Malowanie proszkowe

podwozie - nadwozie
Awatar użytkownika
marek-robert
Posty: 399
Rejestracja: 2015-04-21, 21:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06 B3 1973r
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Malowanie proszkowe

Post autor: marek-robert » 2016-05-26, 10:37

Ja odebrałem dzisiaj osłony łańcucha i puszkę lampy tylnej (telewizorek) wyszło przepięknie!

michal78
Posty: 20
Rejestracja: 2015-06-29, 08:47
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Malowanie proszkowe

Post autor: michal78 » 2016-05-30, 16:01

Odebrałem graty w piątek, ale dokładnie obejrzeć mogłem dopiero dzisiaj :)
Generalnie zabezpieczenia otworów i gwintów się sprawdziły, podobnie tłoczysk.
Wszystko jest bardzo ładnie :) Dzisiaj korzystając z chwili wolnego czasu przykręciłem wahacz i stopkę centralną.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Szymku
Posty: 135
Rejestracja: 2015-08-10, 19:19
GG: 0
Moje maszyny: wsk 125 ,komar
Lokalizacja: B-tów
Kontaktowanie:

Re: Malowanie proszkowe

Post autor: Szymku » 2016-05-30, 21:36

Michał?
Mógłbym Cię prosić abyś odwrócił ramę do góry nogami i zapodał kilka fotek nawet na pw abym mógł dokładnie się przyjrzeć stopce i jej mocowaniu.
Interesuje mnie również czy jest wszystko w linii i jak dokładnie opiera się stopka na odbojniku.
Z góry dzięki

michal78
Posty: 20
Rejestracja: 2015-06-29, 08:47
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Malowanie proszkowe

Post autor: michal78 » 2016-05-31, 08:39

Nie ma problemu, ale uprzedzam, że mocowania stopki były dorabiane i wspawane - oryginalne uległy ścięciu lata temu. Stopka też pochodzi od starszego modelu. Starałem się to zrobić jak najdokładniej po tym jak zobaczyłem jakie problemy miał kolega marek-robert w swojej ramie na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=uvd7f71aBbk Zdjęcia dorzucę później.

Awatar użytkownika
Szymku
Posty: 135
Rejestracja: 2015-08-10, 19:19
GG: 0
Moje maszyny: wsk 125 ,komar
Lokalizacja: B-tów
Kontaktowanie:

Re: Malowanie proszkowe

Post autor: Szymku » 2016-05-31, 20:07

Ano właśnie.
Filmik widziałem i mam podobny problem.Mam wszystko zjechane i dorabiane bez głowy przez poprzednika.
Plan jest taki aby przerobić całość tak aby było niezniszczalne ,ale najpierw muszę widzieć jak składają się dokładnie stopki żeby nie było problemów później ze sprężyną bo d o tej pory kopka podczas odpalania haczyła mi o element ramy i o sprężynę stopki.

michal78
Posty: 20
Rejestracja: 2015-06-29, 08:47
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Malowanie proszkowe

Post autor: michal78 » 2016-05-31, 22:08

Sorry, ale dzisiaj nie dam rady wrzucić zdjęć - będą jutro.
Oglądałem to co masz u siebie i powiem Ci, że na Twoim miejscu szukałbym innej stopki na alledrogo, bo z Twoją ktoś przesadził ze spawaniem a do tego, teraz w pozycji zamkniętej wgniata ramę.
Tam gdzie od spodu ramy ktoś naspawał kawałek płaskownika powinna być łatka wzmacniająca, tak samo na stopce - powinna być taka sama łatka i one powinny w siebie trafiać kiedy motocykl stoi na stopce.

Nie wiem w jakim stanie masz uchwyty, ale można kupić gotowe reperaturki na alledrogo za kilka PLN z blachy 5mm - ja tak zrobiłem i jestem zadowolony.

Według mnie powinieneś:
- znaleźć i kupić stopkę w lepszym stanie - na alledrogo jest kilka interesujących
- wyciąć ten płaskownik z dołu ramy
- w zależności w jakim stanie są uchwyty przymierzyć nową stopkę (na gotowo z tulejkami) - jak uchwyty są OK to naspawać łatkę z blachy 3-4mm w miejscu w które będzie trafiała otwarta stopka - pewnie wyjdzie w miejscu tej dziury którą masz od spodu i którą też lepiej załatać.
Jak uchwyty są do dupy, to wyciąć i wspawać reperaturki pilnując, żeby stopka mieściła się wewnątrz wahacza - inaczej może zahaczać o koło. I to w sumie tyle - jak to zrobisz dobrze, to stopki same będą dobrze trafiać w odbojnik.

Poniżej zdjęcia. Swoją drogą trochę to słabe, żeby w dzisiejszych czasach ograniczać rozmiar zdjęć do 256kb i 1600x1200.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości