WSK M06 1958'

Odpowiedz
Awatar użytkownika
yazimoo
Posty: 561
Rejestracja: 2014-03-11, 21:11
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06 58'
WSK 125 73'
WFM M06 59'
Lokalizacja: Dynów
Kontaktowanie:

WSK M06 1958'

Post autor: yazimoo » 2015-11-22, 13:42

Witam, to chyba mój pierwszy post w tym dziale wiec chciałbym się przedstawić. Mam na imię Łukasz, mieszkam w Dynowie na podkarpaciu, jest to 40 km od Rzeszowa. Chciałem się pochwalić moją drugą wueską, a raczej jej szczątkami.

Wczoraj (tj. sobota 21.11), pojechałem z moim przyjacielem do domu jego Ojca na wieś, skąd pochodził. Pojechaliśmy tam, bo mówił, że jego Tato miał tam trójkołowca, dużo dużo części i shlke na strychu stodoły. Po przyjeździe otwieramy szopę, gdzie stał trójkołowiec. Było tak milka drobiazgów do WSK i rometów, wziąłem jakieś kopniki, nową opone do wsk, idealny bak z kedra do rometa okrągły, i kilka innych rzeczy. Znalazłem w tej szopie też jakiś dziwny silnik, pierwszy raz taki widziałem i myślę, że jest produkcji polskiej. Może ktoś wie co to jest ? Na tej szarej osłonie ma nabity znak "gige E'', czyli taki jak w komarkach.
Obrazek

Później poszliśmy do starego domu gdzie była dosłownie masa części do WSK. Dużo części nowych, tryby, zapłony, cylindrów chyba z 2, wały sprzęgła, kartery, łańcuszki, gaźniki. No dosłownie wszystko. 2 kompletne silniki z tego złożę i jeszcze dużo zostanie...

Jednak cały czas byłem ciekawy co jest na strychu stodoły. Więc wyszliśmy tam po drabinie i po odkopaniu wraku okazało się, że jest to wsk dwuramowa. Nie było przy niej kół, siedzenia, wydechu, a te silniki do niej znaleźliśmy wcześniej w domu.
Pierwsze zdjęcie:

Obrazek
Obrazek

Myślałem, że to jakiś rocznik 67 czy coś, po ściągnięciu motoru ze strychu na linach, odkopałem tabliczkę znamionową na której widniał rocznik 1958 . Jest to WSK M06 produkowana równolegle z WFM M06.

Pochodziliśmy jeszcze po piwnicach, poznajdywaliśmy jeszcze dużo części silnikowych i 5 kół.

Po zapakowaniu tego wszystkiego do mojego passerati:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i po przyjeździe do domu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wolałem nie wysypywać tego wszystkie z reklamówek i pudełek bo potem miałbym trochę zajęcia, żeby to poskładać :D . Z ważniejszych rzeczy brakuje: oryginalnych kół 19'', oryginalnego baku z kratką, tłumika (kolanko mam), trzeba naprawić siedzenie. A później to już tylko drobniejsze elementy.
Ciesze się, że ją mam, bo zapewne jakbym o nią nie zapytał to wylądowałaby na złomie..

Awatar użytkownika
janosikmz19822
Posty: 353
Rejestracja: 2012-11-18, 20:02
GG: 0
Moje maszyny: shlm06t rys mr 1
Lokalizacja: Pruszków /Łowicz
Kontaktowanie:

Re: WSK M06 1958'

Post autor: janosikmz19822 » 2015-11-23, 07:27

Masz wsk w rzadkim kolorze .Możliwe że ze względu na kolor szkoda odnawiać .
Umyj ją zobacz co lakier warty .

Awatar użytkownika
yazimoo
Posty: 561
Rejestracja: 2014-03-11, 21:11
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06 58'
WSK 125 73'
WFM M06 59'
Lokalizacja: Dynów
Kontaktowanie:

Re: WSK M06 1958'

Post autor: yazimoo » 2015-11-23, 14:45

Lakier jest bardzo słaby, błotnik przód jest czerwony, bak również w innym kolorze. Wszystko trzeba piaskować i od nowa lakierować. Zna ktoś kod tego lakieru ?

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości