Półki i śruba lelek - luzy na główce ramy

Odpowiedz
Awatar użytkownika
adasiek185
Posty: 282
Rejestracja: 2008-07-27, 15:52
GG: 0
Lokalizacja: Okolice Zgorzelca
Kontaktowanie:

Półki i śruba lelek - luzy na główce ramy

Post autor: adasiek185 » 2008-09-04, 15:55

Witam wszystkich. Mam takie pytanie. W moim kobuzie jest przód od lelka lub bąka, mniejsza z tym. I problem jest taki. Czy główka ramy w tych motocyklach jest inna niż w kobuzie? Bo tu jest ta śruba taka gruba i nie mogę założyć misek do łożysk, przez co mam cholerne luzy. Jak ktoś ma, proszę o zdjęcia tej śruby i jej średnicę. Dostęp do tokarki mam tylko po prostu nie wiem jak ona wygląda i jakie ma wymiary. Z góry dziękuję i pozdrawiam
Wiele serc, jedno bicie, WSK ponad życie!

Awatar użytkownika
wueskajarka
Posty: 314
Rejestracja: 2007-08-01, 22:37
GG: 5298596
Lokalizacja: G O R Z Ó W
Kontaktowanie:

Re: Półki i śruba lelek

Post autor: wueskajarka » 2008-09-06, 15:49

A może ty zamieścisz fotkę ? Ta śruba, o której mówisz, to oś wchodząca w główkę ramy i łącząca półki ? Jeśli tak to w moim Kosie, B3, Lelku są te same grubości 23,5 mm więc powinny być chyba zawsze tej samej grubości. Poza tym, czy nie wchodzą ci bieżnie na tą oś czy miski w główce ramy przeszkadzają ?

Poniżej masz np. półki od KOSa z ośką (nakrętka górna jest akurat ze zwykłej B3 - niska bo półka cieńsza/blaszana, w sporcie i KOSie idzie wyższa).
Przejrzyj książkę Naprawa Motocykli WSK Załęskiego, tam na str. 95 masz opis zawieszenia standard a na str. 102-103 zawieszenie sport i KOS.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie chcę kotka, nie chcę pieska - radość sprawi mi ... WUESKA !!

Awatar użytkownika
adasiek185
Posty: 282
Rejestracja: 2008-07-27, 15:52
GG: 0
Lokalizacja: Okolice Zgorzelca
Kontaktowanie:

Re: Półki i śruba lelek

Post autor: adasiek185 » 2008-09-06, 22:45

Witam. Tak. To jest to. A ta oś, śruba czy jak kto to nazywa, jest jednej grubości cała czy na dole ma zgrubienie? Bo moja jest taka że włoże kulki w miski to już tych bieżni nie założe. Ktoś tamte przerobił i same podkładki zostały. I ma taka średnicę że w górnej misce bez łożyska może być bo pasuje na styk. I jestem w dupci z tym. Miałem śrube od oryginalnej półki ale za cienka w te półki jest i jakieś tulejki by dorobić trzeba było. I jak to u góry zamocowac? Nakrętke zaciska się półka czy tam jakaś tulejka jest? Bo nigdy wcześniej tego zawieszenia nie spotkałem i po prostu nie wiem. Dzięki z góry za pomoc

Zrób fotki bo się nie dogadamy. Wueskajarka
Wiele serc, jedno bicie, WSK ponad życie!

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości