Amortyzatory tylne - odnowienie powłok

Awatar użytkownika
lisek13
Posty: 91
Rejestracja: 2010-08-06, 22:11
GG: 0
Moje maszyny: WSK M21W2 `77
WSK M21W2 Kobuz `77,
Lokalizacja: Na Jurze (SZA)
Kontaktowanie:

Re: Amortyzatory tylne - odnowienie powłok

Post autor: lisek13 » 2011-04-11, 17:47

Dawno mnie nie było...
Kristy pisze: A co do remontu Lisek13 to po co się bierzesz skoro twierdzisz ze jest ok?? Bez sensu. Moje zdanie takie: jak chcesz żeby motocykl był jak w największym procencie oryginalny o rób tak jak było w fabryce a nie zamiast chromu ocynk. Zamiast rozłożyć i zrobić coś dobrze to upierdolić coś na sztukę.
W ramach sprostowania, Kristy pytanie przeczytałeś mój pierwszy post i tytuł tematu? Bo o ile wiem to założyłem temat o odnowieniu powłok zewnętrznych a nie regeneracji i wymianie uszczelniaczy, tak więc nie rozumiem dlaczego zarzucasz mi że biorę się za coś o czym nie mam pojęcia i chce zrobić coś byle jak, tak aby tylko było.... Muszę jednak przyznać że sprawa uszczelniaczy również mnie interesuje za względu na inne moje amortyzatory, które jednak wymagają regeneracji tek więc mayki czekam na jakieś wieści w tej sprawie.;)

Co do moich amortyzatorów to niestety wszystko stanęło w martwym punkcie ze względu na niespodziewany brak funduszy... I nadal nie wiem co zrobić ze sprężynami...(na resztę jest już plan), czas pokaże co z tego będzie.;)

Awatar użytkownika
maykii
Posty: 792
Rejestracja: 2008-04-11, 20:02
GG: 6056769
Moje maszyny: M21W2 74r.
M21W2 83r
M06B3 79r.
Lokalizacja: Piaseczno / Siemiatycze
Kontaktowanie:

Re: Amortyzatory tylne - odnowienie powłok

Post autor: maykii » 2011-04-11, 18:02

Niektórzy twierdzą cały czas, że gdzieś kupili takie uszczelniacze. Lecz ja nadal nigdzie takich nie dostałem i nadal nie wiem gdzie dostać... Może włączą się do tematu ludzie, którzy twierdzą, że bez problemowo kupili takie uszczelki...
(-; Jak to mówią, "Za motórem, panny sznurem". ;-)

Awatar użytkownika
lisek13
Posty: 91
Rejestracja: 2010-08-06, 22:11
GG: 0
Moje maszyny: WSK M21W2 `77
WSK M21W2 Kobuz `77,
Lokalizacja: Na Jurze (SZA)
Kontaktowanie:

Re: Amortyzatory tylne - odnowienie powłok

Post autor: lisek13 » 2011-04-11, 19:04

maykii pisze:Niektórzy twierdzą cały czas, że gdzieś kupili takie uszczelniacze. Lecz ja nadal nigdzie takich nie dostałem i nadal nie wiem gdzie dostać... Może włączą się do tematu ludzie, którzy twierdzą, że bez problemowo kupili takie uszczelki...
Jestem jak najbardziej ZA. ;)

Awatar użytkownika
Maniekk
Posty: 327
Rejestracja: 2007-08-08, 12:57
GG: 2028919
Lokalizacja: ŚWIDNIK
Kontaktowanie:

Re: Amortyzatory tylne - odnowienie powłok

Post autor: Maniekk » 2011-04-11, 22:07

Być może się mylę ale kiedy robiłem u siebie amortyzatory to pasowały mi idealnie te uszczelki : http://www.skuterdebica.hg.pl/inc/display.php?id=1110

Co do rozbierania sprawnego nie rozbieranego wcześniej amortyzatora : wiadomo powszechnie że elementy uszczelniające się zużywają wraz z czasem, to że amortyzatory nie ciekną po 30 latach żywotu motocykla to nie znaczy że nie zaczną ciec po 30,5 latach. Aby uzanć remont za rzetelny i kompleksowy wypadałoby wymienić te uszczelniacze tym bardziej że jest to pracy na 15 minut a każdy z pasjonatów motocykli chciałby mieć o swojej pracy jak najlepszą opinię :-> Samo rozebranie amortyzatorów do malowania to też jakieś 5 minut. To nie jest tak że kiedy rozbierzemy amortyzator to wszystko zacznie się lać, czyż nie?
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE

Awatar użytkownika
xradusx
Posty: 460
Rejestracja: 2009-09-13, 19:25
Moje maszyny: TT600R
AWO425T
Lokalizacja: Münster
Kontaktowanie:

Re: Amortyzatory tylne - odnowienie powłok

Post autor: xradusx » 2011-04-12, 08:19

maykii pisze:
Alien pisze:Nakrzyczałeś się strasznie, walnąłeś 9 wykrzykników, wyśmiałeś nas ze nie wiemy jak amortyzator wygląda....a wychodzi na to, że to Ty zupełnie nie wiesz o czym piszesz :zzz:

Właśnie tylko czekałem na to ;) Ale czekamy na odpowiedź z firmy co podał xradusx ;)
I co dostałeś odpowiedz ? mineły 2 miesiące ?


PS. Podajcie mi dokładne wymiary to załatwie wam te uszczelniacze

Awatar użytkownika
lisek13
Posty: 91
Rejestracja: 2010-08-06, 22:11
GG: 0
Moje maszyny: WSK M21W2 `77
WSK M21W2 Kobuz `77,
Lokalizacja: Na Jurze (SZA)
Kontaktowanie:

Re: Amortyzatory tylne - odnowienie powłok

Post autor: lisek13 » 2011-04-12, 10:02

Maniekk pisze: Co do rozbierania sprawnego nie rozbieranego wcześniej amortyzatora : wiadomo powszechnie że elementy uszczelniające się zużywają wraz z czasem, to że amortyzatory nie ciekną po 30 latach żywotu motocykla to nie znaczy że nie zaczną ciec po 30,5 latach.
A kto powiedział że te amortyzatory pracowały przez 30 lat w motocyklu?
Myślę że nie ma sensu dalej dochodzić się co do tego czy rozbierać, czy nie. Zostało powiedziane sporo, myślę że dla każdego starczy i zrobi jak będzie uważał.

Awatar użytkownika
Maniekk
Posty: 327
Rejestracja: 2007-08-08, 12:57
GG: 2028919
Lokalizacja: ŚWIDNIK
Kontaktowanie:

Re: Amortyzatory tylne - odnowienie powłok

Post autor: Maniekk » 2011-04-12, 16:45

Nie muszą pracoać wystarczy że tam są i parcieją :)
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości