Średnica osi wahacza b3

podwozie - nadwozie
Odpowiedz
konkret
Posty: 8
Rejestracja: 2017-09-20, 15:01
GG: 0
Moje maszyny: M06B3
Kontaktowanie:

Średnica osi wahacza b3

Post autor: konkret » 2018-01-15, 12:53

Cześć, składam sobię b3 z 75 roku i wychodzi na to, że rama krzywa, patrzę patrzę i nie widzę gdzie, a im dłużej się przyglądam tym mniej widzę. Ktoś mi podpowiedział, że to może wahacz krzywy, no i wpadłem na pomysł, założyłem wahacz odwrotnie, tak do góry nogami żeby sprawdzić i żeczywiście krzywy. I treraz moje pytanie, tyle się naczytałem jak to ciężko wyjąć oś wahacza a u mnie przelatuje jak F-16. Średnica osi 18mm, średnica otworu w ramie 19mm, czy mam założony inny wahacz niż potrzeba? Wahacz jest ten nowszego typu a tulejki w nim pasują pod tą oś którą posiadam. Czy może powinien być tam wahacz ten z wytłoczki ?

konkret
Posty: 8
Rejestracja: 2017-09-20, 15:01
GG: 0
Moje maszyny: M06B3
Kontaktowanie:

Re: Średnica osi wahacza b3

Post autor: konkret » 2018-01-17, 16:54

Dopytam jeszcze o tulejki wahacza. Mam wachacz nowszego typu i tulejki są w nim te poliamidowe wbite od zewnątrz tzn. kołnierzem od srtony zewnętrznej, tulejki są stare wyglądają na oryginalne. Czy tak ma być, czy mają być wciśnięte od wewnątrz tak jak w tym wahaczu starszego typu, jak to jest na rysunku z książki ?

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości