Michał i jego "mieszaniec" WSK

Awatar użytkownika
pawel15
Posty: 1247
Rejestracja: 2007-01-31, 19:41
GG: 2782862
Moje maszyny: WSK B3 i "Kos" 1980, WSK B3 1977, WSK B1 1969
Lokalizacja: Dąbie
Kontaktowanie:

Re: Michał i jego "mieszaniec" WSK

Post autor: pawel15 » 2008-04-06, 12:39

KLINAR pisze:
pawel15 pisze:Może koledze susu chodzi o takie zabezpieczenia jak występują w samochodach- segery(pierścienie segera)?
W samochodach tzn gdzie dokładnie? Bo generalnie w spółczesnych autach na tłokach nie ma żadnych zabezpieczeń... ;-)
Chodziło mi o zabezpieczenia segera. http://allegro.pl/item340272276_piersci ... _szt_.html
Coś takiego :).

Awatar użytkownika
susu
Posty: 26
Rejestracja: 2008-02-22, 18:04
GG: 0
Moje maszyny: m21w2
Lokalizacja: Byczyna... prawie Byczyna bo bocianowi nie chiało się lecieć za ocean :)
Kontaktowanie:

Re: Michał i jego "mieszaniec" WSK

Post autor: susu » 2008-04-30, 21:41

Chwała na wysokości osi Motórzyści! Wiekopomna nadeszła chwila. Jeden klasyk ożył. Co prawda to jeszcze nie perełka ale sztab mechaników pracuje nad tym. Dziś brat dostarczył mi kompletną wiesię w częściach plus jakieś felgi, bębny i obręcze. Prawdopodobnie skołuje jeszcze jedną kompletną na chodzie.

Wracając do mojej prywatnej wiesi. Nie zrobiłem szlifu cylindra tylko kupiłem nowy... W warsztacie mieli mi to robić do trzech dni. Po dwóch tygodniach mechanik powiedział, że cylinder nie nadaje się już pod pierwszy szlif(mierzył go wcześniej) i kazał mi przynieść tłok na drugi. Oczywiście zapłaciłbym za dwa szlify + nowy tłok i pierścienie czyli 100zł. Nie polecam mechanika na "Ś" z Kluczborka. Chamska i nieprofesjonalna obsługa. Motór już chodzi i pyrka idealnie. Tylko żre jak smok. Spalił mi 4litry na 20km i trochę odpalania, gaszenia, regulacji itp. Pewnie dlatego, że iglica jest na ostatnim rowku. Jutro prawdopodobnie przyjedzie brat i będziemy działać przy następnej wuesce. Może zrobię jakieś fotki albo filmik jak motor pracuje.
Pozdrawiam wszystkich
"Wielki Motórze, swoją przenajświętszą benzynę zamień w wino abyś pragnienie nasze ugasić mógł."

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości