Wsk 175 nie wkręca sie

halcik
Posty: 2230
Rejestracja: 2015-11-30, 09:25
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOS 85 i inne
MZ ES 250/2 i inne
WFM OSA M52 i M50
Lokalizacja: Kutno
Kontaktowanie:

Re: Wsk 175 nie wkręca sie

Post autor: halcik » 2017-04-23, 13:07

Podmienić kranik jeśli nie pomoże to sprawdź dyszę wysokich obrotów

cezary603
Posty: 115
Rejestracja: 2015-06-15, 20:24
GG: 0
Moje maszyny: wsk125-72rWFM125-61r
Lokalizacja: mrągowo
Kontaktowanie:

Re: Wsk 175 nie wkręca sie

Post autor: cezary603 » 2017-04-23, 18:03

Przyjrzyj się modułowi , napisz jaki typ cdi zamontowałeś , jakie wyprzedzenie ?

Usunięty

Re: Wsk 175 nie wkręca sie

Post autor: Usunięty » 2017-04-23, 19:48

Napisałeś ze masz nowy kranik.

I w tym jest problem bo czasem te nowe kraniki mają zrobione zbyt małe dziurki pod dźwignią.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
tomcio
Posty: 803
Rejestracja: 2017-03-26, 13:24
GG: 0
Moje maszyny: WSK125 76r. 3 x wsk 175 . Wsk BĄK
Błękitna garbata trójka
Lokalizacja: Miechów
Kontaktowanie:

Re: Wsk 175 nie wkręca sie

Post autor: tomcio » 2017-04-27, 16:25

Panowie, co dzień grzebałem w kobuzie, zmieniłem kranik regulowałem gażnik przestawiałem iglice, patrzyłem czy lewego powietrza nie łapie, aż w końcu po którejś próbie coś mocno strzeliło w cylindrze <zaznaczam że silnik po remoncie na tłoku orginalnym wsk, i rzemieślniczym wale>. Zdjałem więc cylinder a tu sajgon!!!!! Sforzeń zamiast w korbie kręcił się w tłoku i wyrobił dziure jak cholera, pierscienie się rozsypały, ale to z mojej winy po prawdopodobnie nie zrobiłem odpowiedniego luzu na zamkach. Do tego pierscionek rozpychał się w boki i zachaczył o kanał wydechowy masakrując tłok i pierscienie. Na szczęscie cylindrowi nic się nie stało.
A więc przyczyny były dwie; zatarł się sforzeń i za ciasno spasowane pierscienie.
Narazie kupiłem zwykły tłok za 20 zł i wrzucam go żeby WSK nie podpierała sciany:)
A co do rozwiązania problemu, już zamówiłem tłok od Aliena cylinder mam zapasowy dam go do szlifu, i umówiłem się z "bayu" na regeneracje wału (ful wypas).
Jedyne co moge powiedzieć to to że poprostu niema sensu oszczędzać na częsciach bo 2 razy trza kase pchać, a mi akurat zbrakło i kupilem taki wał.... ale na błędach się człowiek uczy. W każdym bądz razie dzieki za odpowiedzi i niech to będzie nauczka dla innych. Dam znać jak wska będzie pracować na nowych częsciach .
Pozdrawiam
Jest Bóg Jest WSK :-o

Awatar użytkownika
tomcio
Posty: 803
Rejestracja: 2017-03-26, 13:24
GG: 0
Moje maszyny: WSK125 76r. 3 x wsk 175 . Wsk BĄK
Błękitna garbata trójka
Lokalizacja: Miechów
Kontaktowanie:

Re: Wsk 175 nie wkręca sie

Post autor: tomcio » 2017-04-30, 09:30

:faint: Kurde; Panowie, złożyłem góre na chińczyku, niby kompresja dobra wszystko ładnie spasowane, przecierz nie jeden silnik już składałem i nigdy problemu nie było, wsk 175 to pierwsza moja którą remontuje. Chłopaki prosze :papa: o podpowiedż, niedługo będe miał wał i całą góre kąkretnie zrobione od "bayu" no ale wydaje mi się że sam wał sprawy nie załatwi, mam stary gażnik i niewiem w jakim on jest stanie tylko go czysciłem. Czy to może być przyczyną że zbiera się super do połowy gazu a potem BUUUUUU :-/ :-/
Jest Bóg Jest WSK :-o

Awatar użytkownika
tomcio
Posty: 803
Rejestracja: 2017-03-26, 13:24
GG: 0
Moje maszyny: WSK125 76r. 3 x wsk 175 . Wsk BĄK
Błękitna garbata trójka
Lokalizacja: Miechów
Kontaktowanie:

Re: Wsk 175 nie wkręca sie

Post autor: tomcio » 2017-12-02, 20:03

Witam po dłuższej przerwie z kobuzem poradziłem sobie już we wakacje.... winowajcą był tłumnik i orginalna !! tulejka w nim, po jej wyjęciu motor odżył. Więc jeżeli ktos zabiera się za regulacje dokładne niech nie popełnia mojego błędu :? Udało się dotrzeć na Świdnik w tym roku i większość czwórek które tam były i ci którzy robili trasy większe niż 100km, to zazwyczaj mieli wybebeszone tłumniki.
Jest Bóg Jest WSK :-o

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości