Potrzebna pomoc - Nowy użytkownik motocykla WSK 124 M06-Z2

Odpowiedz
mahoney
Posty: 10
Rejestracja: 2008-10-11, 20:10
Lokalizacja: Legionowo\Warszawa
Kontaktowanie:

Potrzebna pomoc - Nowy użytkownik motocykla WSK 124 M06-Z2

Post autor: mahoney » 2008-10-11, 20:26

Witam,

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem WSK-i.
Kolor wiśniowy rocznik 1961 model M06-Z2. Chciałbym rozpocząć renowację mojego motocykla. Mówiąc szczerze nie mam doświadczenia w naprawie motocykli (jestem informatykiem) ale na szczęście ojciec i szwagier znają się na tym (szwagier odrestaurował niedawno Osę - super!).
Tak czy inaczej chciałbym wykonać większość operacji samemu, poznać jak to się robi z motocyklem ;)
Mam więc WSK-ę, zapał oraz dwie książki autora Henryka Załęskiego (wydania z 1986 i 2002r.). Niestety nie ma tam instrukcji naprawy dla mojego modelu M06-Z2 ale jak rozumiem ogólnie rzecz biorąc technika naprawy jest taka sama dla większości modeli.
Moje pytanie brzmi:
Panowie\Panie od czego zacząć?
Miałem plan żeby rozebrać maszynę na części pierwsze i rozpocząć naprawę od zawieszenia a dokładniej przednich amortyzatorów.
Co wy na to?

A my na to, że miło Cię przywitać oraz wpisz w profilu skąd jesteś :>
Wueskajarka
WSK - poznaję...

Awatar użytkownika
@ndi.pl
Posty: 121
Rejestracja: 2008-08-25, 15:58
Moje maszyny: Nieobecny

Re: Potrzebna pomoc - Nowy użytkownik motocykla WSK 124 M06-Z2

Post autor: @ndi.pl » 2008-10-11, 21:48

ja osobiscie zaczalbym od silnika (wal tlok itd skrzynia) i wyregulowalbym gaznik i zaplon
potem zrobilbym zawieszenie
polaowal i chromy
no i instalacja
Początkujący motórzysta .... ;D

mahoney
Posty: 10
Rejestracja: 2008-10-11, 20:10
Lokalizacja: Legionowo\Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Potrzebna pomoc - Nowy użytkownik motocykla WSK 124 M06-Z2

Post autor: mahoney » 2008-10-11, 22:13

OK no to zacznę od silnika. Czy możesz polecić mi sklepy (np.: linki do stron) w których warto kupować części.
Aha, motocykl uruchomiłem tylko raz ale nim nie jeździłem (bak jest dziurawy i kranik przecieka).
Poprzedni właściciel powiedział mi że trzeba wymienić wał.
Zastanawiam się czy po rozebraniu silnika będę w stanie stwierdzić co należy wymienić. Mam nadzieję, że w książce znajdę jak sprawdzać poszczególne komponenty silnika. Na szczęście zawsze mogę zadać pytanie na liście:)
WSK - poznaję...

Awatar użytkownika
Tukan
Posty: 386
Rejestracja: 2008-04-01, 12:24
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: pl
Kontaktowanie:

Re: Potrzebna pomoc - Nowy użytkownik motocykla WSK 124 M06-Z2

Post autor: Tukan » 2008-10-11, 22:26

To zależy ile chcesz kasy poświecić na renowacje. Możesz szukać oryginalnych części na allegro, kłaść nowe chromy, felgi i opony lub ratować to co się da i dokupować poszczególne części używane lub zamienniki. Sam zaczął bym od silnika, później piaskowanie ramy, błotników itp, następnie zawiecha, malowanie i składanie. Moja rada - często odwiedzaj allegro i dużo czytaj forum. Zrób fotki i pokaz w tym temacie, na pewno osoby znające się na starszych modelach powiedzą Ci co masz nieoryginalne i na co zwrócić uwagę przy renowacji...

PS. Linki:
http://www.skuterdebica.hg.pl/" target="_blank
http://www.agmot.pl/" target="_blank
i allegro ;-) Pozdrawiam.

mahoney
Posty: 10
Rejestracja: 2008-10-11, 20:10
Lokalizacja: Legionowo\Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Potrzebna pomoc - Nowy użytkownik motocykla WSK 124 M06-Z2

Post autor: mahoney » 2008-10-11, 22:39

Dziękuję za linki do sklepów.
Chciałbym odrestaurować motocykl porządnie. Części używane jakoś, źle mi się kojarzą (nawyk z samochodów) i wolałbym wymieniać na nowe.
Pytanie czy dostanę nowe części do tak starego motoru. Widziałem, że są dostępne części do silnika ale rzeczy takie jak np.: kranik do paliwa - wygląda inaczej niż ten w mojej WS-ce. Jak rozumiem niektóre części będę musiał kupić używane bo nowych nie dostanę.
WSK - poznaję...

Awatar użytkownika
Adamos
Posty: 162
Rejestracja: 2007-01-04, 10:07
GG: 5534560
Moje maszyny: WSK - M06 B1, M06 L, gil, M21W2, kos
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

Re: Potrzebna pomoc - Nowy użytkownik motocykla WSK 124 M06-Z2

Post autor: Adamos » 2008-10-12, 11:45

Niestety kranika przesównego nie dostaniesz już nowego, a i o uzywany w porządnym stanie jest cięzko..:) Jezeli masz kranik to go rozbierz, wyczyść, przetestuj czy działa, jezeli nieszpeci zabardzo wyglądaem to załóż stary. O ile wiem to kranik jest w ocynku i mozna go delikatnie przetrzeć pastą polerską nabierze ładniejszego wyglądu..
Little Outsider

mahoney
Posty: 10
Rejestracja: 2008-10-11, 20:10
Lokalizacja: Legionowo\Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Potrzebna pomoc - Nowy użytkownik motocykla WSK 124 M06-Z2

Post autor: mahoney » 2008-10-12, 18:40

Kranik wygląda super ale cieknie :( Informacje o "cieknięciu" otrzymałem od poprzedniego właściciela, więc jeszcze nie wiem gdzie dokładnie cieknie. Sprawdzę to i wtedy odezwę się w tej sprawie. Może będzie możliwa naprawa?
WSK - poznaję...

Awatar użytkownika
_Peeter
Posty: 18
Rejestracja: 2008-09-12, 00:30
GG: 0
Lokalizacja: Kozienice
Kontaktowanie:

Re: Potrzebna pomoc - Nowy użytkownik motocykla WSK 124 M06-Z2

Post autor: _Peeter » 2008-10-12, 18:44

mahoney pisze:Części używane jakoś, źle mi się kojarzą
Ale niektóre części nowe, obecnej produkcji bywają gorzej wykonane od tych starych PRLowskich, więc uważaj. Ja jak na początek to kupiłem nowe felgi, które były okropnie wykonane a na dodatek pod chromem były rysy, więc będę odrestaurowywał stare. Jak reszta to nie bardzo się orientuję.
http://chomikuj.pl/rich-men - znajdziesz tu sporo ciekawych inspirujących e-booków

Awatar użytkownika
Adamos
Posty: 162
Rejestracja: 2007-01-04, 10:07
GG: 5534560
Moje maszyny: WSK - M06 B1, M06 L, gil, M21W2, kos
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

Re: Potrzebna pomoc - Nowy użytkownik motocykla WSK 124 M06-Z2

Post autor: Adamos » 2008-10-12, 18:58

Jezeli kranik jest niepewny to trzeba to sprawdzić, kranik przesówny da się naprawić wykonując nowe uszczelki.
Little Outsider

z-tomek
Posty: 695
Rejestracja: 2008-07-29, 19:16
Moje maszyny: WSK M06 64
WSK M21W2
Lokalizacja: Sieradz
Kontaktowanie:

Re: Potrzebna pomoc - Nowy użytkownik motocykla WSK 124 M06-Z2

Post autor: z-tomek » 2009-05-31, 19:16

Co do kranika przesuwnego to na www.skuterdebica.hg.pl były takowe w dziale WFM i były one nowe (kolega kupował do WFM niedawno).
Co do części to napisz mi na pw dokładnie czego potrzebujesz rozejrzę się w garażu może coś znajdę

Awatar użytkownika
shlmatis
Posty: 156
Rejestracja: 2007-12-12, 12:39
GG: 12412133
Lokalizacja: Świniarsko / Nowy Sącz
Kontaktowanie:

Re: Potrzebna pomoc - Nowy użytkownik motocykla WSK 124 M06-Z2

Post autor: shlmatis » 2009-06-12, 23:33

Kranik to nie problem bo na allegro jak poszukasz to porządny kupisz bez większych problemów. Najpierw pamiętaj aby dobrze przestudiować twój model wueski, bo jak masz nieoryginalne częsci to nie ma sensu żebyś ich malował albo chromował. także zacznij od skompletowania. Następną czynnością jaka powinieneś wykonać to rozebranie wiesia na części pierwsze. Pamiętaj abyś nie gubił śrub. Najlepiej układaj je sobie do pudełek. Następnie zajmij sie serduchem motorku. Teraz czas na piaskowanie i malowanie. Ne maluj sprayem!!. To będzie brzydko wyglądało. lepiej poprostu oddać do fachowaca. Chromy tak samo Wtedy przychodzi czas na składanie. To juz pójdzie łatwiej wież mi :P
Grono motorków rośnie jak na drożdżach :)

Ekipa Południe

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości