Sarenka - od czego przednia lampa?

Odpowiedz
Awatar użytkownika
yahoo
Posty: 118
Rejestracja: 2008-07-19, 22:07
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Sarenka - od czego przednia lampa?

Post autor: yahoo » 2008-09-08, 14:26

Hej.

Zobaczcie tę Sarenkę:
http://picasaweb.google.pl/kuba.lacki/W ... 8938045154" target="_blank
od czego jest ta lampa (przednia)?

I przy okazji - od jakiego modelu jest licznik? Na tarczy ma "WSK", wyskalowany do 100km/h.
http://picasaweb.google.pl/kuba.lacki/W ... 1887718162" target="_blank

Dzięki z góry :)

--
pzdr
yahoo

Awatar użytkownika
DamianWSK
Posty: 107
Rejestracja: 2007-10-11, 15:50
GG: 4538279
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontaktowanie:

Re: Sarenka - od czego przednia lampa?

Post autor: DamianWSK » 2008-09-08, 16:46

Licznik jest od jakiejś dwuramówki, lampa mogła być zrobiona specjalnie dla Sarenki.

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 422
Rejestracja: 2007-01-02, 22:05
GG: 0
Moje maszyny: WSK M21W2S1
BARRON 125
WFM M06
M-72
Lokalizacja: Adelnau
Kontaktowanie:

Re: Sarenka - od czego przednia lampa?

Post autor: Marcin » 2008-09-13, 14:12

Lampa jest taka jak w WFM-kach, licznik od pierwszych WSK dwuramówek
Ostatnio zmieniony 2008-09-14, 01:17 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
yahoo
Posty: 118
Rejestracja: 2008-07-19, 22:07
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Sarenka - od czego przednia lampa i inne detale?

Post autor: yahoo » 2008-09-13, 15:16

Marcin pisze:Lampa jest taka jak w WFM-kach, licznik od pierwszych WSK duramówek
Dzięki :) A przy okazji - czy Waszym zdaniem puszka narzędziowa w tej seledynowej Sarence:
http://picasaweb.google.pl/kuba.lacki/W ... 3188317906" target="_blank" target="_blank
jest taka sama jak w starej SHL?

I ogólnie jeszcze pytanie: ta Sarna ma błotniki w chromie, moje na pewno nigdy chromu nie widziały. Znaczy się - były takie i siakie. Pytanie: chromować, czy lakierować, Waszym zdaniem? Żona mówi chromować, ale ciekawym co Wy na to :)

--
pzdr
yahoo

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 422
Rejestracja: 2007-01-02, 22:05
GG: 0
Moje maszyny: WSK M21W2S1
BARRON 125
WFM M06
M-72
Lokalizacja: Adelnau
Kontaktowanie:

Re: Sarenka - od czego przednia lampa?

Post autor: Marcin » 2008-09-14, 01:13

puszka jest inna - tzn. same mocowanie jej jest inne ( sama puszka jest taka sama ) od stosowanych w np. SHL M04 czy pierwszych WFM
a co do błotników hymm... to zależy zwłaszcza od Ciebie, jeśli chcesz się wzorować na tej Sarnie to jak najbardziej gdyż jest to doskonale zachowany egzemplarz "Sarenki" - tylko nie zapominajmy o jednej ważnej rzeczy ta WSK była "typem" kierowanym na wystawe ;-) cytat: ( słowa p. M. Hyły ) "Zobaczyłem moją przyszłą Sarenkę po raz pierwszy w Zakopanem, na wystawie nagród w lokalu Orbisu, w czasie trwania RT i zakochałem się w niej od pierwszego wejrzenia. " - z pewnością ja też :-D
błotniki w Sarenkach były też malowane w kolorze nadwozia...

Awatar użytkownika
yahoo
Posty: 118
Rejestracja: 2008-07-19, 22:07
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Sarenka - od czego przednia lampa?

Post autor: yahoo » 2008-09-15, 14:47

Marcin pisze:puszka jest inna - tzn. same mocowanie jej jest inne ( sama puszka jest taka sama ) od stosowanych w np. SHL M04 czy pierwszych WFM
a co do błotników hymm... to zależy zwłaszcza od Ciebie, jeśli chcesz się wzorować na tej Sarnie to jak najbardziej gdyż jest to doskonale zachowany egzemplarz "Sarenki" - tylko nie zapominajmy o jednej ważnej rzeczy ta WSK była "typem" kierowanym na wystawe ;-) cytat: ( słowa p. M. Hyły ) "Zobaczyłem moją przyszłą Sarenkę po raz pierwszy w Zakopanem, na wystawie nagród w lokalu Orbisu, w czasie trwania RT i zakochałem się w niej od pierwszego wejrzenia. " - z pewnością ja też :-D
błotniki w Sarenkach były też malowane w kolorze nadwozia...
Dzięki :) Co do chromu na błotnikach jeszcze pomyślę, z narzędziówką zupełnie nie mam pomysłu. Musiałbym chyba wziąć w łapy taką od SHL M04 i pokombinować z mocowaniami.

Dorzuciłem fotek do galerii
http://picasaweb.google.pl/kuba.lacki/S ... 9dybKeQQn0#" target="_blank" target="_blank

w związku z czym mam pytanie o tylne amorki:
http://picasaweb.google.pl/kuba.lacki/S ... 0225001746" target="_blank" target="_blank - są wyraźnie inne niż "standardowe" WSK-owe. Ma ktoś pomysł od czego mogą pochodzić? Ich katastrofalny stan jest do uratowania (myślę, że jakieś 500 zł załatwi sprawę;) ale problem polega na tym, że są różne, co widać na fotkach. Nie mam pomysłu. Ktoś coś?

--
pzdr
yahoo

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 422
Rejestracja: 2007-01-02, 22:05
GG: 0
Moje maszyny: WSK M21W2S1
BARRON 125
WFM M06
M-72
Lokalizacja: Adelnau
Kontaktowanie:

Re: Sarenka - od czego przednia lampa?

Post autor: Marcin » 2008-09-15, 15:14

z tylnymi amorami jest kłopot kiedyś na MWB w Łodzi pewien dziadek miał amorki i twierdził ze od Sarny ( chciał 80zł ), foty :shock: bomba... szczególnie rozwalił mnie napis na zbiorniku, najlepiej jak byś zachował tą kalkomanie :ok: - świetna ta Twoja Sarna :afro:

Awatar użytkownika
pasta-moto
Posty: 17
Rejestracja: 2008-03-14, 18:08
Lokalizacja: Zamość/Chełm
Kontaktowanie:

Re: Sarenka - od czego przednia lampa?

Post autor: pasta-moto » 2008-10-20, 15:16

Ten krótszy amortyzator jest standardowy z dwuramówki (nie wiem jak długość, ale końcówki na pewno) tylko bez osłon. A co do kombinacji, to możesz sprawdzić przednie z SHL M11. Na pewno są dłuższe, ale i miększe, i w takim układzie trzeba twardsze sprężyny np. z MZ Trophy również przednie, tylko że to nie oryginał.

Awatar użytkownika
yahoo
Posty: 118
Rejestracja: 2008-07-19, 22:07
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Sarenka - od czego przednia lampa?

Post autor: yahoo » 2008-10-20, 15:22

pasta-moto pisze:Ten krótszy amortyzator jest standardowy z dwuramówki (nie wiem jak długość, ale końcówki na pewno) tylko bez osłon. A co do kombinacji, to możesz sprawdzić przednie z SHL M11. Na pewno są dłuższe, ale i miększe, i w takim układzie trzeba twardsze sprężyny np. z MZ Trophy również przednie, tylko że to nie oryginał.
No chciałbym zostać przy oryginale, przynajmniej z zewnątrz, bo od środka (pomijając już amortyzatory) planuję kilka usprawnień. Ale nie chciałbym zostać przy amortyzatorach oryginalnych, lub tak zbliżonych do nich jak to tylko będzie możliwe.

Krótszy amortyzator - masz na myśli ten, który górny łeb ma okrągły, a nie kwadratowy, tak? jesteś w stanie wskazać mi (np gdzies na allegro) jak one wyglądają w tych osłonach i jakich szukać?

--
pzdr
yahoo

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości