Jaki wymiar kulek w misce główce ramy?

Odpowiedz
Awatar użytkownika
jimmi1206
Posty: 44
Rejestracja: 2007-07-22, 17:41
GG: 0
Lokalizacja: Pietkowo
Kontaktowanie:

Jaki wymiar kulek w misce główce ramy?

Post autor: jimmi1206 » 2007-09-09, 10:27

Mam taki problem wyczuwam luz ruszając widelcem w przód i tył tzn łożysko główki ramy jest roztłuczone czy ktoś mógł by mi powiedzieć jakie łożysko tam idzie dokładnie z oznaczeniami! I jeszcze jedno jest tez luz na teleskopach przednich i mam takie pytanie jak je rozbiorę to czy dadzą sie złożyć dodam ze z lewego cieknie olej i to dosyć mocno luz tez ma dość duży! Będę bardzo wdzięczny za pomoc!!

[ Komentarz dodany przez: Romano: 2007-09-09, 15:39 ]
Pisz trochę staranniej i używaj miękkich znaków bo rzeczywiście w twoim poście aż się czerwieniło , zanim wyślesz post jest przycisk pisownia dla sprawdzenia poprawności pisowni czy to tak ciężko wykonać ? ...... Rzeczywiście troszkę odpuściliśmy te rzeczy ale teraz DO WSZYSTKICH JEŻELI KTOŚ NOTORYCZNIE BĘDZIE KALECZYŁ JĘZYK POLSKI ZAROBI OSTRZEŻENIE
Ostatnio zmieniony 2007-09-09, 15:41 przez jimmi1206, łącznie zmieniany 2 razy.
WSK M06 B3 77r super maszyna

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: Alien » 2007-09-09, 12:20

Dlaczego każdy prosi od razu o dokładne oznaczenia? Rozbierz łożysko i zanieś jedną kulkę do sklepu rowerowego i dadzą Ci odpowiednie. teleskopy oczywiście da się złożyć, a skoro cieknie to z pewnością trzeba będzie wymienić simmeringi. Poszukaj bo jest dużo tematów o tym jak to zrobić.
Ostatnio zmieniony 2007-09-09, 15:42 przez Alien, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Wojtek » 2007-09-09, 13:22

W główce ramy są kulki 1/4 cala. Instrukcją jak rozebrać zawieszenie znajduje się w każdej książce o WSK oraz powtarza się na forum.
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

Fenix
Posty: 494
Rejestracja: 2007-01-30, 20:17
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOBUZ
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Post autor: Fenix » 2007-09-09, 15:16

Bede bardzo wdzieczny za pomoc!!
A ja bede ci bardzo wdzięczny, jakbyś zaczął pisać po polsku.
Bo ostatnio robi się na forum językowy WT!!! (jeśli nie znasz tego skrótu - to rozwinę go: wiejski tuning): nie powinno więc nikogo dziwić że o tych motorkach też zaczyna się mówić ponownie --> wiocha! I lekceważący ton niektórych "forumowiczów" nie powinien drażnić ani dziwić... :shock: Wiocha się robi na forum! Wiocha!
Drogi ADMINIE = zwróćże wreszcie na to uwagę.

Awatar użytkownika
Skinder
Posty: 2220
Rejestracja: 2007-03-22, 15:49
Moje maszyny: Perkoz 0001
Lokalizacja: Lubicz
Kontaktowanie:

Post autor: Skinder » 2007-09-10, 16:05

No więc ja na ten temat mam swoje zdanie. Kupiłem aluminiowe półki z rurą sterową bieżnią bez nakrętek. W między czasie kupiłem półki od WSK Kobuz z nakrętkami (jako ich dawca) i zacząłem zakładać kulki i tutaj coś było nie tak. W dolnej z tego co pamiętam weszło maksymalnie 16 kulek a w górnej 15 :shock: . No ale ok, wsuwam rurę sterową w główkę skręcam i jest luz tylko przód/tył. No to skręcam mocniej, nic to samo. Zdjąłem wszystko i poszedłem po moją półkę od WSK Kobuz i to co zobaczyłem mnie zszokowało - moja bieżnia do alu półki była w stanie krytycznym, kulki jeździły aż po ściance rurki. A stan bieżni od stalowych półek? Kupiłem używane a wyglądają o niebo lepiej niż moje z alu półek. Cały sęk w tym, że musiały być robione z kiepskich materiałów i jak każdy wie większy nacisk idzie na dolną bieżnie, jeszcze rzuciłem okiem na moją starą półkę potraktowaną szlifierką kątową i co widać? Zjechaną bieżnie. Dodam, że kulki były nowe, miski ramy w dobrym stanie i widać efekty. Jeżeli możesz to zrób zdjęcie swojej bieżni, jak tylko zdobędę aparat to zrobię wam zdjęcia i sami zobaczycie. Teraz muszę wytoczyć nową, w najgorszym wypadku zdejmę z kobuzowej półki.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości