Nowa rama WSK czy WFM?

podwozie - nadwozie
classicauto
Posty: 14
Rejestracja: 2015-03-22, 17:05
GG: 0
Moje maszyny: wsk, komar, mz, pannonia
Lokalizacja: Staszów
Kontaktowanie:

Nowa rama WSK czy WFM?

Post autor: classicauto » 2017-02-28, 11:49

Witam udało mi się zakupić nową ramę z metką WSK Świdnik, fachowcem nie jestem ale czy to nie rama z WFM?

Zdjęcia kiepskiej jakości ale za 2 dni rama będzie u mnie to zrobię trochę lepsze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_Ga
Posty: 1324
Rejestracja: 2011-10-16, 17:51
Moje maszyny: 125 & 175 & 350
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Nowa rama WSK czy WFM?

Post autor: Adam_Ga » 2017-02-28, 12:17

Obstawiam WFM.
środkowa sztyca ma otwór na śrubę zbiornika?
jaki stan lakieru?
numery to jakieś ma?
"Jak się dba to się i jedzie, jak się nie dba to się nie będzie jechało"

classicauto
Posty: 14
Rejestracja: 2015-03-22, 17:05
GG: 0
Moje maszyny: wsk, komar, mz, pannonia
Lokalizacja: Staszów
Kontaktowanie:

Re: Nowa rama WSK czy WFM?

Post autor: classicauto » 2017-02-28, 12:26

Będzie u mnie w czwartek i od razu wstawiam foty.

Ile takie coś jest warte?

Awatar użytkownika
yazimoo
Posty: 560
Rejestracja: 2014-03-11, 21:11
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06 58'
WSK 125 73'
WFM M06 59'
Lokalizacja: Dynów
Kontaktowanie:

Re: Nowa rama WSK czy WFM?

Post autor: yazimoo » 2017-02-28, 12:32

Co prawda pierwsze WSK M06 miały taką samą ramę jak WFM. Lecz ta rama, którą pokazałeś ma wzmocnienie pod bakiem co świadczy o tym że jest to rama od WFM z silnikiem S34, roczniki 1961 +. Pokaż też zdjęcie gdzie rama ma nabite numery, w WSK i WFM mają inne miejsca gdzie znajdują się numery ramy :)

Texas Ranger
Posty: 1444
Rejestracja: 2014-06-30, 12:40
GG: 0
Moje maszyny: szukam WSK Lelek
Lokalizacja: Chrzęsne
Kontaktowanie:

Re: Nowa rama WSK czy WFM?

Post autor: Texas Ranger » 2017-02-28, 13:07

Ile warte? Tyle ile ktoś jest w stanie zapłacić. Sama rama pewnie 150-200zł, a że jest to nówka sztuka może ze stówę więcej.

classicauto
Posty: 14
Rejestracja: 2015-03-22, 17:05
GG: 0
Moje maszyny: wsk, komar, mz, pannonia
Lokalizacja: Staszów
Kontaktowanie:

Re: Nowa rama WSK czy WFM?

Post autor: classicauto » 2017-02-28, 13:20

300zł za nową ramę? Panowie niedocenianie swoich sprzętów, 300 zł to się sprzedają lampy, manetki czy nowe błotniki

Awatar użytkownika
Adam_Ga
Posty: 1324
Rejestracja: 2011-10-16, 17:51
Moje maszyny: 125 & 175 & 350
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Nowa rama WSK czy WFM?

Post autor: Adam_Ga » 2017-02-28, 13:32

Faktycznie w takich pieniądzach końcą się licytacje w/w przedmiotów. Ale tylko w przypadku jak ktoś jest mega napalony. Często po licytacji przedmiot trafia na OLX/Gumtree/Sprzedajemy a potem znowu na allegro. I tak w kółko ta sama osoba sprzedaje, a wszyscy myślą że cześci są warte nie wiadomo ile :roll:

Rama czy nowa czy nie warta jest tyle co Texas napisał. Za 2x wiecej kupisz niemal kompletną ramę.
Było bodajże grudniu ogłoszenie na nową (lub odnowioną) ramę WFM z 1956 roku. Startował od 850, a jakoś niedawno widziałem dalej wisiała za 500. Więc bez podnietki, golas bez wahacza nawet nie jest wiele wart. Ja szukając ram do zbudowania kiedyś czegoś tam na tą bym nawet nie spojrzał. Chyba, że poniżej 100 i max 30m od chaty to może...
"Jak się dba to się i jedzie, jak się nie dba to się nie będzie jechało"

classicauto
Posty: 14
Rejestracja: 2015-03-22, 17:05
GG: 0
Moje maszyny: wsk, komar, mz, pannonia
Lokalizacja: Staszów
Kontaktowanie:

Re: Nowa rama WSK czy WFM?

Post autor: classicauto » 2017-02-28, 17:32

E szkoda, przenoszę temat do działu "SPRZEDAM": Nowa rama do WFM, nieużywana bez grama rdzy nie spawana w oryginalnym kolorze oczywiście metka cena 100zł + transport na terenie Polski. Żartuje.

Jak przyjdzie muszę sprawdzić nr ramy ale z tego co dzisiaj rozmawiałem z byłym właścicielem nie mógł znaleźć tego numeru.
Wysłana została rano i tylko czekać na listonosza.

Texas Ranger
Posty: 1444
Rejestracja: 2014-06-30, 12:40
GG: 0
Moje maszyny: szukam WSK Lelek
Lokalizacja: Chrzęsne
Kontaktowanie:

Re: Nowa rama WSK czy WFM?

Post autor: Texas Ranger » 2017-02-28, 21:10

A czym się tu podniecać? Ramy na dobrą sprawę i tak nie widać, a starą jeśli nie jest pogięta/pocięta można bez problemu naprawić. Co innego np silnik, koła, kanapa, czy też lampa, w naprawę których trochę trzeba zainwestować. Więcej zapłaci, tak jak napisał Adam_Ga, ktoś napalony, kto buduje nówkę sztukę, tylko ja osobiście nie widzę w tym za bardzo sensu.

Awatar użytkownika
Adam_Ga
Posty: 1324
Rejestracja: 2011-10-16, 17:51
Moje maszyny: 125 & 175 & 350
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Nowa rama WSK czy WFM?

Post autor: Adam_Ga » 2017-02-28, 21:29

Tymbardziej że jak chcesz moto zrobić żeby wyglądał na stary to malujesz w półpołysku, kanapę robisz ze skóry z odzysku i nowe moto wyglada jakby stało 50 lat przy kaloryferach.
"Jak się dba to się i jedzie, jak się nie dba to się nie będzie jechało"

classicauto
Posty: 14
Rejestracja: 2015-03-22, 17:05
GG: 0
Moje maszyny: wsk, komar, mz, pannonia
Lokalizacja: Staszów
Kontaktowanie:

Re: Nowa rama WSK czy WFM?

Post autor: classicauto » 2017-02-28, 22:52

Kolega składa shl i 150 tylko na nowych częściach, ja osobiście dwuramówkę na nowych i co najważniejsze na wszystko mam metki.
Znam też kilka innych osób co, mają potężne kolekcje i też tak robią a wcale nie udzielają się na forum.

Widzę że wszystkie fora są takie same, pojawi się ktoś nowy z czymś ciekawym to jest "be".
Przed chwilą poszedł nowy błotnik do lelka za 370zł bo ktoś nie umiał pomalować go przy swoim motorze? Ktoś kupił oponę z 58r za 400zł, chyba nie wie że nowe w sklepie kosztują 80zł. A nowe fabrycznie ramy są po 200zł?

Texas Ranger można kupić pogiętą ramę, pospawać poszpachlować - ALE NIE BĘDZIE TO NOWA Z METKĄ....
Dyskusja i wypowiedzi typu "a może ktoś da 100 czy 300 bo ja bym nie dał, bo mi nie potrzebna, po co to komuś innemu?" nie ma sensu i uraża w Waszą inteligencję nie takiej odpowiedzi oczekiwałem

Chciałem poznać realną wartość, ale takie coś ciężko wycenić bo takie ramy nie pojawiają się co tydzień w ogłoszeniach i ciężko powiedzieć coś na temat kwot. Macie większe doświadczenie siedzicie w tym dłużej, obserwujecie cały czas portale więc myślałem że
co więcej się dowiem.

matitima1985
Posty: 283
Rejestracja: 2011-10-09, 16:32
GG: 0
Moje maszyny: wfm 58r
wsk MO6 Z2 2Xzak
komar 64r
Lokalizacja: Laski
Kontaktowanie:

Re: Nowa rama WSK czy WFM?

Post autor: matitima1985 » 2017-02-28, 23:36

Ja cos takiego sprzedalem za 300 zl. Bylo to jakies 4 lata temu. Wystawilem na allegro na kt i sprzedala sie po okolo 2 tygodniach. Patrzac jak ceny poszly do gory to pewnie tysiaca ktos da.

Texas Ranger
Posty: 1444
Rejestracja: 2014-06-30, 12:40
GG: 0
Moje maszyny: szukam WSK Lelek
Lokalizacja: Chrzęsne
Kontaktowanie:

Re: Nowa rama WSK czy WFM?

Post autor: Texas Ranger » 2017-03-01, 09:25

Wcale nie uważam, że opcja "nówka sztuka" jest "be", po prostu mnie coś takiego nie kręci. Fajnie zobaczyć taki okaz, ale mi frajdę sprawia jazda motocyklem zabytkowym. Jeśli tego nie zrozumiałeś to chyba coś nie bardzo jest z Twoją inteligencją, ale za bardzo odbiegasz od tematu.
Ty też nie wiesz co stoi w garażach osób odpisujących, więc nie wiem po co poruszyłeś tą kwestię.
Jeśli chcesz się utwierdzić w przekonaniu, że ta rama jest warta kupę kasy, to pytaj w takim razie tych "kilka innych osób co, mają potężne kolekcje i też tak robią a wcale nie udzielają się na forum", a które przecież sam znasz.
Reasumują, dla mnie taka rama jest warta max.300 zł.

classicauto
Posty: 14
Rejestracja: 2015-03-22, 17:05
GG: 0
Moje maszyny: wsk, komar, mz, pannonia
Lokalizacja: Staszów
Kontaktowanie:

Re: Nowa rama WSK czy WFM?

Post autor: classicauto » 2017-03-01, 11:08

Texas Ranger miałem nie ciągnąc tej dyskusji ale Ci odpowiem: Naucz się czytać ze zrozumieniem!
Nie obchodzi mnie ile dla Ciebie jest warta ta rama, tylko Twoje zdanie na temat jej wartości rynkowej. Widzę że nie bardzo rozumiesz o co chodzi.

Jakby Ci to wytłumaczyć prościej.... Np Twoja WSK kosztuje na allegro 4000zł i takich samych jest kilkanaście szt, dla Ciebie jest bezzcenna, a dla mnie to motor za 1000zł bo tyle jest dla mnie max warty. I co ma z tego wnikać? Że wszystkie są warte 1tyś zł, czy za taki motor średnio trzeba zapłacić ok 4tyś?
Nie wiem nie potrafię prościej wytłumaczyć Ci na czym polega średnia wartość.

Co innego gdyby 30 innych osób napisało że taka fabrycznie nowa rama to koszt 300 i pisali by że takie schodziły na aukcjach po ok 300zł wtedy dokładnie wiem ile jest warta i ile przepłaciłem:)

Nie chciałem nikogo obrazić, tylko uzyskać trochę informacji, mam w kolekcji ok 10 WSK ale nie mam takiej dużej wiedzy technicznej co niektórzy na forum. A nie będę jeździł z ramą po całej Polsce i robił z siebie idioty, dlatego postanowiłem wrzucić zdjęcia i podzielić się z Wami odkryciem, nieczęsto można takie coś kupić. Mi osobiście zupełnie jest niepotrzebna ale jako fan wski musiałem ją mieć chociaż na chwilę.

Awatar użytkownika
Adam_Ga
Posty: 1324
Rejestracja: 2011-10-16, 17:51
Moje maszyny: 125 & 175 & 350
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Nowa rama WSK czy WFM?

Post autor: Adam_Ga » 2017-03-01, 14:01

@classicauto, wycieczki osobiste o inteligencji czy innych kolekcjonerach są nie na miejscu. Nikt nie mówi że jesteś BE, jak sama nazwa wskazuje to jest forum i każdy wyraża swoje zdanie. Nie rozumiem twojego oburzenia że ktoś nie zgadza się z Twoją opinią.

Kontynuowanie dyskusji nie na temat będzie skutkowało zamknięciem tematu.

Co do tej nowej ramy to jest to rzeczywiście fajny okaz, ale jeśli pytasz o wartość to odpowiedź jest zawsze taka sama:
"jest to warte tyle ile zapłaci kupujący"

Moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać, jest takie:
WSK to nie Indian, czy ją odbudujesz ze złomu czy złożysz z nowych części jej wartość będzie podobna. Skoro tak przeglądasz ogłoszenia to zapewne widzisz że WSK w cenach +/- 10,000 stoją latami. To jeszcze nie czas na takie ceny.
Piszesz o metkach, no OK ale na jaką cholere mi metka? Składam motocykl nie mebel z IKEA...
Podsumowując, dla mnie ta tama jest warta tyle ile każda inna w dobrym stanie (waymajająca tylko malowania) i czy ma metkę, jest w fabrycznym papierze czy ma podpis Gomułki to mi nie robi. Może ktoś nawiedzony ją kupi za tysiąc, wtedy życzę powodzenia w szukaniu pozostałych części w tym kolorze, w podobnym stopniu zużycia i odcieniu lakieru.

W każdym razie, jak już rama dotrze do Ciebie to wstaw proszę zdjęcia.
"Jak się dba to się i jedzie, jak się nie dba to się nie będzie jechało"

Texas Ranger
Posty: 1444
Rejestracja: 2014-06-30, 12:40
GG: 0
Moje maszyny: szukam WSK Lelek
Lokalizacja: Chrzęsne
Kontaktowanie:

Re: Nowa rama WSK czy WFM?

Post autor: Texas Ranger » 2017-03-01, 14:11

Dziękuję, że podzieliłeś się z nami tym odkryciem.
Skoro 2 osoby napisały Ci, że ta rama jest warta 3 stówy i nie masz innej oceny, przynajmniej na chwilę obecną, to nie ma znaczenia czy wskazałem wartość "dla mnie", czy też wartość rynkową, bo średnia i tak wychodzi 300zł. Swoją drogą chętnie bym poznał opinię nt jej wartości "osób co, mają potężne kolekcje i też tak robią a wcale nie udzielają się na forum". Wcale nie musisz jeździć do tych osób osobiście, bo skoro je znasz to może by Ci wycenili na podstawie powyższego opisu i zdjęć wysłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail). Jakbyś się dowiedział czegoś ciekawego, to proszę o umieszczenie takowej informacji, może ktoś kiedyś też trafi na taką okazję.

Awatar użytkownika
daroohd
Posty: 2305
Rejestracja: 2013-06-03, 18:58
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Lelek.
Lokalizacja: Skała

Re: Nowa rama WSK czy WFM?

Post autor: daroohd » 2017-03-01, 15:38

Podzielam zdanie kolegów rama jest tyle warta ile ktoś da ale kokosów nie ma się tez co spodziewać realna cena ok 800~1000 zł, na półkę tego nie postawisz, no i więcej by była warta umęczona ale z nowym dowodem rejestracyjnym i umową.
Rarytas fajny ale części do Lelków sportów są bardziej poszukiwane i stad takie ich ceny. Błotnik do lelka z mocowaniami nowy za 370 to była niezła okazja.

classicauto
Posty: 14
Rejestracja: 2015-03-22, 17:05
GG: 0
Moje maszyny: wsk, komar, mz, pannonia
Lokalizacja: Staszów
Kontaktowanie:

Re: Nowa rama WSK czy WFM?

Post autor: classicauto » 2017-03-02, 21:39

Coś więcej na podstawie nr ramy?
http://allegro.pl/wfm-nowa-nieuzywana-r ... 97307.html zobaczymy ile jest warta
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
yazimoo
Posty: 560
Rejestracja: 2014-03-11, 21:11
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06 58'
WSK 125 73'
WFM M06 59'
Lokalizacja: Dynów
Kontaktowanie:

Re: Nowa rama WSK czy WFM?

Post autor: yazimoo » 2017-03-02, 23:17

Tak jak pisałem, rama do WFM z silnikiem S34

Awatar użytkownika
Adam_Ga
Posty: 1324
Rejestracja: 2011-10-16, 17:51
Moje maszyny: 125 & 175 & 350
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Nowa rama WSK czy WFM?

Post autor: Adam_Ga » 2017-03-03, 00:16

Moja S34 ma numer coś koło 540xxx z tego co pamiętam. Jedna z ostatnich sztuk, bo nie kojarzę innego kompletnego moto z wyższym numerem.

Ciekawi mnie metka WSK, mogło być tak ze ta rama została po zakończeniu produkcji WFM i poszła jako część zamienna do polmozbytu.

Rama faktycznie w świetnym stanie! Ciekawe do jakiej kwoty dojdzie licytacja, choć podtrzymuję moją ocenę wartości.
"Jak się dba to się i jedzie, jak się nie dba to się nie będzie jechało"

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości