Posty: 2305
Rejestracja: 2013-06-03, 18:58
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Lelek.
Lokalizacja: Skała

Re: WSK 175 Tłumik dolny z konfuzorem i bez.

Post autor: daroohd » 2018-02-07, 16:13

ZDJECIA..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wkzarci
Moderator
Posty: 581
Rejestracja: 2012-12-22, 13:29
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 itp, itd.
Lokalizacja: PL
Kontaktowanie:

Re: WSK 175 Tłumik dolny z konfuzorem i bez.

Post autor: wkzarci » 2018-02-08, 00:26

Mamy wymiarowany dolny tłumik, przydałby się teraz wymiarować górny tłumik. :-) Mógłby ktoś to zrobić ?

radar
Posty: 95
Rejestracja: 2015-12-19, 13:27
GG: 0
Moje maszyny: M06B3 '71
Lokalizacja: Lubelskie
Kontaktowanie:

Re: WSK 175 Tłumik dolny z konfuzorem i bez.

Post autor: radar » 2018-02-08, 22:28

Dobra robota wkzarci - fajnie, że Ci się chciało.

Awatar użytkownika
WojtekW
Posty: 171
Rejestracja: 2015-04-16, 21:04
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 125 WSK M06B3 PAK WSK M21W2 WSK M21W2 KOBUZ
Lokalizacja: Świnoujście
Kontaktowanie:

Re: WSK 175 Tłumik dolny z konfuzorem i bez.

Post autor: WojtekW » 2018-02-17, 00:23

rykun pisze:
2018-02-05, 16:53
Tłumik hartmana od środka i tłumik oryginalny na którym silnik rozwijał nominalną moc.
W dawnych wydaje mi się że dobrych czasach, rzetelny rzemieślnik nigdy nie wypuścił ze swojej pracowni badziewia albo źle wykonanego przedmiotu, nie sprzedawał swoich wyrobów uszkodzonych po przecenionej cenie ,ale nastały czasy komuny i PRL-u gdzie brakowało wszystkiego, wiec sprzedawano badziewie i niedoróbki i cały ten chłam gówno-róbstwa. Tyle że dobry szanujący swoją prace rzemieślnik nie szedł na łatwiznę, nie wypuszczał ze swojej pracowni badziewia, niedoróbek i gówno-róbstwa, wolał to przemielić niż zhańbić się byle czym. Tyle opowieści sami to przetrawcie oceńcie . Chciał bym w tym miejscu bardzo pochwalić Was chłopaki za dobrą robotę ,za bardzo dobrą robotę . Niestety forum nie huczy nie ma wiwatów wiec Ja was pochwale bo bardzo sobie na pochwały zasłużyliście. Tłumiki oryginalne z fabryki w Świdniku niestety nie były idealne, ale jak mam w rękach współczesne repliki, podróbki tłumików ( piszę repliki, podróbki, a powinienem napisać " COŚ" i gówno- róbstwo ) to ręce opadają, takiego badziewia i byle czego i gówno-róbstwa długo by wymieniać obelgi, to moje nie techniczne ręce nie widziały, nawet w czasach najbardziej przaśnego PRL-u. Teraz to dopiero doceniam bo w tedy wydawało mi sie że nasza WSK-ka i nasze motory to badziew ale jak mam w rece tamten wyrób np. klamki i obsady klamek tamte z PRL i te współczesne to nie ma niestety żadnego porównania. To się tyczy i tych tłumików, to co współcześnie wyklejają ( nie mogę napisać wytwarzają bo w tym wypadku to obraza ) współcześni" wyklejacze " i to jeszcze niby Polscy niby rzemieślnicy, zgroza sromota i ogniste pioruny. Dobra robota chłopaki niestety lepiej pociąć wyczyścić i potem pospawać stary oryginalny tłumik niż kupować to współczesne gówno.

szczesk
Posty: 56
Rejestracja: 2015-03-30, 18:57
GG: 0
Moje maszyny: SHL M11
Lokalizacja: Kalisz
Kontaktowanie:

Re: WSK 175 Tłumik dolny z konfuzorem i bez.

Post autor: szczesk » 2019-07-17, 15:46

Panowie, proszę o poradę. Muszę kupić tłumik do swojej 175 i w związku z tym pisałem do Hartmana. Odpisał, że może wykonać tłumik w wersji z konfuzorem lub bez, jednak straszy spadkiem osiągów w wersji z konfuzorem. Z tego tematu wynika jednak, że wersja z konfuzorem zapewnia lepsze osiągi. Który tłumik wybrać? Mam silnik 059 z okrągłym kolankiem.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość