Kopka staje

Odpowiedz
Mariusz1980
Posty: 297
Rejestracja: 2013-08-31, 20:56
GG: 0
Moje maszyny: Komar 232
Komar 2350
Romet Pegaz Kobuz i Perkoz
Syrena
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontaktowanie:

Kopka staje

Post autor: Mariusz1980 » 2014-04-08, 21:02

Witajcie
Mam taki problem. Próbując odpalić kopię w kopkę i kolejny raz i kolejny aż nagle kopka się blokuje. W górę wraca w dół nie.
Jak poruszam trochę to puści i działa normalnie do następnego razu...
Czy ktoś poradzi co to może być?
Silnik wiatr z 1972r. W2

Awatar użytkownika
Lolekmotorbike
Posty: 26
Rejestracja: 2014-01-19, 23:33
GG: 0
Moje maszyny: 2x WSK 175 M21W2 77`i 79` ,
Ogar 200 88`
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Re: Kopka staje

Post autor: Lolekmotorbike » 2014-04-09, 22:18

Jeśli chodzi o kopkę to za wiele tam nie ma, bo jest tylko wałek, zębatka pół księżycowa, sprężyna i podkładka. U siebie miałem to samo, ale nie przejąłem się z uwagi na to że nie chciał mi wtedy zapalić od kopki, ale wystarczyło ręką popchnąć na pozycję początkową i potem znowu kopnąć niestety po kilku razach pękła sprężyna. Najprawdopodobniej będzie to coś między półksiężycem a zębatką od kosza sprzęgłowego, ale jak wiadomo pierwsze skojarzenie zazwyczaj jest mylne. W każdym bądź razie póki nie zajrzysz do wnętrza to się nie dowiesz co tam w środku gra, czyli weekendowa zabawa :-o bo po zdjęciu obudowy można założyć kopniak i ręcznie pomachać, jak się zablokuje to będziesz widział co blokuje tak naprawdę.

Awatar użytkownika
płock1964
Posty: 3
Rejestracja: 2014-02-19, 14:12
GG: 0
Moje maszyny: Varadero 1000,
Pannonia 250,
Yamaha DT80,
Lokalizacja: Płock, Schwedt
Kontaktowanie:

Re: Kopka staje

Post autor: płock1964 » 2014-04-09, 22:44

Lolekmotorbike pisze:Jeśli chodzi o kopkę to za wiele tam nie ma, bo jest tylko wałek, zębatka pół księżycowa, sprężyna i podkładka. U siebie miałem to samo, ale nie przejąłem się z uwagi na to że nie chciał mi wtedy zapalić od kopki, ale wystarczyło ręką popchnąć na pozycję początkową i potem znowu kopnąć niestety po kilku razach pękła sprężyna. Najprawdopodobniej będzie to coś między półksiężycem a zębatką od kosza sprzęgłowego, ale jak wiadomo pierwsze skojarzenie zazwyczaj jest mylne. W każdym bądź razie póki nie zajrzysz do wnętrza to się nie dowiesz co tam w środku gra, czyli weekendowa zabawa :-o bo po zdjęciu obudowy można założyć kopniak i ręcznie pomachać, jak się zablokuje to będziesz widział co blokuje tak naprawdę.
Miałem coś takiego w pannoni, winien jest pierwszy ząb półksiężyca, pomogło przeprofilowanie.
Pozdrawiam, szerokości.

Mariusz1980
Posty: 297
Rejestracja: 2013-08-31, 20:56
GG: 0
Moje maszyny: Komar 232
Komar 2350
Romet Pegaz Kobuz i Perkoz
Syrena
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontaktowanie:

Re: Kopka staje

Post autor: Mariusz1980 » 2014-09-14, 18:18

A zeby nie było miło to teraz okazuje sie ze mamm ułamany karter i przestawia sie sprężyna od kopki. Nie da sie odpalić.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość