Tulejka stała wchodzi luźno na lagę

Odpowiedz
kefa81
Posty: 12
Rejestracja: 2015-04-16, 18:30
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 KOS
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Tulejka stała wchodzi luźno na lagę

Post autor: kefa81 » 2016-10-10, 18:50

Cześć,
Mam dwa problemy przy składaniu zawieszenia przedniego w WSK 125 (KOS).
1. Gdy zakładam tulejkę stałą na lagę nieruchomą to jedna tulejka stała wchodzi na lagę po prostu luźno, tj. bez najmniejszego oporu. Nie jest tak, że jak ją założę i uniosę lagę do góry do tulejka spada, ale bez problemu można ją zdjąć. Druga tulejka na drugą lagę wchodzi całkiem ciasno. Przyznam, że gdy je kupiłem i przymierzyłem do lag, to obie wchodziły ciasno, nie wiem przez lato się jedna rozeszła.
Co z tym zrobić?
- nie przejmować się i założyć jak jest
- może użyć jakiegoś kleju aby tulejka nie spadała i trzymała się lagi...dobra, nie komentować głupi pomysł
- kupić nową
2. Gdy założę już tulejkę stałą na lagę nieruchomą a następnie próbuję włożyć całą lagę do golenia to znowu jedna tulejka nie chce wejść do końca golenia, tak jakby tulejka była za gruba. Druga tulejka wchodzi do lagi całkiem luźno do samego końca
Zmierzyłem szerokość obu tulejek i tak ok pół milemetra jest różnicy pomiędzy nimi? Co zrobić?
- oszlifować grubszą tulejkę papierem ściernym?
Na forum wyczytałem, że tak można zrobić, ew. oddać do tokarza.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 1883
Rejestracja: 2016-07-30, 07:00
GG: 0
Moje maszyny: WSK Kos
WSK Z2
WSK L
Komar Sport
Komar 2350
Motorynia
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Tulejka stała wchodzi luźno na lagę

Post autor: Kosa » 2016-12-05, 18:36

Panowie przyłączam się bo mam podobny problem: na jedną lagę tulejka nieruchoma wchodzi całkiem łatwo i bez problemu można ją wyjąć - przyklejać ją do lagi? Na tej samej ladze tulejka ruchoma chodzi z oporami - polerować lagę czy kombinować z tuleją? Dodam, że na drugiej ladze jest wszytko ok a są od jednego dawcy:)

kefa81
Posty: 12
Rejestracja: 2015-04-16, 18:30
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 KOS
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Tulejka stała wchodzi luźno na lagę

Post autor: kefa81 » 2018-03-20, 15:37

Zamówiłem nową tulejką, ale już "pod wymiar" do mojej lagi. Zawieszenie złożone. Temat do zamknięcia.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości