kłopot z rozebraniem lampy

Odpowiedz
Awatar użytkownika
motórzysta
Posty: 24
Rejestracja: 2008-02-09, 13:42
GG: 0
Moje maszyny: wsk m06 b3
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Kontaktowanie:

kłopot z rozebraniem lampy

Post autor: motórzysta » 2008-07-20, 13:24

tak jak w temacie. Pare dni temu nabyłem B3 '82 i niestety cała instalacja jest chyba spięta na krótko więc należało by zerknąć w czeluścia lampy (plastikowej) i sprawdzić co się tam kryje. Jednak tu napotykam problem (może głupi ale jest) za cholere nie mogę odkręcić śruby zamykającej od dołu całą lampe :/ . Jest tam śruba, mała podkładka, większa wchodząca w chromowaną obwódkę i nakętka1,3cm. Wszystko zostało potraktowane WD40 ale nic to nie dało, dodam że nie ma tam korozji. Czy ktoś miał może podobny problem? Z góry dziękuje.
Niech Łaska Najświętszego MOTÓRA spłynie na to miejsce

Awatar użytkownika
WSKarz
Posty: 185
Rejestracja: 2007-11-05, 17:09
GG: 960779
Lokalizacja: świdnica
Kontaktowanie:

Re: kłopot z rozebraniem lampy

Post autor: WSKarz » 2008-07-20, 14:07

Może kręcisz kluczem w złą stronę :mrgreen: albo śruba ma lewy gwint, sam nie wiem...
Jedzie wielki ociężały,brudny,stary traktor polami kopci,dymi
tah tah tah gdzie po mojej miedzy!!!!

Awatar użytkownika
motórzysta
Posty: 24
Rejestracja: 2008-02-09, 13:42
GG: 0
Moje maszyny: wsk m06 b3
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Kontaktowanie:

Re: kłopot z rozebraniem lampy

Post autor: motórzysta » 2008-07-20, 14:27

bez przesady :P kręce w odpowiednią stronę. wątpie żeby w takim miejscu stosowany był lewy gwint.
Niech Łaska Najświętszego MOTÓRA spłynie na to miejsce

Awatar użytkownika
Maniekk
Posty: 327
Rejestracja: 2007-08-08, 12:57
GG: 2028919
Lokalizacja: ŚWIDNIK
Kontaktowanie:

Re: kłopot z rozebraniem lampy

Post autor: Maniekk » 2008-07-21, 14:52

Ojejku ależ straszny problem!!!! Brzeszczot, ewentualnie szlifierka kontowa jeśli umiesz sie nią posługiwać i nie zrobisz kuku ani lampie ani sobie. Obetnij śrubę tak aby dało się ją wyjąć. Jak już wyjmiesz i będziesz cieszył się rozebraną lampą to pewnie będziesz chciał ją złożyć, ale znowu STRASZNY PROBLEM!!!!! Nie masz już tej śrubki bo ją odciąłeś. Hm... Weź 5zł i idź do sklepu motoryzacyjnego albo do hurtowni technicznej i kup taką jaką ci trzeba a do tego nakrętkę, i o podkładkach pamiętaj.! A jak masz naprawde bardzo daleko do takich sklepów zawsze możesz zapytać sąsiadów.
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE

Awatar użytkownika
Mateusz WSK
Posty: 1730
Rejestracja: 2008-02-11, 21:47
GG: 514342
Moje maszyny: 175 Kobuz 82r, B3 78r, Pannonia TLF 250 61r.
Lokalizacja: Wiązownica (Podkarpackie) RJA
Kontaktowanie:

Re: kłopot z rozebraniem lampy

Post autor: Mateusz WSK » 2008-07-21, 19:25

Maniekk, moze nie wiesz jak to czasem jest jak są śruby zapieczone w WSce.sam gdy swoją rozbierałem do malowania, to np śruby od tylnych amorków to nie mogłem za Chiny rozkręcić.ręce już mnie bolały, młotkiem w klucz ładowałem i nic,lałem WD,benzyne i inne środki i nic dalej, ale kilka dni prób i sie jakoś udało.
moja propozycja jest taka:
nie ucinaj jej.jeżeli jest to śruba na wkrętak płaski to weź śrubokręt przyłóż pod kątem na róg śrubki,i bij młotkiem w śrubokręt w odpowiednią strone oczywiście.sam często tą metodę stosuję gdy nie daje rady odkręcić jakiejś śrubki albo ma juz wyrobiony rowek.
nawet jeżeli utnie ją, przecież zostanie kawałek tam w środku gwintu, i jeżeli nie będzie wystawał to jak go wtedy wyjmie ?
ja nie mam zadnych u siebie podkładek, śrubke wkręcam normalnie aż ściśnie tą blaszke co wystaje z oprawki i tyle. tak było od poczatku.
pozdr, mam nadzieje że uda sie jakoś ją wykręcić ;)

Awatar użytkownika
motórzysta
Posty: 24
Rejestracja: 2008-02-09, 13:42
GG: 0
Moje maszyny: wsk m06 b3
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Kontaktowanie:

Re: kłopot z rozebraniem lampy

Post autor: motórzysta » 2008-07-21, 20:28

ufff! udało się, dzięki. Poradziłem sobie odrdzewiaczem, przecinakiem i młotkiem :P najpierw wszystko porządnie sklepałem potem i śrubokręt poszedł w ruch... w końcu puściło. Teraz męcze się z prawym deklem bo zapieczony na amen :(
Niech Łaska Najświętszego MOTÓRA spłynie na to miejsce

Awatar użytkownika
Maniekk
Posty: 327
Rejestracja: 2007-08-08, 12:57
GG: 2028919
Lokalizacja: ŚWIDNIK
Kontaktowanie:

Re: kłopot z rozebraniem lampy

Post autor: Maniekk » 2008-07-22, 20:36

Jak już się utnie to się zakłada tarcze o wielkości nr 1 na szlifiere i sie robi taki rowek na śrubokręt płaski. I się wykręca. a jak nie to dłuto, młotek... a potem sie ściśnie nową.
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE

Awatar użytkownika
Mateusz WSK
Posty: 1730
Rejestracja: 2008-02-11, 21:47
GG: 514342
Moje maszyny: 175 Kobuz 82r, B3 78r, Pannonia TLF 250 61r.
Lokalizacja: Wiązownica (Podkarpackie) RJA
Kontaktowanie:

Re: kłopot z rozebraniem lampy

Post autor: Mateusz WSK » 2008-07-22, 21:23

to w sumie ciekawe gdzie ta Twoja WSK stała i ile czasu skoro śruby tak pozapiekane i to nawet w lampie :P
spróbuj moze tak jak z śrubką w lampie.
a jeżeli nie pójdzie do rozwierć głowki śrubek tak zeby nie przeszkadzało w zdjęciu pokrywy.robiłem tak gdy nie mogłem już sruby odkręcić bo sie rowek wyrobił ;).no i później je zastąp innymi śrubami, wcześniej wykręcając je np kombinerkami ;)
pozdr.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości