Zbiornik "łezka"

podwozie - nadwozie
Awatar użytkownika
kwadrat49
Posty: 369
Rejestracja: 2015-01-26, 20:12
GG: 0
Moje maszyny: WSK175 ,BMW 1200,SUZUKI KATANA 650,ETZ 251,SUZUKI GS650
Lokalizacja: POLSKA ,BOCHNIA
Kontaktowanie:

Re: Zbiornik "łezka"

Post autor: kwadrat49 » 2019-02-01, 11:33

jjaworskyy pisze:
2019-02-01, 10:16
kwadrat49 pisze:
2019-02-01, 09:46
daroohd pisze:
2017-08-04, 14:53
Zdjęcie z netu w opisie było od 1 właściciela stan ideał.
Daro masz moze wiecej zdjec ? chodzi mi o zdjecia drugiej strony motocykla.
Daroo ostatnio jest bardziej aktywny na grupach niż tutaj na forum :)
A szkoda bo to zacny użytkownik forum .

Czankete ,dzięki
Nie dopatrzyłem tego.
Pozdr.

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Zbiornik "łezka"

Post autor: Savier » 2019-02-02, 14:56

Wojtek, mówisz o WSK w kolorze sraczki :D :D.
280597353_2_1000x700_wsk-m06b3-brazowa-tylko-300-sztuk-dodaj-zdjecia.jpg
Tutaj jest fajna mieszanka.
https://sprzedajemy.pl/wsk-175-oryginal ... nr55289245
wsk-175-oryginal-krzywin-485418864.jpg
wsk-175-oryginal-krzywin-sprzedam-485418863.jpg
wsk-175-oryginal-krzywin-485418862.jpg
wsk-175-oryginal-pozostale-wsk-krzywin-485418861.jpg
wsk-175-oryginal-krzywin-485418860.jpg
A tutaj inne, które kiedyś znalazłem:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
WojtekW
Posty: 171
Rejestracja: 2015-04-16, 21:04
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 125 WSK M06B3 PAK WSK M21W2 WSK M21W2 KOBUZ
Lokalizacja: Świnoujście
Kontaktowanie:

Re: Zbiornik "łezka"

Post autor: WojtekW » 2019-02-02, 17:23

:lol: Sawier dałeś idealne zdjęcia i jest to najlepsze porównanie tej pomarańczowej z tą czarną z postu wyżej, prawie kalka, no i jak "znawcy" też się wszystko zgadza ;D można napisać że stan fabryczny nie kombinowana i podobne bzdety. Ale tak jak wyżej napisałem, niema wzorca fabrycznego, nie istnieje, więc ktoś napisze że "fabryczny kundel" lub "fabryczny ulep", dobry przykład, aby zakończyć te wszystkie opowieści, kto ma racje a kto jej nie ma, bo nie da się, moim zdaniem ( i oczywiście możecie się z nim nie zgodzić, najlepiej mieć swój pogląd ). A i zdjęcie tej brązowej na samej górze, tak to o taki kolor chodziło, tyle że M21 W2 175 cc OCHYDA ale jaka teraz cenna dla kolekcji bo całe szczęście nie wyszło tego dużo więc cenna jak Perkoz z ostatnich aukcji :D Wracając jednak do głównego wątku tematu. Czarne malowanie baku "łezka" dla mnie najlepsze.

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1292
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: Zbiornik "łezka"

Post autor: czankete » 2019-02-02, 17:23

...taką "sraczkowatą" oryginalną trójkę ma mój sąsiad - kupił tej zimy w pakiecie z innym sprzętem - sprzedający twierdził, że to wersja "wojskowa" :lol: ...

...mam też czarną "czwórkę" z '78 - podobną jak na zdjęciach Saviera z tym, że kolanko kanciaste, zbiornik łezka z kalkomanią, boczki metalowe duże bez emblematów, silnik 060, obręcze malowane, stopka centralna nowego typu, chorągiewki bez mocowań kierunków, cynkowane dźwignia zmiany biegów i kopniak ;-) ...

Awatar użytkownika
WojtekW
Posty: 171
Rejestracja: 2015-04-16, 21:04
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 125 WSK M06B3 PAK WSK M21W2 WSK M21W2 KOBUZ
Lokalizacja: Świnoujście
Kontaktowanie:

Re: Zbiornik "łezka"

Post autor: WojtekW » 2019-02-02, 17:43

czankete pisze:
2019-02-02, 17:23
...taką "sraczkowatą" oryginalną trójkę ma mój sąsiad - kupił tej zimy w pakiecie z innym sprzętem - sprzedający twierdził, że to wersja "wojskowa" :lol: ...

...mam też czarną "czwórkę" z '78 - podobną jak na zdjęciach Saviera z tym, że kolanko kanciaste, zbiornik łezka z kalkomanią, boczki metalowe duże bez emblematów, silnik 060, obręcze malowane, stopka centralna nowego typu, chorągiewki bez mocowań kierunków, cynkowane dźwignia zmiany biegów i kopniak ;-) ...
Wojskowa "sraczka " ;D :lol: :hah: :what: :mad: dobre ! Sprawdzałeś czankete, jakie są gumy na tym twoim baku, te większe od M17 czy te mniejsze WSK , na tych zdjęciach co dał Savier to wydaje mi sie że tam są większe , Ja z większymi spotkałem się na bakach z lat 1975-77, dopiero na ostatnich miałem mniejsze , chyba zabrakło w magazynach starych zapasów z Gazeli.

picek
Posty: 749
Rejestracja: 2008-07-13, 13:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK, itp.
Lokalizacja: Zwoleń-Mazowieckie
Kontaktowanie:

Re: Zbiornik "łezka"

Post autor: picek » 2019-02-02, 19:06

WojtekW - zgadzam się z tobą że fabryczne wzorce nie istniały. Ale są pewnie schematy których fabryka się trzymała. Bo wcześniejsza (pomarańczowa wsk) to odmiana kobuz a te zdjęcia czarnej to M21W2. Ja nie łącze tych dwóch motocykli w jedną grupę. I tu Markus wspomniał o pewnych zasadach, które według mnie obowiązują w kobuzach (oryginalnych) a w zwykłych czwórkach jest całkowicie co innego.
Co do zamawiania motocykle przez GS i inne podmioty sprzedaży w Polsce to z moich informacji wynika że nikt z "dystrybutorów" nie miał wpływu co fabryka produkuje. I tylko większe okręgi i miasta "zasłużone" (uznawane za miasta nowoczesne i wzorcowe) otrzymywały motocykle w bogatszych wersjach. Nie było mowy o żadnym zamawianiu specyfikacji i kolorystyki. Dostawało się to co było. Na moim terenie mam to potwierdzone z osobami które pracowały wtedy, na szczeblu gminy jak i województwa. Taka miejscowość jak moja nie mogła dostać innych motocykli jak zwykła B3 lub ostatecznie W2. Wszystko co było na moim terenie nietypowego przyjechało z innych miast. (nietypowego czyli bąki dudki, kobuzy)

Awatar użytkownika
WojtekW
Posty: 171
Rejestracja: 2015-04-16, 21:04
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 125 WSK M06B3 PAK WSK M21W2 WSK M21W2 KOBUZ
Lokalizacja: Świnoujście
Kontaktowanie:

Re: Zbiornik "łezka"

Post autor: WojtekW » 2019-02-02, 20:18

picek pisze:
2019-02-02, 19:06
WojtekW - zgadzam się z tobą że fabryczne wzorce nie istniały. Ale są pewnie schematy których fabryka się trzymała. Bo wcześniejsza (pomarańczowa wsk) to odmiana kobuz a te zdjęcia czarnej to M21W2. Ja nie łącze tych dwóch motocykli w jedną grupę. I tu Markus wspomniał o pewnych zasadach, które według mnie obowiązują w kobuzach (oryginalnych) a w zwykłych czwórkach jest całkowicie co innego.
Tak prawda M21 W2 i M21 w2 " Kobuz" to dwie różne modele WSK i na pewno zasady były inne dla tych dwóch modeli. Mnie tylko chodziło o to że z tym pomarańczowym Kobuzem w opisach i na tylu zdjęciach i dalej w opisach i wspomnieniach właściciela zawarta jest taka ich,"prawda" że wygląd ten dzisiejszy tego motocykla jast taki sam jak w roku kiedy go właściciel kupił, a ja twierdzę że kupił ale na pewno troszkę inaczej wyglądał a to że to fabryczna nie zmieniana konfiguracja to w to niewierze i tyle. To samo jest z tą czarna zwykłą WSK M21 W2 nie jest tak jak w opisie no moim zdaniem i dlatego twierdzę że dobrze że to pokazał Savier.
picek pisze:
2019-02-02, 19:06
Co do zamawiania motocykle przez GS i inne podmioty sprzedaży w Polsce to z moich informacji wynika że nikt z "dystrybutorów" nie miał wpływu co fabryka produkuje. I tylko większe okręgi i miasta "zasłużone" (uznawane za miasta nowoczesne i wzorcowe) otrzymywały motocykle w bogatszych wersjach. Nie było mowy o żadnym zamawianiu specyfikacji i kolorystyki. Dostawało się to co było. Na moim terenie mam to potwierdzone z osobami które pracowały wtedy, na szczeblu gminy jak i województwa. Taka miejscowość jak moja nie mogła dostać innych motocykli jak zwykła B3 lub ostatecznie W2. Wszystko co było na moim terenie nietypowego przyjechało z innych miast. (nietypowego czyli bąki dudki, kobuzy)
No a w tym miejscu to nie zgadzam się z tobą w żadnym zdaniu. Twój opis tamtych lat jest typowy, ale niestety powiela nieprawdy i uproszczenia. To że nikt nie miał wpływu na to co produkuje fabryka, nie mógł mieć, bo fabryka produkowała Helikoptery, a właściwie Śmigłowce, a motocykle to uboczny produkt, ale znajdujący się w zakładzie zmilitaryzowanym produkującym na potrzeby różnych Armii i tu obowiązywały inne zasady niż np. w WFM czy SHL. czy jakimkolwiek innym zakładzie w PRL. Wszystkie dobre czasy dla produkcji motocykli w WSK to czasy od 1970 do 1978 dobre czasy inne zasady właściwie wszystko inaczej( może w innym miejscu to opiszę dokładnie, napiszcie w jakim dziale zróbcie nowy temat to wszystko wyjaśnię) . Sklepy GS czy Polmozbyt w małych miastach nie zamawiały DUDKÓW ,GILI,S1 S2 i tego wszystkiego " zmodyfikowanego" " ptactwa",bo nikt nie kupował tych modeli, lub niewiele było chętnych.Kupowano tylko jak nie dostało się Jawy, CZ, MZ, taka bieda namiastka, dobrego prawdziwego motocykla, lub ze względu na zasobność w portfelu. Tylko dlatego, a zamówić można było wszystko bez problemów, do 1978, potem to inne czasy.( może o tych ostatnich latach czyli 1981-1986 mówiły Ci te osoby) Ja jak i moi koledzy marzyliśmy o Jawach CZ, czy tak tu w moich stronach MZ-kach, a WSK to był obciach i bida z nędzą niestety, a Dudki i seria ptaków, to taka poprawiona troszkę nędza, namiastka, taki jak to się wtedy mówiło" wyrób czekoladopodobny". W Polmozbycie na starym mieście w Poznaniu w 1981 roku za szybą wystawową stał DUDEK I LELEK czyli sporo lat po skończeniu produkcji tych serii. A za CZ Jawą MZ-ką w tym samym czasie stałem w kolejce od 1976 roku. A wracając do baku typu łezka są jakieś pytania ????

markus20x
Posty: 124
Rejestracja: 2015-09-24, 22:17
GG: 0
Moje maszyny: Kilka Polskich sprzętów
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:

Re: Zbiornik "łezka"

Post autor: markus20x » 2019-02-02, 22:30

Tak, pytanie do jakiego konkretnie modelu został zaprojektowany zbiornik tego typu i kiedy to dokładnie było?
Ja dla przykładu dodaje zdjęcie mojego Kobuza z pierwszej serii, wg nr. ramy jest on mniej więcej z marca 1974r.
kobuz0.jpg
W 74 wstawiano je jeszcze do pierwszych S2 na eksport, ale zastanawiam się do którego motocykla był on pierwotnie projektowany.

jeszcze jedno, w których latach występowały jakie kolory tego zbiornika?

czerwień meksykańska 74r.
yellow bahama 74-76r.
pomarańcz 75-78r.
czarny 76-77r.?
wiśniowy 76r.?

były jeszcze inne kolory?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2019-02-02, 23:10 przez markus20x, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
WojtekW
Posty: 171
Rejestracja: 2015-04-16, 21:04
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 125 WSK M06B3 PAK WSK M21W2 WSK M21W2 KOBUZ
Lokalizacja: Świnoujście
Kontaktowanie:

Re: Zbiornik "łezka"

Post autor: WojtekW » 2019-02-02, 23:07

markus20x pisze:
2019-02-02, 22:30
Tak, pytanie do jakiego konkretnie modelu został zaprojektowany zbiornik tego typu i kiedy to dokładnie było?
Ja dla przykładu dodaje zdjęcie mojego Kobuza z pierwszej serii, wg nr. ramy jest on mniej więcej z marca 1974r.
kobuz0.jpg
W 74 wstawiano je jeszcze do pierwszych S2 na eksport, ale zastanawiam się do którego motocykla był on pierwotnie projektowany.
Piękny Kobuz najlepsza konfiguracja,( pierwsza i najwłaściwsza dla tego modelu), piękna lampa przednia z krótkim metalowym kominkiem , boczki głębokie, osłona łańcucha pełna, kierunki bombki, no wszystko tu gra, Gumy duże od M17, znaczek Mewa przykręcany w jasnej oksydzie ( napisz czy mewy na znaczkach po dwóch stronach masz prawą i lewą ? ) kolor błotników trochę mi nie pasuje, uznaję że mogło tak być, bo jest takie zestawienie fabryczne w kodzie kolorów. Ogólnie to najpiękniejsza wersja Kobuza . Wracając do baku ja uważam że jest to najwłaściwsze zestawienie baku i całości. We wcześniejszych latach nie ustaliłem, żeby coś takiego innego istniało ( inna wersja i model WSK-i) wiec zakładam że ten bak własnie dla tej wersji i konfiguracji Kobuza był specjalnie zrobiony, to jego bak i dla niego. Dopiero po wizualnym sukcesie tego zestawienia , sadzę że po MTP w Poznaniu z roku 1974 lub 1975 można zobaczyć inne wersje i modele WSK z tymi bakami, i pewno że takie ładne, to zaadoptowane do modeli najczęściej WSK-ch na Export. Mam kobuza 1975 taki jak Twój, ale mój ma jasne błotniki i nie miał osłony pełnej na łańcuch , a kierunki to niestety miałem już aluminiowe. Mojego odkupiłem z okolic Katowic od drugiego właściciela, młodego chłopaka, który kupił go od elektryka dyżurnego z kopalni . Ten górnik dostał go na talon jako motocykl służbowy , więc zakładam że osłony łańcucha zdjął, a bombki kierunkowskazów zamienił na aluminiowe z nieznanych mi powodów, ( możliwe że połamał to wymieniono mu w Polmozbycie).

markus20x
Posty: 124
Rejestracja: 2015-09-24, 22:17
GG: 0
Moje maszyny: Kilka Polskich sprzętów
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:

Re: Zbiornik "łezka"

Post autor: markus20x » 2019-02-02, 23:31

Emblematy na zbiorniku mam oba takie same, czyli prawe. Kolorystyka jak i wyposażenie jest 1do1 tak jak wyszedł z fabryki. W temacie o Kobuzie opisałem kiedyś ten model, jest też tam zdjęcie w wyższej rozdzielczości oraz zdjęcia oryginałów:
viewtopic.php?f=9&t=36&start=440
(zdjęcie z hostingu wystarczy otworzyć w nowym oknie, żeby było w wysokiej rozdzielczości)

Jak do tej pory mój Kobuz ma najniższy nr ramy jaki spotkałem w WSK z tym zbiornikiem(S01349xxx), i jest o jakieś 8k niższy od S2 eksportowej jaką do tej pory widziałem, więc prawdopodobnie Kobuz w pierwszym zamyśle miał być wyposażony w ten typ zbiornika. Ale jeśli ktoś ma jakieś inne info, to z chęcią o tym poczytam.

Awatar użytkownika
WojtekW
Posty: 171
Rejestracja: 2015-04-16, 21:04
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 125 WSK M06B3 PAK WSK M21W2 WSK M21W2 KOBUZ
Lokalizacja: Świnoujście
Kontaktowanie:

Re: Zbiornik "łezka"

Post autor: WojtekW » 2019-02-02, 23:47

Prawe - czyli mam znaczek prze sobą i patrząc na znaczek dziób mewy w prawo skierowany tak ? Mam dużą kolekcje znaczków prawych i lewych i w takiej oksydzie jasnej też, to możesz zdobyć mewę lewą . A wracając do baku i Twojego motocykla piękny egzemplarz gratulacje . No i się pomyliłem z moim kobuzem ja mam z 1976 roku akurat niestety i numery1606xxx. Tak sprawdziłem na większym zdjęciu masz mewę prawą, więc ponawiam propozycje mogę zamienić Ci na jeden w takiej oksydzie lewy. Co do zestawienia kolorów WSK Kobuz. to oprócz całej czarnej, to spotykałem tylko trzy wersje, czerwony jasny kod 63 ( pomarańcz), błękitny kod 53,( widziałem tylko na zdjęciach nigdy w naturze ) no i Yellow Bahama , widziałem tylko jeden jedyny raz, a to co na zdjęciach, to nie bardzo zgodne. Te tylko trzy zestawy podaje katalog wyrobów z 1977 jeśli masz, to nr karty 2.1-77/1. Ten kolor, tak zwana czerwień meksykańska widywałem na oczy jak to się mówi, ale w latach 1980 na motocyklu M21 W2 Dudek, mojego sąsiada, dostał tego dudka od Stryja jakiegoś "szychy" ze Świdnika, dlatego dopuszczam że ten Twój może mieć fabrycznie takie malowanie, tyle że się bardzo ciesz bo to super rzadkość. A tak na marginesie zestawienia w katalogach oczywiście są zgodne ze specyfikacją, ale jak to z WSK bywają i inne . :lol:
Ostatnio zmieniony 2019-02-03, 00:15 przez WojtekW, łącznie zmieniany 1 raz.

markus20x
Posty: 124
Rejestracja: 2015-09-24, 22:17
GG: 0
Moje maszyny: Kilka Polskich sprzętów
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:

Re: Zbiornik "łezka"

Post autor: markus20x » 2019-02-03, 00:03

Dziękuję:) Tak dziób mewy w prawo, mam też takie emblematy prawe i lewe, ale przy Kobuzie miałem takie więc je zostawiłem.
Ty prawdopodobnie masz Kobuza pomarańczowego z dużym licznikiem przy tym numerze ramy z tylną lampa nowszego typu? Kolor błotników szary czy "maślany"?

picek
Posty: 749
Rejestracja: 2008-07-13, 13:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK, itp.
Lokalizacja: Zwoleń-Mazowieckie
Kontaktowanie:

Re: Zbiornik "łezka"

Post autor: picek » 2019-02-03, 00:04

WojtekW temat zamówień motocykli omówimy innym razem - jak założysz temat oddzielny.
Zbiornik łezka był dedykowany do kobuza (kredyt gierka zrobił swoje) - na najstarszych zdjęciach widać tylko kobuza z takim zbiornikiem, zresztą do niego powstały również boczki
Co do występowania kolorów
to poprawka z czarnym kolorze - mam kobuza z 75roku w takim wydaniu.
czerwony kolor mógł też być w 75-
wiśnia tylko 76 i to w krótkim okresie.
z 76 mam kobuza z chromowanymi błotnikami - to mogła być inwencja jakiegoś pracownika, nie widziałem takiej wersji nigdzie na zdjęciach.

Awatar użytkownika
WojtekW
Posty: 171
Rejestracja: 2015-04-16, 21:04
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 125 WSK M06B3 PAK WSK M21W2 WSK M21W2 KOBUZ
Lokalizacja: Świnoujście
Kontaktowanie:

Re: Zbiornik "łezka"

Post autor: WojtekW » 2019-02-03, 00:32

picek pisze:
2019-02-03, 00:04
WojtekW temat zamówień motocykli omówimy innym razem - jak założysz temat oddzielny.
Zbiornik łezka był dedykowany do kobuza (kredyt gierka zrobił swoje) - na najstarszych zdjęciach widać tylko kobuza z takim zbiornikiem, zresztą do niego powstały również boczki
Co do występowania kolorów
to poprawka z czarnym kolorze - mam kobuza z 75roku w takim wydaniu.
czerwony kolor mógł też być w 75-
wiśnia tylko 76 i to w krótkim okresie.
z 76 mam kobuza z chromowanymi błotnikami - to mogła być inwencja jakiegoś pracownika, nie widziałem takiej wersji nigdzie na zdjęciach.
Też sadzę że można założyć temat w innym miejscu tyle ze gdzie ???? żeby nie narobić większego bałaganu niż jest, a jest taki że aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Napisałeś nowy temat o zawieszaniu Kos i nie można nadążyć z wpisami taki tam natłok postów :evil: :evil: :evil: Ja zadałem moim zdaniem bardzo ważne zapytania i chęć opisu o przełącznikach Perkoza i też nic. I duxxa dlada i tyle. :x Wracając do kolorów Kobuza wiśniowego nie widziałem, to nie wypowiem się. Mam też bardzo ciekawego kobuza 1975 z przełączaniami od Perkoza i innym bakiem, długo o niego zabiegałem, ale muszę go złożyć, bo Kupiłem go parę lat temu i przyszedł do mnie na palecie i rozłożony. Niestety w kolorze nie oryginalnym i jak będę usuwać ten cud-miód metalik z niego to może wyjdzie ze to wiśnia bo mam taką nadzieje . Ze zdjęcia jakie są na necie i w książce G.Doroby kolega od Reklamy i spec od fotografii przetwarzał mi te czarno-białe zdjęcia i twierdził że po odcieniu to możliwe że kolor to coś do wiśni lub ciemnoczerwony lub bordowy więc może, będę robić to w marcu to się okaże.

picek
Posty: 749
Rejestracja: 2008-07-13, 13:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK, itp.
Lokalizacja: Zwoleń-Mazowieckie
Kontaktowanie:

Re: Zbiornik "łezka"

Post autor: picek » 2019-02-03, 10:32

wiśniową kupił kolega rafał z radomia -temat jego jest na forum.
wiśniowa posiadam ja od pierwszego właściciela którą wyremontowałem (zostawiłem boczki w oryginalnym kolorze i leżą na półce) a drugą zakupiłem koło nowegosącza która stoi w oryginalnym kolorze. Wszystkie są zbliżone bardzo numerami ramy.
wydaje mi się że jeszcze ktoś z forum miał wiśniową i mam nadzieje że twoja też okaże się ciekawym egzemplarzem.

stachu624
Posty: 112
Rejestracja: 2016-02-07, 22:45
GG: 0
Moje maszyny: Wsk z2 1960
Wsk 1958
Shl m11 1966
Jawa 250 1960
Lokalizacja: Skoczów
Kontaktowanie:

Re: Zbiornik "łezka"

Post autor: stachu624 » 2019-02-03, 11:36

może to nie temat i kobuzie z 1977 ale posiadam takiego od pierwszego właściciela w pełnym oryginale mogę dać zdjęcia jeśli kogoś będzie interesowało.
Wojtekw dawno nie czytało mi się tak fajnie postów widzę że masz duża wiedzę .

Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 1883
Rejestracja: 2016-07-30, 07:00
GG: 0
Moje maszyny: WSK Kos
WSK Z2
WSK L
Komar Sport
Komar 2350
Motorynia
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Zbiornik "łezka"

Post autor: Kosa » 2019-02-03, 13:28

Jak już ćwiczymy ten temat to bardzo mnie kusi, żeby walnąć "łezkę" na czarno i wpakować do Kosa - wyglądałby o wiele lepiej. Potem w chwili słabości konsola, lampa i Kraska jak się patrzy:)

halcik
Posty: 2230
Rejestracja: 2015-11-30, 09:25
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOS 85 i inne
MZ ES 250/2 i inne
WFM OSA M52 i M50
Lokalizacja: Kutno
Kontaktowanie:

Re: Zbiornik "łezka"

Post autor: halcik » 2019-02-03, 14:49

Też czasami o tym myślę, robiłem nawet przymiarki.

Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 1883
Rejestracja: 2016-07-30, 07:00
GG: 0
Moje maszyny: WSK Kos
WSK Z2
WSK L
Komar Sport
Komar 2350
Motorynia
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Zbiornik "łezka"

Post autor: Kosa » 2019-02-03, 15:51

Powstrzymuje mnie cena konsoli z kontrolkami - moim zdaniem sporo za drogo...

Awatar użytkownika
WojtekW
Posty: 171
Rejestracja: 2015-04-16, 21:04
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 125 WSK M06B3 PAK WSK M21W2 WSK M21W2 KOBUZ
Lokalizacja: Świnoujście
Kontaktowanie:

Re: Zbiornik "łezka"

Post autor: WojtekW » 2019-02-04, 12:02

Kosa pisze:
2019-02-03, 13:28
Jak już ćwiczymy ten temat to bardzo mnie kusi, żeby walnąć "łezkę" na czarno i wpakować do Kosa - wyglądałby o wiele lepiej. Potem w chwili słabości konsola, lampa i Kraska jak się patrzy:)
Nie Kraska tylko Kobuz, tyle tylko że z przedprodukcyjnej konfiguracji, można to sobie zobaczyć w Ilustrowanej historii WSK G. Doroby str. 43 rys. 246, tylko że ten ma zbiornik trójdzielny obrobiony na gładko na górze i nie ma jeszcze konsoli, Ja widziałem zdjęcia takiego ze zbiornikiem łezka i z konsolą, lampa krótka nowego typu miał, to w swoim segregatorze pewien starszy pan na zlocie WSK w 2008 lub 2009 . Niestety wtedy nie wyłapałem, kto to był z nazwiska i niestety nie byłem od tamtych lat w Świdniku. No i czarny bak najlepiej dla mnie" gra" :D w WSK-ach.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości