Co zrobic z półkami od KOS-a?

Odpowiedz
Awatar użytkownika
Kamil
Posty: 197
Rejestracja: 2009-05-23, 12:10
GG: 8246388
Moje maszyny: Kilka WSK
Komar
Pony 301
Lokalizacja: Mazowsze
Kontaktowanie:

Co zrobic z półkami od KOS-a?

Post autor: Kamil » 2009-10-23, 17:42

Mam pytanie, co zrobić z półkami od kosa (aluminiowe), one były anodowane oryginalnie, o ile się nie myle.. teraz po latach są lekko podżółknięte jak to w kosach.. co nimi zrobić, alby wyglądały jak nowe..??

Awatar użytkownika
pawel15
Posty: 1247
Rejestracja: 2007-01-31, 19:41
GG: 2782862
Moje maszyny: WSK B3 i "Kos" 1980, WSK B3 1977, WSK B1 1969
Lokalizacja: Dąbie
Kontaktowanie:

Re: Co zrobic z półkami od KOS-a..?

Post autor: pawel15 » 2009-10-23, 17:50

Przepolerować albo pomalować na srebrny kolor.

SuLeK

Re: Co zrobic z półkami od KOS-a..?

Post autor: SuLeK » 2009-10-23, 17:51

Ja kupiłem w Auto-landzie(taki sklep motoryzacyjny) taki płyn do felg. Kartery mi bardzo ładnie domył może półki takim czymś spróbuj tylko przeczytaj instrukcje bo to jest lekko żrące!!

Awatar użytkownika
yahoo
Posty: 118
Rejestracja: 2008-07-19, 22:07
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Co zrobic z półkami od KOS-a..?

Post autor: yahoo » 2009-10-23, 18:28

wskkos1981 pisze:Mam pytanie, co zrobić z półkami od kosa (aluminiowe), one były anodowane oryginalnie, o ile się nie myle.. teraz po latach są lekko podżółknięte jak to w kosach.. co nimi zrobić, alby wyglądały jak nowe..??
Oddać do anodowania?;)

--
pzdr
y

Awatar użytkownika
Anzel
Posty: 615
Rejestracja: 2008-05-15, 11:06
GG: 0
Moje maszyny: Kilkanaście
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Co zrobic z półkami od KOS-a..?

Post autor: Anzel » 2009-10-23, 19:37

Zaraz ktoś bystry napisze że najlepiej pochromowac albo kupic nowe.

Moim zdaniem najlepszym wyjściem będzie czasochłonna polerka.Warstwę anody najłatwiej (co wcale nie oznacza że to dziadostwo schodzi łatwo! :) ) unicestwic szczotką drucianą mocowaną do wiertarki.Oczywiście po tym należy półki polerowac zgodnie z ogólnoprzyjętymi zasadami,tj. bawic się gradacją papieru i końcowo pastą i filcem.Pracy bardzo dużo ale efekt jest tego wart.Oczywiście zakładam że masz bardzo ładne półki, (bez ubytków czy potłuczeń) inaczej czeka cię dodatkowa męczarnia związana z pracochłonnym wyrównywaniem powierzchni a i tak nie da to takiego efektu jak wypolerowana nie zniszczona półka.

Poza polerką napewno istnieją inne metody zabezpieczania aluminium.Kilka porządnych warsztatów napewno będzie w stanie w normalnych pieniądzach poanodowac Ci półki,tylko trzeba się zastanowic czy jest to dobry środek w obecnych czasach.Dysponujemy lepszymi powłokami i metodami obróbki,a co za tym idzie możemy pokusic się o lepszy efekt prawda? :)
""Yes Rico...Kaboom""


Ekipa Południe® ;)

Awatar użytkownika
Kamil
Posty: 197
Rejestracja: 2009-05-23, 12:10
GG: 8246388
Moje maszyny: Kilka WSK
Komar
Pony 301
Lokalizacja: Mazowsze
Kontaktowanie:

Re: Co zrobic z półkami od KOS-a..?

Post autor: Kamil » 2009-10-23, 19:44

w jednym kosie tak właśnie mam polakierowne srebnym.. ale chce zrobić coś bardziej do oryginału.. Może znacie jaką firme zajmująca się anodowaniem i czy to jest ogólnie drogie??? Jeśli chodzi o polerkę to kurcze będzie zachodzić jak to aluminium po jakimś czasie, chyba żeby zrobić efekt lustra, ale to najlepiej powieżyc specjaliście.. gdyż ma specjalna urządzenia, szczotki, polerki itd..

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Co zrobic z półkami od KOS-a..?

Post autor: wujcio » 2009-10-23, 23:30

Moim zdaniem nie ma co się przejmować że są żółte ja kupiłem też dolną nową półkę i jest żółta górna faktycznie jest biała.
Nie ma co dokładać sobie kosztów jak półki są w dobrym stanie (niepoobijane ani nieporysowane)

Najlepszym, najtańszym i najtrwalszym rozwiązaniem to pomalowanie proszkowo ponieważ mamy twardą powłokę i ładny estetyczny wygląd napewno udało by się dobrać kolor taki jak w alufelgach który jest zbliżony do oryginalnego.

Co do polerowania to opłaca się to robić jedynie w przypadku obitych i porysowanych półek które są brzydkie, po polerce trzeba uważać bo zewnętrzna powłoka jest bardzo miekka, anodowanie zapewniało to iż zewnętrzna warstwa takiej półki jest bardzo wytrzymała na rysy lub obicia.

kuszman
Posty: 33
Rejestracja: 2008-10-02, 15:59
GG: 1046705
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Co zrobic z półkami od KOS-a..?

Post autor: kuszman » 2009-10-24, 00:17

Z wawy jesteś to sobie wyszukaj firmę pt. "Anodal" z podskarbińskiej.
Stary zakład. Jak pójdziesz tam z gratami od wski to pewno nie jeden majster zrobi za darmo.
Anodowanie w przypadku aluminium jest dużo lepsze niż malowanie proszkowe. Tworzy warstwę tlenków na powierzchni. Nie ma ryzyka, że coś odpryśnie z czasem.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości