Amortyzator tylny dwuramówka - poprawne zamocowanie

Odpowiedz
Awatar użytkownika
andrew724
Posty: 89
Rejestracja: 2011-10-12, 19:42
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06-64; simson s51
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontaktowanie:

Amortyzator tylny dwuramówka - poprawne zamocowanie

Post autor: andrew724 » 2012-06-16, 13:32

Witam,
poszukuję informacji odnośnie poprawnego zamocowania tylnego amortyzatora w modelach dwuramowych. Pisałem o tym już w moim wątku, ale myślę że ten temat może być również poruszony w tym dziale. Po malowaniu, chromach i wymianie uszczelnień zapomniałem jak obrócić względem osi górną i dolną część amortyzatora i od której strony w górnym mocowaniu wsunąć tulejkę z kołnierzem. W dwuramówkach końcówki amorków służące do zamocowania są tak przefrezowane że nie są w osi wahacza. Montując amorek sprawdziłem że dolna część musi być tak ustawiona żeby wystawała bardziej na zewnątrz bo odwrotnie łańcuch ocierałby o amorek. Problem miałem z zamocowaniem góry i chyba zrobiłem tak jak jest na rysunku poniżej. Zastanawiałem się jak powinno być obrócone górne mocowanie względem osi? Ma być wysunięte bardziej w lewo czy w prawo (względem osi amortyzatora)? No i do tego od której strony ma być wsunięta tuleja z kołnieżem? Kołnież ma zwiękaszać wysunięcie od osi czy niwelować? Zamontowanie takie jak na rysunku pozwoliło na większe schowanie się do wewnątrz górnego kielicha przez co mniej wystaje na zewnątrz i nie będzie przeszkadzał pasażerowi.
amortyzator (2).jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości