Starter/Kopajka

Odpowiedz
takilukasz

Starter/Kopajka

Post autor: takilukasz » 2009-08-20, 21:48

Witam, powiedzcie mi co moze byc przyczyna tego ze gdy staram sie odpalic mojego kobuza ze startera to w pewnym momencie ( mniej wiecej na srodku ) zaczyna sie podnosic takze dzwignia do zmiany biegow i przy energiczym kopnieciu zalacza sie bieg i gdy puszcze starter z dolnego polozenia to zostaje on w srodkowym polozeniu. wtedy znowu musze reka przesunac go do gory i tak w kolko. moze troche pokretnie napisalem, ale gdyby cos bylo nie jasne to piszcie. dodam ze obydwie dzwignie nie maja ze soba polaczenia ( nie ocieraja sie o siebie )

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Starter/Kopajka

Post autor: Brat » 2009-08-20, 22:04

pewnie wałek zmiany biegów siedzi za ciasno w wałku kopniaka bo przecież nie ma innej opcji, (możne rdza, obicie, skrzywienie, opiłek) i przez to się pewnie blokuje na tyle ciasno że aż wrzuca bieg, sciagnij dekiel od strony sprzęgła i wyciągnij wałek kopniaka, na pewno zauważysz przyczynę odrazu.

Awatar użytkownika
Mateusz WSK
Posty: 1730
Rejestracja: 2008-02-11, 21:47
GG: 514342
Moje maszyny: 175 Kobuz 82r, B3 78r, Pannonia TLF 250 61r.
Lokalizacja: Wiązownica (Podkarpackie) RJA
Kontaktowanie:

Re: Starter/Kopajka

Post autor: Mateusz WSK » 2009-08-20, 22:09

Może to co już kilkakrotnie pisałem, za mocno skręciłeś śrube ściskającą kopnik ?
Miałem taką sytuacje, mocno skręciłem i przy kopnięciu wajha w góre i wskakiwał bieg.
Sprawdź to.

takilukasz

Re: Starter/Kopajka

Post autor: takilukasz » 2009-08-20, 22:19

jutro sprawdze, ale watpie zeby to bylo przyczyna. gdy go kupilem bylo dobrze, tyle tylko ze starter nie lapal, ale kupilem zębatkę zalozylem, skrecilem i nadal bylo dobrze, po jakims czasie ( gdzies po 2 dniach uzytkowania ) dopiero sie to zrobilo.

Awatar użytkownika
Anzel
Posty: 615
Rejestracja: 2008-05-15, 11:06
GG: 0
Moje maszyny: Kilkanaście
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Starter/Kopajka

Post autor: Anzel » 2009-08-24, 11:07

Ewidentnie mechanizm kickstartera.może skrzywiłeś wałek zmieniacza i przez to jeden w drugim się blokuje? Tam nie ma jakiejś filozofii,wszystko da się rozebrac z 5 min ze stoperem w ręku.Sprawdz czy jeden walek w drugim obraca się bez oporów.
""Yes Rico...Kaboom""


Ekipa Południe® ;)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości