WSK Cafe Racer moja budowa

crazyduck
Posty: 121
Rejestracja: 2012-12-20, 17:04
GG: 0
Moje maszyny: wsk cafe racer
Lokalizacja: cbr
Kontaktowanie:

Re: WSK Cafe Racer moja budowa

Post autor: crazyduck » 2014-01-28, 00:12

Nic mi nie podetniesz spokojnie :-)
Ostatnio zmieniony 2014-01-28, 10:55 przez crazyduck, łącznie zmieniany 1 raz.

crazyduck
Posty: 121
Rejestracja: 2012-12-20, 17:04
GG: 0
Moje maszyny: wsk cafe racer
Lokalizacja: cbr
Kontaktowanie:

Re: WSK Cafe Racer moja budowa

Post autor: crazyduck » 2014-01-28, 10:53

tazu pisze:Pozwólcie że ja również dorzucę swoje trzy grosze w temacie tytułowej Wueskowej cafejki - na pierwszy rzut oka moto ma piękną klasyczną linię kawiarnianej wyścigówki - prostota, clipon, zadupek wszystko jest na miejscu. Kolory to już inna sprawa jak tam kto ma preferencje - jak dla mnie się nie gryzą i są oryginalne, drugiej tak pomalowanej WSK nie widziałem co jest myślę plusem.

Jednak.... pierwsze dobre wrażenie troszeczkę zaczyna się walić w momencie gdy człowiek zacznie się przyglądać bliżej, zanim pojadę z grubej rury chcę powiedzieć że rozumiem iż projekt może nie być z założenia wysokobudżetowy i kogoś nie stać na droge detale jednak parę rzeczy można było by zrobić z trochę większym smakiem...

Zacznę od tego że jakoś za dużo tu farby można powiedzieć że powłoki galwanizerskie ograniczają się na maksymalnego minimum, a wrecz jest ich tu za mało - Felgi rozumiem że może chodzić o to żeby gdzieś ten NIEBIESKI się pojawił w kontraście do ECRU bo wiele innych miejsc nie ma chociaż na rynku jest dużo felg w oryginalnym jeszcze chromie które można wyrwać za przysłowiową flaszkę bądź wykorzystać felgi od MZ aluminiowe (raczej nie widzę sensu pakować AKRONTY czy BORRANI do WSK chociaż komuś to może przyjść do głowy). Trzeba pamiętać że Cafe to jest RACER więc masa zawsze dąży do -∞ i stalowej feli unikamy:)

Clipony, układ wydechowy według mnie powinny być błyszczące i kropka. Farba wygląda mi tu po prostu jakby ktoś chciał najzwyczajniej przyoszczędzić. Tak samo półki blaszane które do rasowej wyścigówki mają się tak jak świnia do siodła - szczególnie że są ogólnie dostępne piękne kute aluminiowe półki made in WSK zerżnięte żywcem z włoskich maszyn.

Klamki wyglądają mi na rowerowe do tego trąbka i odblask tuż obok... można było je sobie darować ale no cóż. Podnóżki są w standardowym miejscu i wszystko pięknie póki jeździec nie siądzie na moto i chwyci za niską kierownicę - pozycja taka jest po prostu tragiczna tak ze względów ergonomicznych jak i nazwijmy to stylowych (nie lubię tego typu określeń jak i komentowania stylowości aczkolwiek ostatnio wszędzie widzę tą WSK i postąpię wbrew sobie i opiszę co wedle mnie jest na rzeczy - czo czynię... dop. autora:D).

Czarę goryczy przepełniają naklejki Hyper-pro i A-gwiazdki na sprzęcie...


Silnik to całkowicie odrębna sprawa - o ile dobrze wyczytałem to jest praktycznie seria... Powiem tak - trochę by było łyso gdyby właściciela CafeRacera w sposób najbardziej płynny i bezstresowy objechała klasyczna WSK 125cc dobrze zestrojona i niewidocznie dla całej bryły silnika zmodyfikowana (nie mówię o membranach, stawidłach dyfuzorach i 15 kanałach płuczących) - do cafejki wymaga się czegoś więcej niż seria - to były motocykle nie do wyglądania ale do ganiania się od knajpy do knajpy - na pięknych fotelikach jeździli MODSI a nie Rockersi...

Podsumowując temat to pewnie bym się w nim nie wypowiedział ale link do aukcji w/w moto podany przez któregoś z kolegów troszkę mnie rozbroił - chodzi o to że WUECHA autora została wystawiona świeżutka jak bułeczka na allegro.... do tego jest wytapetowana jak jakaś lafirynda pudrem naklejkami C...P...R... czy jakoś tak, wiec jeśli to moto nie jest robione dla siebie, po to żeby nim jeździć i cieszyć się z niego tylko na handel, to...odpowiedz sobie sam.

Co do tego jak moto może wyglądać i jeździć zgadzam się z przykładem podanym przez kolegę a mianowicie sprzęt Rodents'a - moto zostało zrobione z dbałością o każdy szczegół mimo że przygotowano je na tor a nie na uliczny lans. Do tego miałem okazję być książkowo objechanym przez ten sprzęt na Super Veteranie w 2008 roku - pozaklasowy sprzęt na całych zawodach bez względu na kategorię. Szkoda że jakoś zniknął z imprez on jak i cała jego świta...

tu link do w/w moto (od 2 minuty)
http://www.youtube.com/watch?v=U-gUpF5YxLE

Pozdro from Taz

PS. Tak żeby nie odciąć autorowi skrzydeł przy samej dupie powiem tak: bardzo fajnie że ci się chce, masz ciekawy pomysł ale zamiast klepać 3 moto jedno za drugim skup się nad jednym a porządnie, popatrz w sieć gdzie jest mnóstwo przykładów jak można moto przygotować (pierwszy z brzegu - rodzimy rodents). Pamiętaj że diabeł tkwi w szczegółach,a ich najbardziej brak w twoich moto.



założeniem było zbudowanie cafe z wsk-i a nie kupowanie zawieszeń połek itd...tylko części z wsk ,po za siedzeniem lampą klamkami,trąbką to wszystko wsk,nie chce mi się pisać poematów o mnie dlaczego taka nie inna .
ps. Jestem w trakcie renowacji wsk m06 B1 i z chęcią kupię 2 chromowane orginalne felgi za przysłowiową flaszkę dam nawet na 0,7...

Awatar użytkownika
daroohd
Posty: 2305
Rejestracja: 2013-06-03, 18:58
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Lelek.
Lokalizacja: Skała

Re: WSK Cafe Racer moja budowa

Post autor: daroohd » 2014-01-30, 12:01

MałyHd ma fajny baner z fajnie wymyślona WSK a na choppera
na wiosnę jak będę u niego po oleje do swojego moto to zrobię więcej fotek i wstawię na forum, może komuś podda pomysł na budowę czegoś fajnego choć ja wole wks ki jako oryginały.
Foto
Obrazek

sklep
http://www.malyhd.com/
fajne i trwałe i wygodne ciuchy mam od niego najwygodniejsza bluzę na świecie fajna na moto jak i codzień.

crazyduck
Posty: 121
Rejestracja: 2012-12-20, 17:04
GG: 0
Moje maszyny: wsk cafe racer
Lokalizacja: cbr
Kontaktowanie:

Re: WSK Cafe Racer moja budowa

Post autor: crazyduck » 2014-01-30, 19:43

he he no ciekawa wsk-a :-D

Gondek
Posty: 158
Rejestracja: 2013-03-18, 17:44
GG: 0
Moje maszyny: jawa
shl
gnom
perak
sport 2(sprzedany )

Velorex 560
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: WSK Cafe Racer moja budowa

Post autor: Gondek » 2014-01-30, 21:14

ten sklep to obok wieliczki. moto widziałem syf jak h..

crazyduck
Posty: 121
Rejestracja: 2012-12-20, 17:04
GG: 0
Moje maszyny: wsk cafe racer
Lokalizacja: cbr
Kontaktowanie:

Re: WSK Cafe Racer moja budowa

Post autor: crazyduck » 2014-01-30, 22:02

z daleka nie widać :-D

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: WSK Cafe Racer moja budowa

Post autor: Alien » 2014-01-30, 22:26

Gdyby sprzęt był ładny/w dobrym stanie to nikt by go przecież nie przyspawał do kratownicy..

Awatar użytkownika
daroohd
Posty: 2305
Rejestracja: 2013-06-03, 18:58
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Lelek.
Lokalizacja: Skała

Re: WSK Cafe Racer moja budowa

Post autor: daroohd » 2014-02-03, 17:47

Motor to reklama wiadomo nie jest zrobiony aby śmigać a pokazać jak może wyglądać, brak mu masę rzeczy aby to jeździło , sklep koło Wieliczki w środku buduje fajne projekty można wejść atmosfera dobra masę filmików i zdjęć z projektów na necie.

adrikk88
Posty: 11
Rejestracja: 2014-05-11, 18:00
GG: 0
Moje maszyny: wsk 125
Lokalizacja: Polska śląskie częstochowa
Kontaktowanie:

Re: WSK Cafe Racer moja budowa

Post autor: adrikk88 » 2014-08-21, 15:28

Witam te gumowe osłony lag są od zwykłej WSK 125?

crazyduck
Posty: 121
Rejestracja: 2012-12-20, 17:04
GG: 0
Moje maszyny: wsk cafe racer
Lokalizacja: cbr
Kontaktowanie:

Re: WSK Cafe Racer moja budowa

Post autor: crazyduck » 2014-09-14, 12:07

Witam wsk nie miala takich gumowych oslon na pewno nie b3

OstatniElement
Posty: 42
Rejestracja: 2014-09-07, 22:52
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B1
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: WSK Cafe Racer moja budowa

Post autor: OstatniElement » 2014-09-14, 13:26

gumowe osłony lag były w wfmce

crazyduck
Posty: 121
Rejestracja: 2012-12-20, 17:04
GG: 0
Moje maszyny: wsk cafe racer
Lokalizacja: cbr
Kontaktowanie:

Re: WSK Cafe Racer moja budowa

Post autor: crazyduck » 2014-09-14, 19:36

kolega pytal o wsk nie wfm

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości