Problem z przednim zawieszeniem - ściąga na prawo

Odpowiedz
Promo

Problem z przednim zawieszeniem - ściąga na prawo

Post autor: Promo » 2008-03-08, 20:41

Witam! Mam pewien problem.. Od dłuższego czasu wsk'e w czasie jazdy ściąga w prawo jak sie puści kierownice.. W żadnym wypadku moto nie było bite ani nic z tych rzeczy. Zauważyłem przy teleskopach, w miejscu gdzie wchodzą w te górne rury to mają nieproporcjonalny w około rowek. Tzn z prawej strony teleskop opiera sie już prawie na ściance rury a lewy teleskop ma jeszcze dużo miejsca do tej rury. Niedawno zauważyłem że przednie koło jest ubrudzone w oleju który okazał sie być wyciekiem z amorków. W czym moze leżeć przyczyna? Czy tam w srodku sa jakieś uszczelniacze? moze już sparciały i stąd zawieszenie ucieka na prawo? Wsk pójdzie na sprzedaz za niedługo i nie chciałbym żeby nowy właściciel obarczał mnie że moto był np bity :? Dzieki za odp!!

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Problem z przednim zawieszeniem. Wsk 125

Post autor: Wojtek » 2008-03-08, 22:26

Uszczelniacze są ale nie mają nic wspólnego ze ściąganiem podczas jazdy.
To że szklanki nie są idealnie równolegle z teleskopami nie znaczy że coś jest krzywe. Ona mają pewien luz i mogły się przekrzywić.
Sprawdź czy tylne koło nie jest przekrzywione. Może ono powoduje ściąganie. Jeśli motocykl ściąga w prawo to dokręć nakrętkę na prawej regulacji ustawienia koła.
Ewentualnie użyj jakiejś miarki i zobacz czy koło jest symetrycznie ustawione względem wahacza.
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

Promo

Re: Problem z przednim zawieszeniem. Wsk 125

Post autor: Promo » 2008-03-10, 20:40

Nic nie pomogło dociąganie nakrętki z tylniego koła. Z przodu widac nawet gołym okiem że koło jest niesymetryczne względem teleskopów. Co moge z tym zrobić? :(

Awatar użytkownika
ŻbiKu
Posty: 1624
Rejestracja: 2007-01-02, 22:10
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 KOBUZ CUSTOM 82`,
YAMAHA YZF 1000R THUNDERACE
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Re: Problem z przednim zawieszeniem. Wsk 125

Post autor: ŻbiKu » 2008-03-10, 21:23

Zobacz czy w przednim kole ktoś nie wsadził między koło a lagi jakiś podkładek. Tył z podkładkami odpada, jeżeli zębatki napędowe są ustawione w jednej linii. Może masz scentrowaną którąś felgę?

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości