Noga nieruchoma z M06B3 do Bąka

Odpowiedz
X-B
Posty: 6
Rejestracja: 2008-06-25, 21:42
Moje maszyny: WSK M06B3 i WSK 125Diablo4
Kontaktowanie:

Noga nieruchoma z M06B3 do Bąka

Post autor: X-B » 2008-08-19, 14:11

Witam
czy noga nieruchoma z zawieszenia M06B3 pasuje do zawieszenia z Bąka?
Chodzi mi o ten element: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cf1 ... 9efbf.html" target="_blank

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Noga nieruchoma z M06B3 do Bąka

Post autor: Brat » 2008-08-20, 15:41

muszę Cię zmartwić ale nie podejdzie w bąku (czytaj: zawieszenie z aluminiowymi półkami) laga ta jest troszeczkę grubsza, zaś w B3 jest chudsza, wiec nie stety z przykrością powiem ze nie założysz taj lagi.

Budda znad morza

Re: Noga nieruchoma z M06B3 do Bąka

Post autor: Budda znad morza » 2008-08-25, 19:33

kapitangestykrzak pisze:muszę Cię zmartwić ale nie podejdzie w bąku (czytaj: zawieszenie z aluminiowymi półkami) laga ta jest troszeczkę grubsza, zaś w B3 jest chudsza, wiec nie stety z przykrością powiem ze nie założysz taj lagi.
Pomyliłeś się nie jest grubsza, tylko dłuższa. Grubość jest identyczna jak w standardowej WSK czyli 310mm, a długość nogi nieruchomej w Bąku jest o 350mm dłuższa niż standardowej , różnica w budowie jest taka, że tłoczysko w Bąku jest też dłuższe i ma tylko amortyzator dolnego odbicia ,nie ma zaś amortyzatora górnego odbicia, czyli tej szerokiej gumy założonej na nogę nieruchomą ( co ma miejsce w standardzie ) Noga nieruchoma jest też nawęglana i pokryta chromem. To chyba wszystkie różnice. Bez problemu możesz na aluminiowe półki założyć standardowe zawieszenie jednak będziesz miał je krótsze wiec cały motocykl inaczej będzie stał, no i nie masz chromu na nodze nieruchomej więc musiał byś to zabezpieczyć ochronnymi gumami od jawy np. Niestety przez to, że zawieszenie jest krótsze, to będzie to trochę gorzej pracowało. Nie ma przecież zabezpieczenia na górze czyli górnego amortyzatora odbicia, więc trochę to bezsensu.

Trochę poprawiłem błędy, interpunkcję. Chochlik.

Awatar użytkownika
wueskajarka
Posty: 314
Rejestracja: 2007-08-01, 22:37
GG: 5298596
Lokalizacja: G O R Z Ó W
Kontaktowanie:

Re: Noga nieruchoma z M06B3 do Bąka

Post autor: wueskajarka » 2008-08-25, 23:05

Budda znad morza pisze:Pomyliłeś się nie jest grubsza, tylko dłuższa. Grubość jest identyczna jak w standardowej WSK czyli 310mm, a długość nogi nieruchomej w Bąku jest o 350mm dłuższa niż standardowej , różnica w budowie jest taka, że tłoczysko w Bąku jest też dłuższe i ma tylko amortyzator dolnego odbicia ,nie ma zaś amortyzatora górnego odbicia, czyli tej szerokiej gumy założonej na nogę nieruchomą ( co ma miejsce w standardzie ) Noga nieruchoma jest też nawęglana i pokryta chromem. To chyba wszystkie różnice. Bez problemu możesz na aluminiowe półki założyć standardowe zawieszenie jednak będziesz miał je krótsze wiec cały motocykl inaczej będzie stał, no i nie masz chromu na nodze nieruchomej więc musiał byś to zabezpieczyć ochronnymi gumami od jawy np. Niestety przez to, że zawieszenie jest krótsze, to będzie to trochę gorzej pracowało. Nie ma przecież zabezpieczenia na górze czyli górnego amortyzatora odbicia, więc trochę to bezsensu.
O 350 mm dłuższa laga dała by nam niezłego choppera :-D
Nie chcę kotka, nie chcę pieska - radość sprawi mi ... WUESKA !!

Awatar użytkownika
Kapiii
Założyciel
Posty: 601
Rejestracja: 2007-01-01, 23:11
GG: 2256655
Moje maszyny: .
WSK MR16T
WSK 2.66
Promot NC125
MTX 3-03
SKM 250
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Noga nieruchoma z M06B3 do Bąka

Post autor: Kapiii » 2008-08-25, 23:23

A laga o grubości 310 mm dała by nam armatę ;) Prawie jak Gruba Berta (420 mm) :P

Chochlik poprawia błędy.
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: kapiii@o2.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Budda znad morza

Re: Noga nieruchoma z M06B3 do Bąka

Post autor: Budda znad morza » 2008-08-25, 23:29


O 350 mm dłuższa laga dała by nam niezłego choppera :-D

Ż.................................................przesyła Wojtek z Rodzinką To prawda zapomniałem wstawić przecinka powinno być w obu przypadkach 31,0 mm szerokość i 35,0 mm długość . a co do uwagi że był by to niezły chopper, to gratulacje ! Wstaw sobie takie długie zawieszenie przy tym kącie ustawienia główki ramy jaka jest w ramie WSK-i ,to będziesz mógł sobie tylko bicykl zrobić . :lol: :-) Ciekawe że od wypisania pierwszego postu minęło sporo czasu i nikt z " Przemądrzałych" się nie pofatygował poprawić , gratulację składam ?

Poza wyeliminowaniem błędów ort. pisz bardziej zrozumiale. Chochlik.
Ostatnio zmieniony 2008-08-26, 16:18 przez Budda znad morza, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
wueskajarka
Posty: 314
Rejestracja: 2007-08-01, 22:37
GG: 5298596
Lokalizacja: G O R Z Ó W
Kontaktowanie:

Re: Noga nieruchoma z M06B3 do Bąka

Post autor: wueskajarka » 2008-08-25, 23:49

Budda znad morza pisze:

O 350 mm dłuższa laga dała by nam niezłego choppera :-D

przesyła Wojtek z Rodzinką To prawda zapomniałem wstawić przecinka powinno być w obu przypadkach 31,0 mm szerokość i 35,0 mm długość . a co do uwagi że był by to niezły chopper, to gratulacje ! Wstaw sobie takie długie zawieszenie przy tym koncie ustawienia główki ramy jaka jest w ramie WSK-i ,to będziesz mógł sobie tylko bicykl zrobić . :lol: :-) Ciekawe że od wypisania pierwszego postu minęło sporo czasu i nikt z " Przemądrzałych" się nie pofatygował poprawić , gratulację skalałam ?
Dzięki za gratulacje, ale NIEZŁY chopper w tym kontekście znaczy : BARDZO BARDZO NIEŁADNY I WRĘCZ BRZYDKI więc nie wyczułeś mojej intencji.

Nikt nie odpisał koledze, bo chyba nikt nie wiedział co (to nie grzech nie wiedzieć chyba).

A sam zastanawiam się gdzie znaleźć info o tych lagach bo mam przed sobą zawiechę Bąka i zwykłej B3 i jakoś w długości nie widzę różnicy. Inna jest tylko góra samej lagi wchodząca w górna półkę. Ma ktoś konkretne info ?
Nie chcę kotka, nie chcę pieska - radość sprawi mi ... WUESKA !!

Budda znad morza

Re: Noga nieruchoma z M06B3 do Bąka

Post autor: Budda znad morza » 2008-08-26, 16:11

Rozkręć sobie jedno i te drugie zawieszenie poukładaj jedno po prawej drugie po lewej stronie . Jeśli nie zauważysz różnic, to znaczy że nie masz zawieszenia przedniego : M21.10.5.00S czyli między innymi od M06 B3 „Bąk,” tylko zawieszenie przednie M21.10.00 czyli od WSK M06 B3 Standard, lub WSK M21 W2 Standard. Jeśli jednak różnice będą, to bezwzględnie uda Ci się je zauważyć. Nie będę omawiać tego ponownie, bo to wiedza „podstawowa” w zakresie budowy motocykli WSK i nie wiem jak teraz, ale kiedy w dawniejszych czasach bywałem na tym forum, to było to niejednokrotnie dokładnie omawiane. Jeśli zostało to utracone to mogę to ponownie omówić. Z podaniem powodów dlaczego na przykład, trzeba zamontować sobie dodatkowo zderzak odbicia (M21.10.17 ) :evil: ................................Do "Chohlika" poprawiającego moje błędy ortograficzne i pisownie : niestety jedni mają kłopoty z poprawnym pisaniem, inni się jąkają , jestem tylko "Buddą znad morza" lokalnym Bożkiem więc omylnym. I przy okazji popraw błędy w poście wyżej to będzie OK! . . "Gruba berta" niebyła armatą, tylko moździerzem ............też "podstawowa wiedza"

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości