Co zrobić z rdzą na przednim zawieszeniu.

Odpowiedz
davidoff
Posty: 32
Rejestracja: 2009-05-14, 21:44
GG: 12656609
Lokalizacja: Kozłówka
Kontaktowanie:

Co zrobić z rdzą na przednim zawieszeniu.

Post autor: davidoff » 2009-11-13, 22:43

Witam. Chciałbym poznać wasze rady i opinie odnośnie tego co zrobić z lagami nieruchomymi aby ładnie wyglądały. Kupiłem całą Wsk za śmieszne pieniądze i trochę szkoda mi wyrzucić przedniego zawieszenia. Dodam iż rdzy z lag nieruchomych ( z tych elementów chromowanych) raczej nie usunę, wżery są już dość głębokie. Myślałem nad tym ażeby ładnie zedrzeć warstwę chromu, i popsikać bezbarwny, lub pomalować na jakiś kolor srebrny albo szary metalik.

Awatar użytkownika
WSK
Posty: 423
Rejestracja: 2009-02-21, 12:47
GG: 9912702
Moje maszyny: Kilka..
Lokalizacja: Łąki
Kontaktowanie:

Re: Co zrobić z rdzą na przednim zawieszeniu.

Post autor: WSK » 2009-11-13, 22:49

Jedyne sensowne rozwiązanie to wymiana lag nieruchomych, możesz jeszcze sprubować "wydobyć" chrom pastami, polecam Autosol- usuwa dobrze osad z rdzy i śniedź, czyściłem nim też element mocno skorodowany z purchlami co dodało trochę blasku ale w małym stopniu ( nie oczekujmy że element mocno skorodowany będzie się świecił), tak jak pisałem przetestuj różne chemie do polerki i chromów chociaż efekt pewnie będzie mierny, najlepiej jakbyś wrzucił fotki swoich lag.
MoTór nie umiera nigdy!- MoTór jest wieczny!
"make love, not war"

davidoff
Posty: 32
Rejestracja: 2009-05-14, 21:44
GG: 12656609
Lokalizacja: Kozłówka
Kontaktowanie:

Re: Co zrobić z rdzą na przednim zawieszeniu.

Post autor: davidoff » 2009-11-13, 22:55

Wątpie aby takie środki coś dały, przez rdze w kilku miejscach zaczął już odchodzić chrom. Fotki może przeslę jutro.

Awatar użytkownika
Tukan
Posty: 386
Rejestracja: 2008-04-01, 12:24
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: pl
Kontaktowanie:

Re: Co zrobić z rdzą na przednim zawieszeniu.

Post autor: Tukan » 2009-11-13, 23:04

"Laga nieruchoma" - cześć która jest przymocowana do ramy za pośrednictwem półek. (w zwykłym zawieszeniu jej nie widać, jest pod metalowa osłoną. Czemu nazywacie ją ruchomą skoro żadnego ruchu nie wykonuje?

"Laga ruchoma" - czyli ta chromowana, ta która rusza się po nieruchomej.

Chyba już nikt nie będzie miał problemów z odróżnieniem?

Awatar użytkownika
Anzel
Posty: 615
Rejestracja: 2008-05-15, 11:06
GG: 0
Moje maszyny: Kilkanaście
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Co zrobić z rdzą na przednim zawieszeniu.

Post autor: Anzel » 2009-11-15, 10:41

Zainteresowany nie powiedział o jakie zawieszenie mu chodzi,przyjmijmy że o "zwykłe". Laga NIERUCHOMA w zwykłym zawieszeniu jest przykryta czarną,lakierowaną szklanką.Zwykle po wielu latach jest w podłym stanie,ale bez rozbiórki nie sposób zweryfikowac jej stanu - i w sumie jeśli nic się nie zacina to nie ma się czym martwic bo i tak ten element jest niewidoczny.Natomiast noga RUCHOMA to któtki,chromowany element do którego mocujemy koło przednie,z resztą Tukan opisał to w sposób prosty i wyczerpujący.Moim zdaniem łatwiej będzie dorwac cały przód za 20zł niż mordowac się z naprawianiem starego.Co innego jeśli chodzi o przód typowo sportowy,ale nie bede rozwijał tego tematu jeśli właściciel nie poinformuje nas z jakim przodem mamy do czynienia :)
""Yes Rico...Kaboom""


Ekipa Południe® ;)

Awatar użytkownika
Tukan
Posty: 386
Rejestracja: 2008-04-01, 12:24
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: pl
Kontaktowanie:

Re: Co zrobić z rdzą na przednim zawieszeniu.

Post autor: Tukan » 2009-11-15, 11:49

Przyjmijmy, że to zwykle zawieszenie. Wszystko zależny od tego co masz zamiar z WSKą robić. Jeśli masz papiery i myślisz o turystyce, długich trasach to raczej szukaj w lag w bdb stanie. Jeśli nie masz papierów i chcesz tylko pośmigać od czasu do czasu po polnych drogach to ładnie papierem zedrzyj rdzę i psiknij jakimś srebrnym sprayem.

davidoff
Posty: 32
Rejestracja: 2009-05-14, 21:44
GG: 12656609
Lokalizacja: Kozłówka
Kontaktowanie:

Re: Co zrobić z rdzą na przednim zawieszeniu.

Post autor: davidoff » 2009-11-15, 16:02

Zawieszenie to zwykłe, i chodziło mi o lagę ruchomą. Dodam iż papierów nie mam, motór, przynajmniej na razie nie będzie eksploatowany po drogach publicznych. I chyba najbardziej prawdopodbną opcja będzie jeżeli psiknę to srebrnym sprejem, bo chromu odratować to sie napewno nie da.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości