WSK Kos - kończenie remontu (ogólnie)

Odpowiedz
Awatar użytkownika
supersonic25
Posty: 63
Rejestracja: 2012-02-01, 17:27
Moje maszyny: wsk m06b3
Kontaktowanie:

WSK Kos - kończenie remontu (ogólnie)

Post autor: supersonic25 » 2012-08-19, 21:55

Witam serdecznie ;)
Jako, iż większość zaplanowanych prac przy Kosie została wykonana, zostało mi kilka elementów do dokończenia (takich praktycznych, bo Kosik już śmiga po podwórku i czeka na moje prawko ;P). Jeśli ktoś miał z tym styczność i przerabiał to, to proszę o pomoc:) Mam nadzieję, że ktoś tu zajrzy :)

Pierwsza kwestia, to czy ktoś ma zainstalowaną stopkę boczną (np. można od MZ) ALE obok centralnej!! Chodzi o to by były obok siebie, a nie ta boczna tak jak w rowerze ( z tyłu, dokręcona do amortyzatora :P) Alien ma tak , ale nie ma centralnej.
Czy ta stopka bedzie pasować ? Nie ufam sprzedawcom-specjalistom z alledrogo... http://allegro.pl/stopka-wsk-125-kos-gi ... 56668.html

Druga sprawa: Mam ułamaną blokadę skrętu na główce ramy, z tym, że Wiesława już po malowaniu ramy. Ma ktoś pomysł jak tu zrobić? Może na obejmę jakoś założyć? Czy tylko spawanie mnie uratuje? No i jakby tu wyglądała blokada kierownicy? Zostaje mi normalna kłódka czy da coś się innego? (takie pionowe zamki) Półkę mam alu. Jest w niej dziura, ale chyba była wiercona) Takiej pionowej tulejki nie mam.

Trzy: Mógłby ktoś rzucić linkiem z blokadą siedzenia? Okrągły otwór w ramie od strony kopniaka. Nie wiem do końca jak to ma wyglądać...

4. Ma ktoś pomysł na zaradzenie temu, żeby wskaówka prędkościomierza nie drgała podczas jazdy??

5. Najważniejsza sprawa. Amortyzatory z przodu muszę rozebać jeszcze raz, bo oddaje do chromu technicznego. Jak więc je "odrestaurować" Jest tam taki element z aluminium, nie wiem czy to trzeba wymienić, są zamienniki? Chodzi o to by było dobre tłuminie. Simmeringi wymieniłem zalane 160 ml oleju.
Tak wygląda po rozebraniu: http://www.fotosik.pl/u/wojtekww/album/421980

6. Chciałbym jeszcze oddać wszystkie plastiki do malowania. Czy potwierdzacie, ze do samych boczków wystarcza 50 ml farby? Tylko co muszę zanieść do lakiernika? Farbę z mieszalni? Tylko ile? właśnie te 50 ml i to ma być akrylowa? Muszę przetrzeć boczki papierem? Odtłuścić? jakiś uelastyczniacz dać? A co np z takim korkiem baku? Albo zaczepami lampy? Dużo miejsc gdzie się nie dojedzie papierem...

7. Czy do oryginalnych kierunkowskazów, da się gdzieś kupić współczesne, nowe klosze? E93C? W firmie ZEM-Polmo, dzwoniłem, ale mają za duże...
Dzięki wielkie za pomoc. już koniec wakacji niedługo, więc prosiłbym o w miarę sprawne odpowiedzi :)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości