Kilka niejasnych dla mnie spraw

Odpowiedz
Awatar użytkownika
miazga
Posty: 21
Rejestracja: 2010-07-14, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK M21W2 w permanentnym rozkładzie
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Kilka niejasnych dla mnie spraw

Post autor: miazga » 2012-12-11, 21:19

Nie wiedzialem, w ktorym dziale zamiescic te zbiorcze pytania, wiec wrzucam tu :) Ani w katalogu czesci, ani na forum nie udalo mi sie znalezc odpowiedzi na te pytania, a w wiosennym sezonie chcialbym wreszcie skonczyc swoja wueske (M21W2, 1978). Moze ktos z Was bedzie wiedzial - dla mnie to nie jest takie oczywiste, bo kilka lat temu nabylem totalne truchlo (za to zarejestrowane:) i w wolnych chwilach kompletowalem do niego graty:

1. Czy taka oprawka zarowki jak ponizej bez problemu bedzie pasowala do wspolczesnego odblysnika (tego oferowanego w Skuter Debica)?
http://moto.allegro.pl/shl-wsk-wfm-osa- ... 48013.html

2. W katalogu czesci miedzy uszczelniajacymi blaszkami, a wahaczem jest cos, co nazywa sie "pierscien uszczelniajacy". Jak to wyglada, ew. z czego powinno byc wykonane? Z filcu, jak uszczelki lozysk kol?

3. Zaczep sprezyny podstawki centralnej. Czy ktos jest w 100% pewien, ze u niego jest niepogieta i moglby pomoc mi, robiac zdjecie dla porownania. Nie wiem, czy u mnie jest tak wygieta i trzeba ja ciut naprostowac, czy ma prawidlowy ksztalt.

4. W moim egzemplarzu mialem plastikowa lampe z wysokim kominkiem. Zastanawia mnie jedna rzecz: klosz i kominek to dwa rozne elementy (przynajmniej u mnie). Czy miedzy nimi powinna byc jakas uszczelka gumowa, czy po docisnieciu sruby licznika to jest wystarczajaco szczelne?

Z gory dzieki za wszelkie odpowiedzi!

Awatar użytkownika
iron_bird
Posty: 629
Rejestracja: 2011-09-29, 20:25
GG: 9680903
Moje maszyny: M06B3 83r
M21W2 Kobuz 76r
Lokalizacja: Zagórów - PSL
Kontaktowanie:

Re: Kilka niejasnych dla mnie spraw

Post autor: iron_bird » 2012-12-11, 21:59

1. Nie potrafię konkretnie odpowiedzieć na twoje pytanie, aczkolwiek ja u siebie sprawę z nowym odbłyśnikiem i żarówkami rozwiązałem kupując odbłyśnik od ursusa(jest ze szkłem, trzeba je wybic bo szkło jest niskie i nie pasuje do lampy wueskowej) który jest przystosowany pod żarówki samochodowe i z łatwością można nabyć żarówki do tego odbłyśnika. Koszt to około 20zł.
2. Były 2 typy metalowych tulejek wprowadzanych w tulejki poliamidowe w których pracowała oś wahacza - pierwszy typ częściej spotykany nie miał podtoczeń i nie było na nich pierścieni uszczelniających. Drugi typ miał podtoczenia i te pierścienie -> viewtopic.php?f=66&t=6295&hilit=tulejki+wahacza
3.Jest wygięty, download/file.php?id=12624&mode=view mniej więcej na środku zdjęcia jest ten zaczep
4. W M06B3 oryginalnie przez fabrykę miałem zamontowaną uszczelkę pomiedzy ramką licznika a górną częścią kominka. Aczkolwiek jest to zbędne, chyba że będziesz motocykl mył wężem i karcherem, wtedy dodatkowe uszczelnienia nigdy nie zaszkodzą.

Awatar użytkownika
miazga
Posty: 21
Rejestracja: 2010-07-14, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK M21W2 w permanentnym rozkładzie
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kilka niejasnych dla mnie spraw

Post autor: miazga » 2012-12-11, 22:26

Dzieki serdeczne za odpowiedz :) Domyslam sie, ze wiekszosc tych wspolczesnych odblysnikow, czy to na Alledrogo czy na SD to wlasnie ursusowe czesci. Czyli, mowisz, wytluc szklo, wstawic wypukle z orginalu i wszystko powinno pasowac?

Awatar użytkownika
iron_bird
Posty: 629
Rejestracja: 2011-09-29, 20:25
GG: 9680903
Moje maszyny: M06B3 83r
M21W2 Kobuz 76r
Lokalizacja: Zagórów - PSL
Kontaktowanie:

Re: Kilka niejasnych dla mnie spraw

Post autor: iron_bird » 2012-12-11, 23:15

Tak z grubsza ;) delikatnie trzeba będzie potem odgiąć ramkę odbłyśnika, żeby szkło weszło no i najlepiej wkleić szkło przeźroczystym klejem pistoletem na ciepło. Tak mam zrobiony odbłyśnik w M06B3, jutro albo po jutrze będę to samo do swojego kobuza robił :)

Awatar użytkownika
chomik
Posty: 343
Rejestracja: 2011-12-13, 18:16
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 '82r.
Romet 750
Lokalizacja: Solniki Wielkie
Kontaktowanie:

Re: Kilka niejasnych dla mnie spraw

Post autor: chomik » 2012-12-12, 00:26

Też właśnie myślałem tak zrobić, bo odbłyśnika z wysokim szkłem nie idzie nigdzie kupić.
Tylko, że zamiast kleju lepszy do tego jest przeźroczysty sylikon ;-)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości